argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Бъдещи студенти по специалност физика?  (Прочетена 14341 пъти)

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #20 -: 31.08.2007, 11:03:00 »

Ами сигурно... :-) просто няма начин да нямаме лекции и в новата сграда, но като изкарат програмите ще сме по-наясно по въпроса. Те и двете сгради са добри, въпреки че новата е малко поотдалечена..
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

veshko

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #21 -: 01.09.2007, 17:08:23 »

Здрасти на всички! И аз съм със информационна физика и комуникациил. :-D
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #22 -: 01.09.2007, 18:14:13 »

Часовете в нова сграда обикновено ги събират да са в един ден накуп. Така че да няма разкарване. Иначе нашия факултет е изцяло в т.нар. стара сграда иначе казано - Ректората. Но е доста разхвърлян. Има на всички етажи в основната сграда, както и отделна сграда за катедра "Атомна и ядрена физика". Ще ги научите. А ако сте умни ще минете аз да ви науча ;).
Активен
Физически Факултет

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #23 -: 01.09.2007, 18:35:12 »

Сградата на АЯФ е в двора на Ректората до Химическия факлутет.

Карта не ви трябва. Виж, мозък би помогнал. :hihi:
Активен
Физически Факултет

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #24 -: 01.09.2007, 22:55:21 »

 :-P
Цитат
Но е доста разхвърлян. Има на всички етажи в основната сграда, както и отделна сграда за катедра "Атомна и ядрена физика".

Дано да не е на такова място на каквото е биологическия факултет, защото той е на определено доста "интересно" място!

Цитат
Ще ги научите. А ако сте умни ще минете аз да ви науча ;).

Може би преди това е хубаво да си вземем карта на града и такава на ПУ! :hihi:
Че какво му е на мястото!Старият град е страхотен,много се радвам,че ще бъда там! :-P
« Последна редакция: 03.09.2007, 16:06:33 от Anck_Sun_Amun »
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #25 -: 03.09.2007, 17:57:16 »

Не е за високи токове!
Активен

Razes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #26 -: 04.09.2007, 11:56:02 »

Да  в старата сграда е на мен така ми казаха  а за  приложната математика и аз се чудех дали да записвам нещо в математическия факултет ама ако не ни хареса ще се прехварлим :wink:
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #27 -: 05.09.2007, 14:58:25 »

Аз пък се кефя на местоположението на биологическия :) Всичко ми е на близо - центъра,балетното  :evil: :inlove:,музикалното :inlove: и вече някой ако има нужда да гледа забележителности - античния театър  :drunk:
А вие от физическия внимавайте да не взривите нещо че ще на изтрепете  :hihi:
Активен
А наздраве :D

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #28 -: 05.09.2007, 15:19:48 »

Кажи го това на химиците, те си играят с взривоопасните работи. На нас ако ни дадат милионите за ускорителя тогава ще си говорим, но пък той ще е извън града при всички положения.
Активен
Физически Факултет

KoЯNeЯd

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #29 -: 24.09.2007, 16:43:48 »

Здрасти, и аз съм нов  :-) Специалност инженерна физика... дано е за добро
Активен

mbarion

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #30 -: 23.10.2007, 17:33:37 »

 :bow: има ги доста хора се интересуват от физика.....Е 90% от тях любопитстват но !! Все едно де аз мисля  на пролет да се пусна на кандидат-студентското влакче..
Активен
Умерената сила е най голямата сила.

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #31 -: 23.10.2007, 20:52:13 »

Цитат
има ги доста хора се интересуват от физика.....Е 90% от тях любопитстват но !! Все едно де аз мисля  на пролет да се пусна на кандидат-студентското влакче.. 
Тази година има много ентусиасти, дано да продължи все така.  :y:
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

mbarion

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #32 -: 24.10.2007, 12:39:32 »

А знаеш ли за коя катедра се надпреварваха повече?Кои са най-предпочитаните специалности?
Трябва дса се поинтересувам дали се провеждат и подготвителни курсове по математика или физика, от някои от преподавателите.Ще са ми нужни!
Другата седмица се дипломирам- степен бъкалавър,специалност Публична администрация.Но не ми е интересно и искам да си уча физика нещо любимо.Та минаха 5 години (включвайки и 12 клас) без да сам учил математика,понеже е обществена наука. Какво да ти кажа,сега сам се хванал да я уча сам имам учебници за 9,10,11.....изобщо трябва да се иззоря тази зима.Какво да правя ,така се случи!
И сега се интересувам малко повечко за това дали е имало много кандидати,какво е представлявал изпита и такива работи....
Иска ми се да дойда в Пловдив,защото София не е предпочитана 'дистинация' но ако ме вземат там няма да имам избор.
Реших че тук мога да намеря малко помощ.?
Активен
Умерената сила е най голямата сила.

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #33 -: 24.10.2007, 17:34:19 »

Цитат
Но не ми е интересно и искам да си уча физика нещо любимо.
Евала, човек! :bravo: :y:
Иначе относно другите ти въпроси..
..ами тази година въведоха нова специалност - информационна физика и комуникации и беше така да се каже интересна, защото е нова. Иначе инженерната физика според мен си остава най-желаната специалност от физическия факултет, въпреки че аз съм фенка повече на физиката. Иначе нямаше много кандидати. Общо има няма 70 човек са държали изпит физика, като доста от тях са с признати оценки от някакви състезания или нещо подобно. Общо взето местата бяха повече от кандидатите. Масово влизаха хората, щом дори хората с математика с оценка 3.00 влязоха, за да запълнят местата и въпреки това на четвърто класиране имаше още много празни места..значи представи си за какъв наплив говорим! :-D Лесно се влиза, но друг е въпросът относно завършването, нали.. :roll: :wink:
Цитат
Какво да ти кажа,сега сам се хванал да я уча сам имам учебници за 9,10,11.....изобщо трябва да се иззоря тази зима.Какво да правя ,така се случи!
И сега се интересувам малко повечко за това дали е имало много кандидати,какво е представлявал изпита и такива работи....
 
Значи, няколко съвета
1. Няма въобще да се преумориш с учене, защото не е необходимо много
2. Учебниците от 9-12 по физика или математика са съвсем достатъчни
3. Изпитът по физика е много по-лесен от математиката -явно така го правят, за да има някакви желаещи да го държат.. необходими са ти само 2 седмици подготовка общо взето -говоря от личен опит! :y: Не ти трябват никакви преподаватели само да ти взимат парите - просто излишно, колега!
4. Иначе изпитът физика е тест с 12 задачи  и една 13 задача, която вече не е с готови отговори, а трябва да се реши. Изпитът математика съдържа около 8 задачки - 50 на 50 трудни и лесни. Аве, общо взето не е въобще трудно, само малко ентусиазъм се иска.
5. Повярвай, преподавателите от физичния чакат студенти във факултета с усмивка, защото явно повечето, които отиват там не отиват с усмивка  :-)!

Успех и със същия ентусиазъм! :-) :y:
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

mbarion

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #34 -: 24.10.2007, 18:58:33 »

 :mmm: благодаря че ми обясни положението (неформално),това исках да разбера.Отговорът ти напълно ме удовлетворява.
Хуууу сядам на 'гъза' си и започвам.Изключително много ще се радвам ако ви стана колега,нямам търпение.
Някой ми викат че вече сам се здухал, но не ми пука.Знам че ще уча физиката с лекота,както и по рано.....
 :-)
Активен
Умерената сила е най голямата сила.

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #35 -: 24.10.2007, 20:31:44 »

Цитат
Някой ми викат че вече сам се здухал, но не ми пука.Знам че ще уча физиката с лекота,както и по рано..... :-)
:y: :-)
Ако ти трябва още инфо, бъдещи колега, пиши..приятни занимания с физиката  :-D!
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

vaso

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re:Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #36 -: 27.09.2009, 14:15:17 »

Хубаво е да се види, че има хора на които физиката им допада.Аз съм приет с Физика, но по невнимание... :-(
Надявам се да се преместя в друга специалност.Също така да има точни колеги.Другото ще е каквото ние си го направим  :beer:
Активен

Zman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #37 -: 27.09.2009, 14:30:15 »

И аз съм "Информационна физика и комуникации" и днес ходих да си вида програмата и много странно впечатление ми направи това .. , че утре започваме в 13:30 лек. ЛААГ ( незнам какво значи това) свършваме в 15:00 и имаме пак ЛААГ обаче в НОВАТА СГРАДА ... и как да стане , освен телепортиране
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re:Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #38 -: 27.09.2009, 20:06:21 »

ЛААГ=Линейна Алгебра и Аналитична Геомтрия

Най-вероятно още от 13.30 трябва да сте в нова сграда.
Активен
Физически Факултет

Zman

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Бъдещи студенти по специалност физика?
« Отговор #39 -: 27.09.2009, 20:38:17 »

ЛААГ=Линейна Алгебра и Аналитична Геомтрия

Най-вероятно още от 13.30 трябва да сте в нова сграда.
В програмата пише 13:30 - 15:00 сем. ЛААГ 331 с.з Гл.ас Грабачева ,а след това 15:00 - 16:30 Лек.ЛААГ гл.ас. Грибачева 427 А с.з Нова сграда . Кофтито е ,че незнаем изобщо къде да идем утре .
Активен