argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: MS Office vs Open Office  (Прочетена 4242 пъти)

scientist guy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #20 -: 29.07.2007, 17:31:44 »

1 Оставаше и платен да е. Не, че е толкова лош, дори напротив - в много отношения го предпочитам.

Поздравявам тези, които ползвате легален софтуер, но хич не си превете илюзии, че има много потребители като Вас! Болшенството са с нелегален софтуер и това всички го знаем!

2 Системни изисквания? Когато ползвах Windows на една и съща машина MS Office 2000 във всичките си компоненти беше много по-лек от OOo 1.1.x.

Тук проблема може би е идвал от това, че си ползвал Windows, а не от офис пакетите! Нямам идея как върви OpenOffice на Уиндуос, но под Линукс си върви чудесно! Дори и на по-слаба машинка! На по-слаб компютър ми се изчакваше чакалото като бачках с Office2000.

А ако ще броим дискове - колко неща има в MS Office и колко - в OOo ?

Няма нещо, което да го има в Майкрософтския офис, което да го няма в OpenOffice! Верно някои неща се свалят допълнително, но като обобщим мястото което заемат приложенията на Майкрософтския офис като размер и тези на OpenOffice - разликата е голяма!

3 Възможно е, не съм броил.

Така е - повярвай ми!

4 MS Office от някоя версия нагоре нямаше ли :-)

Не знам да има вградена! Освен ако не си инсталираш някоя допълнителна програмка (като PrimoPDF, Jaws PDF Creator и др.) да можеш да си запазиш файла и като PDF, не виждам как ще стане само с офиса!

5 За библиография не си спомням, но ако някой ми каже, че spelling-а на английски на OOo е по-добър от този на MS Office (поне от версия 97 насам) да ходи да си ... разучи софтуера :wink:

Да има приложение за библиографията, което си върви към офиса - има го в менюто даже! За английския правопис не знам, но за българския под Уин ако не си инсталираш FlexWord (който също е платен) ще ти проверява проваписа - дръжки! Докато в Линукса има spell cheker за ОО на доста езици!

Понякога подобни сравнения ми приличат на статия в печатна медия посветена на Ubuntu, която четох наскоро. Беше нещо от вида "Това е най-великата дистрибуция!!!! О йееееееееееееее - има Firefox!!! И това не е всичко, уважаеми читатели - представете си, има и OpenOffice.org!!!!!!!!!!!!!!!!!" И тъй нататък - 90 % от изброените в статията предимства ги има всеки (среден, да не говорим за читав) Linux ...

Е извинявай, но сравнението ти не е съвсем удачно! А пък и не видях ти да изброиш няколко предимства на Майкрософтския офис пред ОО?!
Активен
Nobody likes a smart ass...

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #21 -: 29.07.2007, 18:26:13 »


А ако ще броим дискове - колко неща има в MS Office и колко - в OOo ?

Няма нещо, което да го има в Майкрософтския офис, което да го няма в OpenOffice! Верно някои неща се свалят допълнително, но като обобщим мястото което заемат приложенията на Майкрософтския офис като размер и тези на OpenOffice - разликата е голяма!


Глупости! Истина е, че за мен и теб тези неща не ни липсват защото не ги ползваме но MS Office има много повече features. Няма поддръжка на Access файлове! Да не говорим че поддръжката на Excel и дори на Word файлове е доооста зле.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #22 -: 29.07.2007, 19:46:46 »

2 Системни изисквания? Когато ползвах Windows на една и съща машина MS Office 2000 във всичките си компоненти беше много по-лек от OOo 1.1.x.

Тук проблема може би е идвал от това, че си ползвал Windows, а не от офис пакетите! Нямам идея как върви OpenOffice на Уиндуос, но под Линукс си върви чудесно! Дори и на по-слаба машинка! На по-слаб компютър ми се изчакваше чакалото като бачках с Office2000.
Тук не съм съгласен. Ползвал съм Open Office версии <= 2.0.0 на различни GNU/Linux дистрибуции + FreeBSD + Windows XP и мога да ти кажа, че OpenOffice върви много по-бързо и по-добре на MS Windows XP отколкото на GNU/Linux или FreeBSD. Просто софтуера е така написан. Нещата стоят по абсолютно същия начин с Mozilla Firefox. Върви много по-добре и по-стабилно на Windows, отколкото на unix базирани системи. Аз мисля, че говориш наизуст. Лошото е, че не е само за това тук в момента.

А ако ще броим дискове - колко неща има в MS Office и колко - в OOo ?

Няма нещо, което да го има в Майкрософтския офис, което да го няма в OpenOffice! Верно някои неща се свалят допълнително, но като обобщим мястото което заемат приложенията на Майкрософтския офис като размер и тези на OpenOffice - разликата е голяма!
Бе не съм съгласен. Всъщност аз не съм доволен от OpenOffice-Impress. Смятам, че MS PowerPoint е по-добър продукт. И като начин на работа, и като възможности. Имал съм проблем дори с бързодействието. На презентация! Това беше много кофти случка, но като ми се получи няколко пъти на ОО се отказах да го ползвам този продукт за изготвяне на мултимедиини презентации.
Активен
Too short signature limits.

Георги Фурнаджиев

  • Гост
Re: MS Office vs Open Office
« Отговор #23 -: 31.07.2007, 00:13:04 »

Няма нещо, което да го има в Майкрософтския офис, което да го няма в OpenOffice! Верно някои неща се свалят допълнително, но като обобщим мястото което заемат приложенията на Майкрософтския офис като размер и тези на OpenOffice - разликата е голяма!
Нещата, които се свалят допълниелно, част от OpenOffice.org ли са? Какво замества Outlook? Не Outlook Express а точно Outlook?
Останалото - на адреси
http://office.microsoft.com/en-us/products/FX101635841033.aspx

http://www.openoffice.org/product/index.html
Активен