argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Поправки  (Прочетена 5149 пъти)

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Поправки
« -: 14.05.2007, 16:11:43 »

Вярно ли е ,че ако имаш 4 и над 4  невзети изпита,не можеш да се явиш на поправките им?Доста абсурдно ми се струва като твърдение,но един преподавател ми го каза.
Активен

Darkzealot

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 129
  • Q:How do you kill the one that has no life?
Re: Поправки
« Отговор #1 -: 14.05.2007, 16:13:50 »

Знам само за ликвидациите знам че с повече от 2 не може.
Активен
Грях ли е да достигнеш границата? Когато направиш последната стъпка?
Когато не можеш да продължиш.Намираш долината на мрака в душата си
и забравяш света,от който си дошъл,за да прегърнеш света,в който си попаднал.

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Поправки
« Отговор #2 -: 14.05.2007, 16:21:53 »

По принцип и аз го знам това,но когато чух,че при 4 невзети изпита не можеш да се явиш на поправка,ми увисна ченето.Струва ми се адски нелогично.При положение,че  имаш право на поправка да не можеш да се явиш на нея.Не само че не е логично,ами е и тъпо.Моля,някой,ако знае нещо повече по въпроса,да пише.
Активен

mmegi_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Поправки
« Отговор #3 -: 17.05.2007, 18:29:05 »

Моля, какви са тези работи.За пръв път чувам.
Ами с индивидуален протокол?!
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Поправки
« Отговор #4 -: 18.05.2007, 19:38:47 »

Предполагам,че с индивидуален протокол може.Но може и просто да си идеш на редовната поправка.Определено ми се струва глупаво това твърдение.
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: Поправки
« Отговор #5 -: 18.05.2007, 23:59:54 »

Не че искам да ви плаша, но бъдете готови на всичко във Филологическия факултет. "Гениалните" решения на ръководството на факултета ще ни радват дълго. Много психолози са се опитвали да разгадаят странната логика и мотивите във някои решения , но не са успяли  :hihi:
Така че ви пожелавам да не се стига до 4 невзети изпити и до правилника на у-нито заедно с модификациите на факултета.  :y:
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Поправки
« Отговор #6 -: 12.06.2007, 12:48:40 »

Вярно ли е ,че трябва да се плати някаква такса,за да отидеш на ликвидация?
Активен

No_surprise

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Seeing things clearly...
Re: Поправки
« Отговор #7 -: 12.06.2007, 15:30:22 »

http://pu.acad.bg/site.jsp?ln=1&id=241
В член 157. има отговор на някои от горепосочените въпроси относно реда за явяване на изпити.
Вярно ли е ,че трябва да се плати някаква такса,за да отидеш на ликвидация?
Не не е вярно това! :-) Не помня да съм плащала такса, за да се явя на ликвидация :-D
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Поправки
« Отговор #8 -: 12.06.2007, 19:48:47 »

http://pu.acad.bg/site.jsp?ln=1&id=241
В член 157. има отговор на някои от горепосочените въпроси относно реда за явяване на изпити.
Не не е вярно това! :-) Не помня да съм плащала такса, за да се явя на ликвидация :-D
Мерси за инфото.И на мен ми стори нелогично за пореден път това,което ми казаха.
Активен

Точица

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Поправки
« Отговор #9 -: 14.06.2007, 11:39:13 »

Накой ми каза, че в факултета не може да се взима служебна заверка. Вярно ли е? А ако имаш 3 поправки и 1 ликвидация, нормално ли е? В случая поправките и ликвидацията ниямат нищо общо?  :mmm:
Активен

No_surprise

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Seeing things clearly...
Re: Поправки
« Отговор #10 -: 14.06.2007, 21:03:55 »

Накой ми каза, че в факултета не може да се взима служебна заверка. Вярно ли е? А ако имаш 3 поправки и 1 ликвидация, нормално ли е? В случая поправките и ликвидацията ниямат нищо общо?  :mmm:
Наистина не може да се взима служебна заверка, това важи не само за Филологическия факултет. Колкото до поправките и ликвидацията, мисля, че е нормално, стига само да не са от една и съща година, т.е. ако се влачат е допустимо да бъдат толкова. Но доколкото ми е известно не могат да се влачат повече от една година...
Активен

euphoria

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Поправки
« Отговор #11 -: 24.06.2007, 13:44:02 »

явяваш си се спокойно на поправки и ликвидации -нищо не те ограничава, нито плащаш пари, ама трябва да си ги вземеш - не може с повече от 2 да запишеш следваща година.  А бе хора наистина нашия факултет е много гаден - всичко възможно в най-големи количества информация и много често никаква солидарност от страна на преподавателите- е има и изключения, разбира се, но има доста злобни- аз като гледам специалностите които съм считала за елитни и трудни колко лесно си карат, а нас как ни мъчат!!!
Активен

zynth

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 41
  • impossible is nothing.
    • zynth's place
Re: Поправки
« Отговор #12 -: 26.06.2007, 09:53:29 »

Може ли някой да ми каже тази година от коя до коя дата са поправките и ликвидациите?
Аз съм 1-ви курс, не че има значение де, но последно - има ли някаква максимална бройка невзети изпити, която ако се превиши не можеш да се явиш на поправка и ликвидация?
Активен

Alisia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Поправки
« Отговор #13 -: 26.06.2007, 15:52:56 »

Може ли някой да ми каже тази година от коя до коя дата са поправките и ликвидациите?
Аз съм 1-ви курс, не че има значение де, но последно - има ли някаква максимална бройка невзети изпити, която ако се превиши не можеш да се явиш на поправка и ликвидация?

Можеш да се явяваш на поправки и ликвидации,независимо колко са на брой.Това го проверих,след като ми бяха казали за 4-те невзети изпита.И понеже аз имах толкова,се явих на поправки без проблем,че даже си ги и взех  :-)
Активен

Точица

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Поправки
« Отговор #14 -: 26.06.2007, 20:25:15 »

Да живее форума!!! Тука човек може да научи толкова полезни неща, благодаря за ценната информаця!!! Успех на изпитите! :y: :wink:
Активен

SPOON

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Поправки
« Отговор #15 -: 29.08.2007, 14:22:08 »

А бе момци, аз чух че с 3 изпита можеш да запишеш 2-ра година при положение че си подал молба до декана на факултета... Кажете ми моля ви дали това е действително така, че се пека на бавен огън  с 3-ка кебапчета за септември  :-(
Активен
Skype: spooooooooon

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Поправки
« Отговор #16 -: 29.08.2007, 18:05:07 »

Знам, че с 2 можеш да запишеш без проблеми. А с 3... сигурно има начин да стане с молба до декана, но ще трябва да е доста убедителна.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков