argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Поредната тема за изпита по информатика...  (Прочетена 2689 пъти)

acer5101

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Здравейте,

извинявам се, ако въпросът е бил обсъждан, но аз лично не можах да намеря отговор.
Тази година мисля да кандидатствам при вас и видях, че има изпит по информатика, където трябва да се напише програма с език по избор.. видях и Basic. QBasic ли се има в предвид? И възможно ли е да се използва някой език за ООП.. Visual Basic? .NET? Или всичко е само в конзолен вариант...

Благодаря
« Последна редакция: 09.06.2007, 18:44:34 от acer5101 »
Активен

VooDooMaN

  • Гост

Изпитът не се ли пише на хартия, какъв конзолен вариант?
Активен

acer5101

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Това което е на хартията би трябвало да може да се компилира, нали? Да не би да съм се заблудил по-сериозно... какво се пише на листа? Не трябва ли да е програмата, все едно си я пиша на QBasic?
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти

Изпита е на хартия, а компилирането става благодарение на всестранно развитити проверяващи  :-D
Принципно няма значение на какъв език си написал програмата ( стига поне да е от нормалните езици които всички са чували). За самия изпит ти е достатъчно да си запознат с структурното програмиране.

П.П. то изпита маи беше миналия петък, не си ли закъснял малко  :wink:
Активен

acer5101

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

Не.. мисля да се явя на редовния.. тези нали бяха предварителни :) Мерси за отговора
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Моето мнение е да си спазиш регламента и да си напишеш задачата на C/C++ или пък Паскал, ако ти е по-удобен. В крайна сметка, ако си програмирал до сега, а аз разбирам че си от казаното до тук, смятам, че подготовката ти с друг език няма да е повече от няколко дни като видиш някое решение (или направиш няколко твои).

Поздрави,
        Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.

Дамян Митев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • Добре, че не съм се родил 8 битов!

--Извън темата

Много интересно ми стана: Какъв QBasic те е подгонил?!
Аз лично с QBasic съм зе занимавал, малко, преди повече от 11 години... Това беше първата среда за програмиране която намерих за PC. И я забравих много бързо, след като си намерих Borland Pascal и Borland C++. Е, все още има лека нотка на носталгия при разглеждането на старите сорсове, но е доста странно да тръгваш напред към бъдещето с този доста архаичен език.
От лично любопитство: как и защо въобще си изучавал QBasic?!
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://xaxa.eu/index.php

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

Доколкото знам официално се поддържат C++ Pascal но дори да пишеш на друг ще ти бъде проверена
Мой познат разказваше за изпита преди 2 години че на пробния изпит е имало задача с някакви дати доколкото разбрах и чесове
съответно всички C++ i Pascalаджии са се разбили да смятат минути секунди трябвало да се сравняват някви дати нашия човек си го написал на C# с 2 реда.
Активен

acer5101

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4

хаха.. не ме е подгонил QBasic-а. Просто ми беше интересно на какъв точно Basic може да се пише на изпита. И по-скоро има ли възможност да се направи на някой език за ООП, защото с това се занимавам.. дали ще е C#, VB6, VB2005, VC или изобщо .NET няма толкова значение. Просто от много години не съм се занимавал с конзолните приложения и не че ще бъде проблем да седна и да видя това-онова.. просто исках да мина възможно по-лесно :-P
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Много ми е интересно как на хартия ще направите не-конзолно приложение и как ще опишете формите, класовете, хедърите и другите неща по време на изпита? Самата задача като задание е предвидена за конзолно приложение с използване на структури и масиви или отделни масиви (в езиците без структура, като Basic). Също не е нужно и ООП - няма действия и обекти, върху които да се прилагат наследяване, свойства и т.н.  А и в средния курс не се изучава ООП, освен в някои МГ-та.
« Последна редакция: 19.06.2007, 17:29:06 от Светослав Енков »
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Хммм да не би в последните години да са махнали ООП-то от C++ докато не съм внимавал?
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/

Не внимаваш. :wink: С++ не е строг ООП език, подобно на C# и Java. Вярно, структурата си е клас, много от операторите са обекти от стандартни класове, но от идеологическа гледна точка С++ е съвместим със структурния стил на програмиране, който би използвал един С писач. Същевременно обаче могат да се ползват някои благинки като входно/изходната система на С++, но пак стилът на програмата да е структурен, а не обектно-ориентиран.

Поздрави,
    Антоний Чонков
Активен
Too short signature limits.