argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?  (Прочетена 27425 пъти)

fair

  • Гост
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #40 -: 25.08.2007, 20:14:57 »

Искам само да спомена нещо, тука пишат разни хора които супер много се кефиха на простотиите където ги пишехме, така, че аре да се замислят те накъде отиваат може би?
Всички сме писали простотии.
Но пък и всяко нещо си има граници, даже и простотията.
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #41 -: 25.08.2007, 20:16:30 »

"Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former."
Albert Einstein
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #42 -: 25.08.2007, 20:46:48 »

Наско, за да са честни нещата искам бан, както бан получи и VooDooMan и ти ако си човек който гледаш на нещата справедливо ще ми го дадеш, ако се влияеш от други фактори сам си прави изводи за моето мнение към ситуацията. Още когато lowstef ми изтри поста го казах, това че няма справедливост тука. Аз наливах наравно с него.
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #43 -: 25.08.2007, 21:08:09 »

Аз пък съм много против тази идея. Мисля че вече съм казвал (вярно извън форума ама тук няма смисъл) защо постовете на Sayos са такива. За това според мен можеш да му дадеш още един шанс. Ако нещата не се променят ти обещавам, че не само Sayos, но и аз повече няма да посещаваме форума за писане.

Едит: Не знам колко вярвате че Sayos може да бъде сериозен стига и форума да е такъв, но аз вярвам в това.
« Последна редакция: 25.08.2007, 21:11:16 от Templar »
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #44 -: 25.08.2007, 21:18:02 »

О, когато Sayos е сериозен, аз се плаша, както тази вечер!

Предполагам всички знаете, че постовете на Тасков са просто добродушни :) няма никаква злоба в тях. Той е човек на забавата.
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #45 -: 25.08.2007, 22:14:35 »

Тук ми се иска да се вместя в рамките на шегата, но ще оставя емоциите за извън форума, а може би изобщо трябва да ги оставя понеже са във вреда в повечето случаи.

AddaLlace, хубаво е в една компания да има поне един смешник, за да е забавно, но напоследък наистина доста се прекали. Въпреки всичко предлагам Sayos да остави забавните лафове за извън форума и наистина да направим един университетски форум.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #46 -: 25.08.2007, 22:41:59 »

AddaLlace, може би Антоний Чонков е прав... не знам. Обикновенно много параметри се променят едновременно в живота, както правата, заеманият пост, социалното положение и т.н., така също и възрастта, опита, емоциите, ангажираността и т.н. С други думи всичко това е важно за решенията и изобщо за това какъв е човека.... ммммда, имам его или по-скоро аз казвам - "Аз съм това, което съм, независимо на кой това се харесва или не"... за разлика обаче от VooDoo си мисля, че той все още очаква признанието на хората и когато не го получи е нервен... така аз си мисля, ти ще кажеш колко съм прав, но това все пак не е темата, нали?

fair, не заемай ролята на loser. Кво значи "някой демонстрира излишна власт"? Как предлагаш да се ограничи постване, достъп и т.н. без да се използват по-високи права? Аз не се сещам, освен ако не ми дадете много вечери на бира за да се аргументирам на дълго и широко... е, едва ли ще имате време (или аз) за това.

Аз имам нещо като решение:
Нека тези от вас, които са ЗА спиране на простотията тук да изявят желание за модераторстване на Public. Така ще имаме няколко модератора, които ще следят за спазване на добрия тон и някво що годе читаво ниво. Ние помежду си с разговори ще доуточним правилата и ще сложим границите. В противен случай нещата ще са обречени да се повтарят и повтарят и повтарят... ако имаме такъв екип можем да мислим за приемственост и да стъпваме на вече натрупания опит. Ето примерно една много добра дискусия, много подобна на тази, в която всички си стиснахме ръцете, но скоро след това нищо не помнехме от уговорката си.
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=1701

... съжалявам, че се наложи и се налага да изземам функциите на Дони като администратор, но тя е доста по нежна и умерена. Прецених, че простотията стигна наистина твърде далеч.
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #47 -: 25.08.2007, 23:05:07 »

fair, не заемай ролята на loser. Кво значи "някой демонстрира излишна власт"? Как предлагаш да се ограничи постване, достъп и т.н. без да се използват по-високи права? Аз не се сещам, освен ако не ми дадете много вечери на бира за да се аргументирам на дълго и широко... е, едва ли ще имате време (или аз) за това.
Аз не знам за кой път ще питам и ще отварям въпроса вече, но защо администратора ще върши неща в даден форум като прескача модераторите му. Не хващам логиката. Така стават обърквания, съответно наскоро имаше пак разправии и теми заради такова нещо. Админа да си следи модераторите да не сгафят, а ако сгафят да ги вкарва в пътя.

И Наско не си съвсем прав. Правата могат да се делегират точно така, че върховната власт (с най-много права) да бачка само с 1 звено надолу (с модераторите примерно), а не с 2-3 надолу (потребители и мненията им). Може и да не са технически орязани правата, а чисто идейно да е така. Точно това, което всъщност казах горе. Не ти сега да затваряш форуми, триеш постове, теми и т.н., а да го вършат това модераторите. Те за какво са, ако вие ще ги вършите тия неща?

Личното ми мнение е, че ако вземеш пак да се гавриш с Public ще прецакаш интереса на хората. Това се чете всекидневно. В другите форуми темите са по-специализирани и рядко има нещо, което да трогне някого. В Public има за всеки по нещо и тва му е готиното. Макар да не съм от най-дейните постъри и рийдъри там, съм на мнение, че нещата така са добре. Академичните форуми са налице, стига си се мъчил да търсиш под вола теле като това да правиш Public академичен форум. За какъв дявол? На хората така им харесва, щом така го правят. Майната му и тва е.
Активен
Too short signature limits.

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #48 -: 25.08.2007, 23:08:02 »

Приеми го като бягане от отговорност, но аз съм за това да се спре простотията във форума, но не искам deja vu:
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=967.msg7110#msg7110
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=922.msg6326#msg6326
http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=1010.0

В крайна сметка този потребител беше доста краен в решенията си и понякога податлив на емоциите. Е не мисля че аз съм толкова податлив на емоциите, но все пак съм краен в решенията си.

Антоний Чонков, cipher, фен, знам че все си ми контра, но в случая има доста неща с които мога да се съглася. Ето това наистина ме впечатли. Поздравления за темата.

Едит: Не мога да намеря дискусията за това какво трябва да е университетския форум и защо идеята се провали. Архива вече е направо огромен.
« Последна редакция: 25.08.2007, 23:18:41 от Templar »
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #49 -: 25.08.2007, 23:12:59 »

cipher, йерархичната схема е добра на теория, както в управлението на мрежи, така и на човешки структури, обаче за да се поддържа трябва всяка една бръмка от нея да получава облагите си. Засега аз не плащам нито на Дони, нито на модераторите нито на никой, а разчитам само на ентусиазъм. В добавка броя на хората с които работя е далеч под критичния минимум! Така че не работи схемата фен... По подобни причини в ПУ няма йерархична мрежова структура, а централизирана... която е най-удобния вариант за бедняци дето правят боя с пръдня!

Личното ми мнение е, че ако вземеш пак да се гавриш с Public ще прецакаш интереса на хората.
Се ми е тая, може би си разбрал, че не гоня количество, а качество... нито искам някой да ме харесва или пляска. Форума ще бъде близък до вижданията ми и работя в тази насока!
Активен

Templar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 460
  • Warrior of Faith
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #50 -: 25.08.2007, 23:16:46 »

Личното ми мнение е, че ако вземеш пак да се гавриш с Public ще прецакаш интереса на хората. Това се чете всекидневно. В другите форуми темите са по-специализирани и рядко има нещо, което да трогне някого. В Public има за всеки по нещо и тва му е готиното. Макар да не съм от най-дейните постъри и рийдъри там, съм на мнение, че нещата така са добре. Академичните форуми са налице, стига си се мъчил да търсиш под вола теле като това да правиш Public академичен форум. За какъв дявол? На хората така им харесва, щом така го правят. Майната му и тва е.
Прочети целия Пъблик и ще разбереш защо. Иначе изказването звучи като едно време на artanis за форума на ФМИ, където се изливаше всичко. Самоче сега не ми се рови из архива още, а и това е една тема за бирени мохабети.
Активен
Гледна точка към света: За миналото->оптимист. За бъдещето->реалист. С клиент над главата->песимист.
<===>
Templar Of Steel
Поздрави от
         The Bash Master Club

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #51 -: 25.08.2007, 23:23:57 »

Аз наистина не съм особено запознат с Пъблик, щото не го следя. Изхождам само от принципната гледна точка, която мисля изясних. Окей. Правете промените и ще видим какво ще стане. Дано е за добро.

Не ме кефи гоненето на VooDooMaN обаче. Пича е директен и на всяка манджа, ама нищо толкова лошо не е направил.

Антоний Чонков, cipher, фен, знам че все си ми контра, но в случая има доста неща с които мога да се съглася. Ето това наистина ме впечатли. Поздравления за темата.
:handshake: :bow:
Активен
Too short signature limits.

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #52 -: 26.08.2007, 10:00:41 »

С риск да стана банална и да ми се присмеете, ще си позволя да кажа нещо и повече няма да се меся. Тук има по-умни глави и с повече опит в организациите и отношенията във форумното общество.

Аз имам нещо като решение:
Нека тези от вас, които са ЗА спиране на простотията тук да изявят желание за модераторстване на Public. Така ще имаме няколко модератора, които ще следят за спазване на добрия тон и някво що годе читаво ниво.

Ако ВооДоото беше останал модератор, нямаше да има толкова простотии и да се стига до тук  :-)
предполагам, че ще се съгласите с мен.

Относно КелиМуту. Мисля, че тя е добър администратор, просто и липсва Опитът, който примерно ти, Ксх, имаш :)
А ако и отнемеш правата, как ще придобие тя този опит!  :-o
Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #53 -: 26.08.2007, 10:06:10 »

AddaLlace, за мен Дони е тази, която от една година на сам живее с форума и е добре да покажем уважение към делата й, а те не са малко. Помисли как би се засегнал човек (дори VooDoo за което съжалявам до накъде) ако се ебаваш с положените усилия, време и плодовете на труда му?
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #54 -: 26.08.2007, 10:09:37 »

Всяка игра си има правила и те са за всички, защо не се изготвят едни общи правила, които да се одобрят и когато някоя тема се заключва, изтрива и незнам си какво още просто да се цитира точката от правилата по която е премахната или редактирана и от кой администратор или модератор.

Така може да се търси отговорност от някой, който си е превишил правилата.

Оценявам желанието на администраторите на форума да го направят колкото се може по-демократичен, но според мен нещата са стигнали направо до "свободия" - анархия и настина има нужда от промяна.
Активен

AddaLlace

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 279
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #55 -: 26.08.2007, 10:20:24 »

AddaLlace, за мен Дони е тази, която от една година на сам живее с форума и е добре да покажем уважение към делата й, а те не са малко. Помисли как би се засегнал човек (дори VooDoo за което съжалявам до накъде) ако се ебаваш с положените усилия, време и плодовете на труда му?

Ооо, на мен ми е пределно ясно, че се е засегнала, въприки че някои твърдяха обратното ;)

Това обаче не трябва да я накара да се откаже, така се калява човек, всъщост. Незнам много какво точно е станало и какво са си писали, защото не съм чела всичко. Затова не искам да давам много акъл.

Активен
Гергана Панчева
Поздрави от
         The Bash Master Club

Форум на свободата http://smfc.xaxa.eu

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #56 -: 26.08.2007, 11:33:47 »

ХАХахаХАХАХАХААХАХАХААХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХАХААХ

Сега ви прочетох писанията от последните няколко дни и умрях от смях  :-D
То тука станало по забавно от сапунен сериал - любовни връзки, срадни, обяснения, клевети, смърт (така де бан). Нещо ми се струва че въобще вие убягнала идеята на това кво е университетски форум.

Едни го раздават все едно им е бащения, другите се сърдят че някой им взел играчката.

Абе хора я се осъзнайте, мисля че всички сме достатъчно интелегентни за да не се изпада в такава ситуация.

П.П. не мислите ли че това не е мястото за да се изкарвате кой от кой е по-голям?
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #57 -: 26.08.2007, 13:02:11 »

ОК, имам друго предложение:

Предлагам себе си за модератор на Public (Private) с уговорката, че не влизам във форума всеки ден, а и не мога да следя всичко и всички! За сметка на това аз нямам скрупули и ще модерирам всичко, което преценя, че не влиза в рамките на добрия тон на форума!

Единственото, което искам е хората отново да могат да постват в Public (Private), точно както преди!

Що се отнася до простотията - мсиля, че всички сме достатъчно големи, можем да си извадим поука! Спирането на форуам не е решение, рано или късно напрежението ще избие от някъде друугаде! По-лесно е напрежението да се конролира от едно място (Public (Private)), отколкото след време всички модератори на всички под-форуми да се чудят от къде им е дошла изведнъж всичката тази простотия!

И още нещо ksx, искаш форумът да е по твой образ и подобие... не си напълно прав в това отношение, защото ние, бившите и настоящи студенти също имаме мнение!
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #58 -: 26.08.2007, 13:05:56 »

Вижте какво! НЕ искам да взимам позиция или да се заяждам, или нещо такова! Обаче, нещата излязоха извън контрол и за това отговорни са само и единствено модераторите и администраторите! Аз апелирам от известно време за по-строги мерки по отношение на изказвания, които грубо погазват честта и достойнството на останалите или в тях има нецензурни думи и изрази. Успях с доста ъусилия да постигна известен успех в тази насока по отношение на sayos, който като че ли в последствие се вразуми. Не знам какво е било отношението му напоследък (не съм му обръщал внимание), но определено имаше ефект за известно време! И ми се струва, че именно това е начинът- триене на мнения, наказания (ако не се вразуми), а ако и тогава няма ефект- изтриване на профила!
На мен ми се струва, обаче, че има нещо далече по-притеснително! И това е, че мерки се вземат не защото нещата излизат извън контрол, а поради това, че някой се е обидил! И от това страдат всички потребители! Считам, че това не е справедливо, дори не е редно! ДА, не трябва да се толерира простотията и ДА, наказания трябва да има. Но НЕ и за хора, които не са виновни! Дони, мисля, че ще ме разбереш! Не е допустимо да се отговаря за чужди действия! (справка- проф. Антон Гиргинов)
Надявам се, че ще бъде намерено адекватно решение!
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Къде е форумът "Public" от forum.uni-plovdiv.bg?
« Отговор #59 -: 26.08.2007, 16:07:02 »

Всяка игра си има правила и те са за всички, защо не се изготвят едни общи правила, които да се одобрят и когато някоя тема се заключва, изтрива и незнам си какво още просто да се цитира точката от правилата по която е премахната или редактирана и от кой администратор или модератор.
iliadev, дори не е нужно да си даваш зор, за да разбереш, че такива правила има и Дони е тази, която първо ги инизира и второ ги създаде. Също така ги одобрихме преди време...
Ей затва си говорим... някой си се тръсва и почва да дава акъл, без да се запознае докъде сме стигнали с достиженията си... може би и никой не е длъжен да го прави - затова трябва да има много модератори, които да го правят - контрола!

И още нещо ksx, искаш форумът да е по твой образ и подобие... не си напълно прав в това отношение, защото ние, бившите и настоящи студенти също имаме мнение!
Иване, форума е и ще бъде по мой образ и подобие - мое и на Дони, до момента в който ти и тези които руптаят свършат едно от следните неща:
- плащат такса за да учатват във форума;
- аз получавам нещо за поддръжката на ПУ и като клауза е записано, че трябва да е ултра демократично;
- когато ти или кой да е си мръднете пръста за администрацията и поддръжката му
- и т.н. и т.н.
До този момент аз съм този, който е "основал" и поддържа форума, Дони е тази, която харчи времето, нервите и емоцията си за да имаме готин форум, всички останали бива да сложат нещо на масата преди да участват в изборите... Сори за арогантния тон, но вече нямам нерви да ми дават акъл, въпреки всичко се опитвам да правя нещата така, че да са справедливи и мисля, че до някъде успявам, и за n-ти път --- ако не те кефи.... знаеш кво да направиш.

Моето решение е да се съберем само няколко човека, на които им пука за форума и искат активно да участват в модерацията на Public. Заедно без доминиращ да решим кви ще са правилата на модерация на Public и до къде ще са границите... едва това като стане - Public ще е RW. Друго важно за тази среща: аз и Дони ще присъстваме и трябва да е преди 30.08. или след 11.09. когато ще съм на линия.
Активен