argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Какво се изисква ако искам да взема 2 учебни години за 1?  (Прочетена 1714 пъти)

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web

Какво се изисква ако искам да взема 2 учебни години за 1 календарна? Има ли някъде уловки?
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Какво се изисква ако искам да взема 2 учебни години за 1 календарна? Има ли някъде уловки?

Изисква се първо да говориш с инспекторката, след което май се подава молба и до декана! По принцип няма уловка - изготвя ти се индивидуален план за обучение, следваш го, явяваш се на всички изпити, взимаш ги, след което се чудиш и маеш защо е трябвало да се подлагаш на това! :)

Процедурата не е сложна, може да опиташ! Първата ти работа е да посетиш кабинета на инспекторката!
Активен

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web

Да разбирам ли че при това положение ако не успея да взема следващата година, а взема настоящата и/или част от следващата ще е проблем?
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

Какво се изисква ако искам да взема 2 учебни години за 1 календарна? Има ли някъде уловки?

Нищо друго не се иска, освен изискването, че за да запишеш следващ курс, трябва да имаш не повече от 2 невзети изпита от предходните курсове. Така във ФМИ се дава следната (и тя е и единствената) възможност студентът да завърши евентуално по-рано следването си. За целта се постъпва по следния начин.
В даден триместър студентът може да посещава занятията (лекциите и упражненията)  по дисциплина (или дисциплини) през същия триместър в по-горен курс и да положи изпит по дисциплината (или дисциплините), за което още в началото на триместъра подава молба до декана. След като молбата се утвърди от декана, тя се представя на инспекторката от учебен отдел (за да има основание тя да издаде индивидуален изпитен протокол). Копие от молбата се представя и на преподавателите, които водят съответната дисциплина, за да знаят за този студент и да се следи неговата работа през триместъра (като на студентите от съответния курс, които изучават дисциплината). По този начин нещата са си в ръцете на самия студент и, ако той се окаже в края например на II курс с най много 2 невзети изпита по учебен план до III курс включително, той ще бъде директно записан за IV курс. И, ако за една учебна година завърши успешно семестриално (т. е. със взети всички изпити по учебен план) и положи успешно държавния си изпит(или успешно защити дипломната си работа), ще е завършил бакалавърската си степен за 3 вместо за 4 години.
Активен

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web

А ако не успея да взема всички изпити за 3-ти курс и не се запиша директно в 4-ти ще се зачитат ли за следващата година?
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

недей да искаш да прескочиш най яките си години :)
вместо да ги вземеш за 1 се опитай за 2 да научиш колкото можеш повече :)
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335

А ако не успея да взема всички изпити за 3-ти курс и не се запиша директно в 4-ти ще се зачитат ли за следващата година?

Да, всеки взет изпит се зачита и се вписва в дипломата, но не може да се влезе в следващ курс с невзети повече от 2 изпита от предните години.

недей да искаш да прескочиш най яките си години :)
вместо да ги вземеш за 1 се опитай за 2 да научиш колкото можеш повече :)


Правилно!
Активен

Beginner

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 67
  • May the source be with you
    • Begginer's web

А ако не успея да взема всички изпити за 3-ти курс и не се запиша директно в 4-ти ще се зачитат ли за следващата година?

недей да искаш да прескочиш най яките си години :)
вместо да ги вземеш за 1 се опитай за 2 да научиш колкото можеш повече :)


Правилно!
Съгласен съм с вас, но имам и други съображения. Пък човек има ли интерес да учи и да се развива дали ще е в университета или другаде няма значение
Активен
Понякога стоя и си мисля, а понякога само стоя.