Но не ми е интересно и искам да си уча физика нещо любимо.
Евала, човек!
Иначе относно другите ти въпроси..
..ами тази година въведоха нова специалност - информационна физика и комуникации и беше така да се каже интересна, защото е нова. Иначе инженерната физика според мен си остава най-желаната специалност от физическия факултет, въпреки че аз съм фенка повече на физиката. Иначе нямаше много кандидати. Общо има няма 70 човек са държали изпит физика, като доста от тях са с признати оценки от някакви състезания или нещо подобно. Общо взето местата бяха повече от кандидатите. Масово влизаха хората, щом дори хората с математика с оценка 3.00 влязоха, за да запълнят местата и въпреки това на четвърто класиране имаше още много празни места..значи представи си за какъв наплив говорим!
Лесно се влиза, но друг е въпросът относно завършването, нали..
Какво да ти кажа,сега сам се хванал да я уча сам имам учебници за 9,10,11.....изобщо трябва да се иззоря тази зима.Какво да правя ,така се случи!
И сега се интересувам малко повечко за това дали е имало много кандидати,какво е представлявал изпита и такива работи....
Значи, няколко съвета
1. Няма въобще да се преумориш с учене, защото не е необходимо много
2. Учебниците от 9-12 по физика или математика са съвсем достатъчни
3. Изпитът по физика е много по-лесен от математиката -явно така го правят, за да има някакви желаещи да го държат.. необходими са ти само 2 седмици подготовка общо взето -говоря от личен опит!
Не ти трябват никакви преподаватели само да ти взимат парите - просто излишно, колега!
4. Иначе изпитът физика е тест с 12 задачи и една 13 задача, която вече не е с готови отговори, а трябва да се реши. Изпитът математика съдържа около 8 задачки - 50 на 50 трудни и лесни. Аве, общо взето не е въобще трудно, само малко ентусиазъм се иска.
5. Повярвай, преподавателите от физичния чакат студенти във факултета с усмивка, защото явно повечето, които отиват там не отиват с усмивка
!
Успех и със същия ентусиазъм!