argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Нещо интересно за кандидат-студентите  (Прочетена 2278 пъти)

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Справочника ще излезе след месец, но решенията са вече взети, официални са и някои от тях са много интересни. Отсега казвам, че не знам повече, от това което ще пиша и ще трябва да изчакате самия справочник за подробности и детайли, но това, което ще дам тук е общо-взето основното:

1. Оценките ще важат три години. Оценки ще могат да получават и ученици, които още не са завършили (10 и 11 клас). Става въпрос за всякакви олимпиади, национални състезания (като това по физика, което тази година организирам аз) и подобни. Може да се отнася и за същинските кандидат-студентски изпити, не разбрах точно, понеже ми го казаха (декана на ФФ доц. Маринов, да не питате откъде знам) в контекста на моето състезание, което е в категорията "признава се като оценка от кандидат-студентски изпит".

2. Ще има предварително записване на всички с признати оценки от матури и национални състезания и олимпиади. Поне във факултетите, които признават такива оценки (знам за ФМИ, които са го предложили, и за физическия). За тези специалности, където може да се влезе с такива признати оценки, ще има нещо като нулево класиране преди същинската КСК, а за нея ще се обявят само незаетите места. Така всеки с оценка от матура или национално състезание ще може да се запише лесничко, а после вместо да се коси за изпити, класирания и прочее гадости ще може да иде на море още през Юли 8-). Доколкото разбрах това ще е от през първата половина на Юли, но за официалните срокове ще трябва да почакате официалния документ, наречен Кандидатстудентски справочник :wink:.

Е, това е от мен. Ако някой знае повече (ама да знае, а не да е чувал от зълвата на шурето на първия баджанак на един добър приятел), моля - нека сподели, че и на мен ми е интересно да знам повече.
Активен
Физически Факултет

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Нещо интересно за кандидат-студентите
« Отговор #1 -: 16.02.2009, 15:14:54 »

Знаеш ли нещо за Химическия ? Сестра ми е 11 клас , но се интересува дали ако се яви на тазгодишните кандидат-студентски изпити ще и важи оценката и след 12 клас .
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Нещо интересно за кандидат-студентите
« Отговор #2 -: 16.02.2009, 15:23:14 »

Важенето за три години е за всички, доколкото разбрах. Не знам дали ще допуснат сестра ти до нормалния кандидат-студентски изпит, но на предварителните помня, че още предните години се допускаха и незавършващи ученици. Изчакайте справочника, до месец би следвало да излезе. А междувременно може да се готви. И успех :-)
Активен
Физически Факултет