argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: задочната безмислица  (Прочетена 14841 пъти)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: задочната безмислица
« Отговор #20 -: 17.01.2008, 00:11:29 »

съгласен  съм  и  споделям  мнението  на   г-жа(г-жица)Йотова ,по-голяма  част   отостаналите   постове,  но  не  мога  да  се   съглася  че  задочното  е  "Тъпня"  "Безсмислица"  и  всякакви  други   определения   почиващи  на   емоционална   основа! Бих   казал  колеги  да сравним   редовното  и   задочното   образование   с   химическите   елементи   Сребро  и  Злато---за   някои  хора    среброто   е   по   обожавано   от   златото,  въпреки   че    за   мен  разлика   няма -  когато  бях   редовен   студент--1-вото   висшше   и  сегашното  задочно  2-ро  висше !Никаква   разлика   не  усещам--и  при   двете   форми   трябва  да  се   чете!това  е!  Жалко  е  тогава  когато  се  учи  нещо   не   по   желание  ,тогава  е   голяма   мъка ,   без   значение   формата---редовно,  задочно,  доктурантура  , средно  образование  --няма   значение   какво   учиш  или   работиш!!!Затова   пожелавам  всеки  да  избира  за  себе си  най-доброто! :-) :y: :hihi:
Активен
Всичко е любов

malvinarium

  • Гост
Re: задочната безмислица
« Отговор #21 -: 20.01.2008, 20:46:48 »

Само на мен ли ми прави впечатление правописната грешка в заглавието на темата  :-) ?
Думата трябва да е безСмислица, такова нещо "безмислица" няма в българския правописен речник.
Активен

milenski

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 106
Re: задочната безмислица
« Отговор #22 -: 21.01.2008, 18:32:48 »

тия пък дето са по колежите направо ще се спукам от смех, много са зле особенно в някакъв в плд и са мноо зле и са задочно!
Активен

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: задочната безмислица
« Отговор #23 -: 21.01.2008, 20:53:41 »

тия пък дето са по колежите направо ще се спукам от смех, много са зле особенно в някакъв в плд и са мноо зле и са задочно!

  :-D
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: задочната безмислица
« Отговор #24 -: 25.01.2008, 17:33:52 »

хихихихихихсупер! :heart: :heart: :heart: :heart: :#1: :#1: :#1: :#1: :#1: :#1: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove: :inlove:
Активен
Всичко е любов

drago

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re: задочната безмислица
« Отговор #25 -: 22.07.2008, 13:31:32 »

Интересна тема разработвате. Нека Ви кажа за моят личен опит. Учих редовно в продължение на година в друг университет-мога само да кажа че се отдваш на живот и мързел и ако няма какво да правиш-ходиш на лекции да се разходиш и да отбиеш време. Сага вече уча задочно -удари ме живота с тежката си ръка-и си седнах на .... 100% Процента подкрепям задочното обучение. То открива нови възможности и си има свойте плюсове, както и редовното разбира се. 
НО НАЙ ВАЖНОТО Е ЛИЧНАТА МОТИВАЦИЯ, АКО НЕ ИСКАШ ДА УЧИШ-НЕ УЧИШ. Тук обаче лично за мен идва въпроса, че всеки който влезне в университета излиза с диплома. Трябва да се смени цялата система
Активен

Gogov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 659
Re: задочната безмислица
« Отговор #26 -: 22.07.2008, 14:03:20 »

Интересна тема разработвате. Нека Ви кажа за моят личен опит. Учих редовно в продължение на година в друг университет-мога само да кажа че се отдваш на живот и мързел и ако няма какво да правиш-ходиш на лекции да се разходиш и да отбиеш време. Сага вече уча задочно -удари ме живота с тежката си ръка-и си седнах на .... 100% Процента подкрепям задочното обучение. То открива нови възможности и си има свойте плюсове, както и редовното разбира се. 
НО НАЙ ВАЖНОТО Е ЛИЧНАТА МОТИВАЦИЯ, АКО НЕ ИСКАШ ДА УЧИШ-НЕ УЧИШ. Тук обаче лично за мен идва въпроса, че всеки който влезне в университета излиза с диплома. Трябва да се смени цялата система
Няма лошо всеки, който влезе, да излиза с диплома. Работата е тя да има покритие. Не е необходимо да лишаваш някого от диплома. Достатъчно е, според мен, наистина да се покажат необходимите знания. Например, можеш да си прекъсваш колкото пъти искаш, но диплома се издава, самокогато наистина покажеш, че знаеш. А не на принципа- "Е, учил си, не си го разбрал, ама какво сега... Не може вечно да те късаме. Минавай!". А даже понякога и без особено учене става...
Активен
"Радвай се на този момент. Този момент е твоя живот."

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: задочната безмислица
« Отговор #27 -: 22.07.2008, 20:48:20 »

 Изчетох всичките коментари тук и несъмнено във всеки един от тях има известна доза истина. Говереше се за хаймани , за съвестни студенти и т.н.
 Не мога да се съглася с подценяването на студентите- задочно обучение. Те не полагат по- малко труд от редовните, а  напротив  дори и малко повече от последните именно защото им е много по- натоварено, тъй като за много кратък период трябва да асимилират информация, която редовните бавно и методично натрупват всеки ден .
 Ако трябва да бъдем честни не са малко професионалистите/ истински доказалите се такива/, които са завършили задочно; не са малко и тези, завършили редовно.
Всеки сам решава коя форма на обучениое да предпочете - дори университетът е дал подобна възможност . При желание и силна мотивация - можеш да се прехвърлиш или от редовно в задочно или обратното.
    Напълно съм съгласна с едно изказване обаче "...НАЙ ВАЖНОТО Е ЛИЧНАТА МОТИВАЦИЯ, АКО НЕ ИСКАШ ДА УЧИШ-НЕ УЧИШ" и на свой ред ще добавя АКО ИСКАШ ДА УЧИШ - УЧИШ.
Късмет на всички студенти независимо от формата им на обучение  :y:
Активен
Победата обича упоритите

iliana--

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: задочната безмислица
« Отговор #28 -: 23.07.2008, 07:56:38 »

Да попитам marin2025: Чувал ли е човекът с две висши образования термина „пунктоация”? Да не би случайно да има завършена и българска филология?
По темата: Задочната безмислица я имаше и преди 30 години, винаги е било по-трудно да се учи задочно - говорим за тези, които наистина искат да учат. А иначе - на държавния изпит преди 22 години колежка - задочник излезе разплакана от залата, защото не можеше да си реши задачите от писмения държавен изпит по математика. Бях изумена - темата беше от училищен курс по алгебра и геометрия!!! По какво днешните задочници се различават от нея? Може би родителите им нямат възможност да ги издържат в редовна форма.
Може би работят и не искат да изгубят работата си.
Може би искат да повишат квалификацията си.
 Може би просто искат диплома за висше образование и при кандидатстване във ВУЗ изреждат целия списък от специалности - „редовно,задочно”, „редовно, задочно”......и така - половин метър списък, защото било модерно да имаш висше образование, а не да имаш знание.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: задочната безмислица
« Отговор #29 -: 23.07.2008, 08:26:43 »

Колежке,  по  български не  съм  добър  (4-80)изкарах  на  изпита!сега  уча  задочно , защото  това  ми  е  мечтата--(Правото)   ,но  преди  да  си  осъществя  тази  мечта  осъществих  по-голямата  си  мечта  да  бъда  свободен  човек  във  всяко  едно  отношение!Нищо  не  ми  пречи  да  се  прехвърля  в  редовната  форма  на  обучение--успех  5-25  до  момента!тъй  като  не  ми  се  отдават  много  -много  езиците  ,за  2-3  дена     успях на  (брат  и  сестра ) Джон  и  Емили   ( той  учи  за  пожарникар , а  тя  медицина) от   Вашингтон  така  да  ги  разведа  из  Пловдив  и  кръчмите  ,  че  вчера  ми  споделиха , че  от   държавите  които  са   посетили  (Египед,  Израел  и  Турция )   в  Пловдив  са  се  чувсвали , като  у  дома  си  и  страшно  много  им  харесвало  в   България,като  ми  споменаха , че  догодина  ще  проучат  възможността  да  дойдат  да  учат  тук  (уни-Пловдив),  а  Емили  с  моя  помощ  започна  да  чете  надписите  на  български  по  рекламите  на  фирмите!като  един  от  мотивите  беше  и  страхотната  инфлация  в   Щатите     след    2002 година    и  таксите  които  са  10-  12  пъти  по - високи  от   нашите!така  че  задочните  студенти  са  напълно  еднакви  като  редовните  няма  разлика  ,  различното  е  в  всеки  студент  ,като  възможност ,  мотивация  и  работохолизъм! :-) :y: :heart:
Активен
Всичко е любов

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: задочната безмислица
« Отговор #30 -: 23.07.2008, 10:13:16 »

Въпреки, че изказах вече моето мнение по темата, отново пиша, но този път с единственото желание - да помоля колегите, които имат нещо против задочното обучение , да спрат да отправят напатки към задочниците.
Не мога да разбере каква е тази неприязън към хората, които са избрали тази форма на обучение. А защо някой не постави темата " БезсмислициТЕ в редовното ". Те, безсмислиците в редовното , струва ми се, са много повече, отколкото тези в задочното.
Вярно е, че всеки има право на мнение в тозу форум, но досега в него не съм срещнала някъде , в някоя тема, някой задочник да отправя такива напатки срещу студенти- редовно.  :-X
Апропо познавам хора, бивши колеги, които и досега не могат да си вземат държавните изпити, а учихме редовно.
Смятам, че последното е достатъчно красноречиво за това, че който има желание учи, а който не -  в каквато и форма на обучение , ще си остане на нивото, на което е започнал.
Мога да кажа още много неща и да ги подплатя с примери, но тъй като не искам да се превръщам в съдник на никого, спирам дотук. :evil: :smoking:
Активен
Победата обича упоритите

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: задочната безмислица
« Отговор #31 -: 24.07.2008, 03:32:51 »

Отговарям  на  колежката  Десс  ,защото  нейния  пост  е  след  моя  и  някой  ако  го  чете  ще  остане  с  впечатлението , че  аз  съм  критикувал  задочната  форма  на  обучение!  Нищо  подобно  ,колежке  ,ако  не  я  обожавам  няма  да  се  запиша  в  тази  форма  на  обучение.За  мен  тя  е  страхотно  хубава,  а  факта  че  упражненията  не  са  достатъчно  като  часове  ,  нищо  не  пречи  на  човек  да  посещава  упражненията  с  редовните  ,е    даа    не  отричам     факта  ,  че  има  и  някои  недостатъци , но коя  красива  жена  е  перфектна  във  всяко  едно  отношение???Няма  такова  нещо  по  света,   даже  и  в  Кембридж  има  някои  недостатъци , но  такъв  е  живота --шарен  ,шареничък!  Сега  като  пиша  тези  работи  ,се  обръщам  към  редовните  студенти  да  не  се втурнете  да  се  прехвърляте  в  задочното , ей   мили  деца , при  нас  местата  са  запълнени,   а  и  за  по-  кратко  време  трябва  да  се  усвои  много  материал .Така  че  стойте  си  в  редовното--даже  една  година  повече  ще  работите   от  нас  ,защото  ще  се  дипломирате  една  година  по-рано.(шегичка , :-*
Въпреки, че изказах вече моето мнение по темата, отново пиша, но този път с единственото желание - да помоля колегите, които имат нещо против задочното обучение , да спрат да отправят напатки към задочниците.
Не мога да разбере каква е тази неприязън към хората, които са избрали тази форма на обучение. А защо някой не постави темата " БезсмислициТЕ в редовното ". Те, безсмислиците в редовното , струва ми се, са много повече, отколкото тези в задочното.
Вярно е, че всеки има право на мнение в тозу форум, но досега в него не съм срещнала някъде , в някоя тема, някой задочник да отправя такива напатки срещу студенти- редовно.  :-X
Апропо познавам хора, бивши колеги, които и досега не могат да си вземат държавните изпити, а учихме редовно.
Смятам, че последното е достатъчно красноречиво за това, че който има желание учи, а който не -  в каквато и форма на обучение , ще си остане на нивото, на което е започнал.
Мога да кажа още много неща и да ги подплатя с примери, но тъй като не искам да се превръщам в съдник на никого, спирам дотук. :evil: :smoking:

разбира  се  )
Активен
Всичко е любов

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: задочната безмислица
« Отговор #32 -: 24.07.2008, 09:18:25 »

Наслушах се на много простотии за задочното обучение и то от хора които си нямат представа какво става там. Аз съм задочно БЕРЕ и какво? Смятате,че задочниците са по-тъпи ли? Аз лично съм смятала че по някои предмети броя на часовете ни е еднакъв.Но ако вие влачите един предмет 3 месеца то ние го взимаме за максимум 1 седмица и главите ни пламват. Преподавателите все толкова изискват от нас, но времето с което разполагаме за усвояване на учебния материал е много по-малко.И все пак това не ни пречи да имаме много добър успех и нужните познания. Това че днешните деца затъпяват и не учат е факт както в задочната,така и в редовната форма.Аз лично имам приятелка която е редовно и да ви кажа аз ходя много по-редовно на лекции.Задочната форма е измислена не за мързеливците, а за хората които работят и имат прекалено много ангажименти за да си позволят да се размотават в университета 4 месеца.Аз ходя на лекции и упражнения по 1 месец в семестър.Като казвам 1 месец имам предвид плътно от 8:00 до 19:00 без да се пропускат дни в тоя месец.Така че плюйте си колкото искате задочната форма,аз лично си я харесвам. :rock:
Активен

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: задочната безмислица
« Отговор #33 -: 24.07.2008, 10:40:20 »

Наслушах се на много простотии за задочното обучение и то от хора които си нямат представа какво става там. Аз съм задочно БЕРЕ и какво? Смятате,че задочниците са по-тъпи ли? Аз лично съм смятала че по някои предмети броя на часовете ни е еднакъв.Но ако вие влачите един предмет 3 месеца то ние го взимаме за максимум 1 седмица и главите ни пламват. Преподавателите все толкова изискват от нас, но времето с което разполагаме за усвояване на учебния материал е много по-малко.И все пак това не ни пречи да имаме много добър успех и нужните познания. Това че днешните деца затъпяват и не учат е факт както в задочната,така и в редовната форма.Аз лично имам приятелка която е редовно и да ви кажа аз ходя много по-редовно на лекции.Задочната форма е измислена не за мързеливците, а за хората които работят и имат прекалено много ангажименти за да си позволят да се размотават в университета 4 месеца.Аз ходя на лекции и упражнения по 1 месец в семестър.Като казвам 1 месец имам предвид плътно от 8:00 до 19:00 без да се пропускат дни в тоя месец.Така че плюйте си колкото искате задочната форма,аз лично си я харесвам. :rock:


Toчно така !!!  :D :y:
Активен
Победата обича упоритите

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: задочната безмислица
« Отговор #34 -: 24.07.2008, 13:39:40 »

Наслушах се на много простотии за задочното обучение и то от хора които си нямат представа какво става там. Аз съм задочно БЕРЕ и какво? Смятате,че задочниците са по-тъпи ли? Аз лично съм смятала че по някои предмети броя на часовете ни е еднакъв.Но ако вие влачите един предмет 3 месеца то ние го взимаме за максимум 1 седмица и главите ни пламват. Преподавателите все толкова изискват от нас, но времето с което разполагаме за усвояване на учебния материал е много по-малко.И все пак това не ни пречи да имаме много добър успех и нужните познания. Това че днешните деца затъпяват и не учат е факт както в задочната,така и в редовната форма.Аз лично имам приятелка която е редовно и да ви кажа аз ходя много по-редовно на лекции.Задочната форма е измислена не за мързеливците, а за хората които работят и имат прекалено много ангажименти за да си позволят да се размотават в университета 4 месеца.Аз ходя на лекции и упражнения по 1 месец в семестър.Като казвам 1 месец имам предвид плътно от 8:00 до 19:00 без да се пропускат дни в тоя месец.Така че плюйте си колкото искате задочната форма,аз лично си я харесвам. :rock:

Проблемът в никакъв случай не е, че задочните студенти са (сте) тъпи. Опазил Бог, та сестра ми е задочно и като нищо е най-умното момиче под 25, което познавам (сигурно има по-умни, ама аз не ги познавам). Проблемът е, че в този си вид ефективността на задочното, при еднаква степен на желание за учене и старание от страна на студента, е по-неефективна. Именно защото за 1 седмица ви се наблъсква нещо в главата, вероятността то да остане там е доста по-малка. Да, някои хора нямат избор. Но ако имаш такъв и имаш желание наистина да научиш повече, по-лесно и по-добре, то в редовната форма е просто по-добра.
Активен
Физически Факултет

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: задочната безмислица
« Отговор #35 -: 24.07.2008, 16:32:16 »

Факт е, че някои специалности като медицина, както и повечето специалности в техническия  НЕ се учат задочно.Сами преценявайте защо.Факт е също, че задочното обучение възниква,не защото е по-ефективно, а защото е по достъпно,обучение "между другото", един компромис за повечето специалности.В някои факултети,по някои дисциплини има разлика в преподавателите, които водят задочна форма на обучение и редовна.Много често при задочниците дори асистенти са оставени да водят лекции :-o :-o :-o ,което за мен е безобразие.Това кои студенти са по-тъпи и къде безмислицата била по-голяма :-D :-D :-D е въпрос , на който всеки си отговаря по собствен начин и май не е по-малко безмислен от самото обучение.
Активен
Истината е само една,но и

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: задочната безмислица
« Отговор #36 -: 24.07.2008, 18:37:53 »

Съгласна съм за изброените специалности,че е по-добре да съществуват само в редовна форма,също така и специалностите в химическия факултет.А що се отнася до преподавателите на мен са ми преподавали доста добре преподаватели с утвърдено име в университета като:бившия декан на филологическия факултет доц.д-р Иван Чобанов,доц.д-р Запрян Козлуджов,който до скоро беше зам.ректор.Проф.Георги Петков и много други чиито имена няма да изброявам сега.А мнението ми е че задочната форма съществува по необходимост и не бива да се маха в никакъв случай.
Активен

dess

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 165
Re: задочната безмислица
« Отговор #37 -: 24.07.2008, 18:57:22 »

Факт е също, че задочното обучение възниква,не защото е по-ефективно, а защото е по достъпно,обучение "между другото", един компромис за повечето специалности.В някои факултети,по някои дисциплини има разлика в преподавателите, които водят задочна форма на обучение и редовна.Много често при задочниците дори асистенти са оставени да водят лекции :-o :-o :-o ,което за мен е безобразие.


Задочното обучение може да се нарече неефективно, но в никакъв случай не може да се каже, че  е обучение "между другото".  В нашия факултет на нас, задочниците, ни преподават много ерудирани преподаватели. Същите преподават и на редовното. А по отношение на това, че асистент не може да е добър лектор съществува масова заблуда, според мен. Преподавали са ни и асистенти, чиито труд и желание да ни помогнат да научим нещо в никакъв случай не е за подценяване.  :wink:
Активен
Победата обича упоритите

realist 19

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 80
Re: задочната безмислица
« Отговор #38 -: 24.07.2008, 19:19:44 »

То е обучение "между другото",защото неговия смисъл е обучение  максимално сбито във времето.То е възможно само там, където се разчита на самоподготовката-право,педагогически дисциплини и т.н. и разбирасе да  е икономическо целесъобразно за съответния университет.То е "между другото" защото повечето "студенти"
,учещи редовно едновременно работят и учат.Избрали или принудени  по ред причини да не се занимават с лекции,семинарни занятия и т.н. така,както в редовното.Не че някои не работят и когато учат редовно,не че и редовното обучение може да е между другото,просто там става малко по-трудно.Това как се учило задочно в даден факултет, субективни мнения колкото щеш.Всеки има право да защитава формата, в която самия той се обучава,специалността си,университета и т.н.Разбираемо е,но не е до там обективно.
Активен
Истината е само една,но и

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: задочната безмислица
« Отговор #39 -: 24.07.2008, 19:42:39 »

може и да и сбито във времето,но именно това го прави по-трудно.защото се разчита основно на самоподготовката на студента,а материала и неговия обем е един и същ.Обективно мнение може да има ако си бил и в двете форми и знаеш какви са нещата.
Активен