argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За преподавателите във Факултета по биология  (Прочетена 14110 пъти)

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."

Тази тема е предназначена специално за студентите на БФ, които посещават този форум... Но не е забранена и за всички останали естествено.  :-D

Скъпи студенти, знаете ли, че във форума на ПУ има специална секция, в която можете да коментирате, критикувате, похвалите и т.н. хората които Ви учат и Ви преподават. Нарича се "Teachers" - http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?board=4.0
Възползвайте се от нея и поствайте нещата, които Ви вълнуват относно преподавателите в БФ, а и в ПУ, като цяло. Самите преподаватели, а и Вашите колеги се интересуват от мнението Ви.  :y:

Не се притеснявайте, че това може да ви навреди по някакъв начин, защото можете да поствате напълно анонимно (ако не искате да използвате Вашето потребителско име, винаги можете да се логнете като "Гост")... Сега имате възможност да се чуе гласът Ви... Предполагам, че имате какво да кажете!  8-)
Активен
Nobody likes a smart ass...

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет

Да  , влизата съм само веднъж там и много не можах да разбера кой учител по какво преподава, затова пуснах тема за учителите в БФ!
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Преподавателите в Билогическия факултет са на добро ниво. Но има и преподаватели които не са били за тази професия
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226



TIMONOV, ти какво учиш и кой курс си?И моля, обоснови мнението си по-горе.
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Аз учих Биология и Химия вече семестриално завършил оставами държавния изпит по Химия.Има преподавате ли които не стават за лектори, а има преподаватели които са изключителни леектори които могат да накарат да слушаш лекцията а не да ти е безинтересна.
А ти jadore каво учиш  и в кой курс си
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226

Какво мисля аз ... В БФ, както и в другите факултети няма незнаещи  преподаватели, а скучни преподаватели.. Да може да говори пред аудитория от 30-100 човека не е достатъчно за един лектор. Трябва да умее да задържи вниманието на студентите. Ако те не слушат какво им се говори, на кого тогава говори?
Мога да направя сравнение между нивото на преподавателите от няколко факултета (учим химически и педагогически дисциплини наред с биологическите).Не може да се сложи общ знаменател на всички преподаватели от университета, не може по същата логика да се сложи такъв и на преподавателите от Биологическия факултет. Но забелязвам една тенденция сред асистентите -  вечно бързат. Бързат да те оставят да си правиш каквото знаеш, защото си имат по-важна работа от това да стоят до теб и да следят работата ти. Важно е да обръщат повече внимание на студентите по време на лабораторните упражнения.
Има частни случаи, разбира се...Когато студентът желае да научи и това се види от асистента/ доцента тогава и двете страни получават нужното внимание.

А ти jadore каво учиш  и в кой курс си
Втори курс и уча биология и химия.
« Последна редакция: 18.11.2007, 13:40:03 от jadore »
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Настина неможе всички преподаватели да се слагат по общ знаменател.
И нямам никаво такова намерение да ги слагам под общ знаменател,права си колежке че асистентите бързат и нищто не помагат на студентите да научат но това не само при асистентите но и при другите уневирситетски кадри.Успех в обучението колежке и успешно завършване  :-).
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

А до завършването ще разбереш за някои предмета които са излишни поради факта че няма да ни трябват в реалната практика. А по добре е да ни ги заместят с нови съвремени предмета  :-).
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226

TIMONOV, благодаря за пожеланието! Може да си прав,че някои дисциплини няма да са ни нужни, НО темата е друга. Иначе програмите и според мен имат нужда от осъвременяване.Успех с държавния!Похвали се като започнеш работа!  :-)
P.s:Добави последното мнение в предишното.
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Колежке ще се похваля с удоволствие като започна. Но уви перспектива за млади кадри е малка,поради факта че насякъде става с ваши и наши.
А  ние младите не трябва да мълчим а да говорим и да се бориме а не да мълчим и да не оставим да ни тъпчат.
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page

Амбиция и упоритост никога не са излишни...все пак не може да очакваме, че след излизане от университета ще ни се отворят хиляди врати и във всяка ще има по една добре платена и перспективна работа. Все повече надигаме глава, а и винаги се започва с малки стъпки...
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет

Ей и аз съм биология и химия но сега започвам , първа година съм.Познавам jadore много е готина и много ми помага с материалите за което съм и страшно благодарна.Благодаря ти милчика  :-* .А на теб TIMONOV успехи.По темата за сега си харесвам преподавателите. ;)
« Последна редакция: 28.01.2008, 16:33:46 от Bunny87 »
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Успех Bunny87 и успешно завършване трябва да си помагаме колегите от Биология и Химия ние сме №1 :-)
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет

Да така е  :y:
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226

Няма да е излишно лекторите да ходят на ежегодишни семинари да се учат на съвременни методи за преподаване. Хубаво би било да се използват и съвременни технически средства за преподаване.. Ако университета може да си позволи...
« Последна редакция: 20.11.2007, 21:33:22 от jadore »
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Абе то има малко преподаватели,които да използват съвремени средст-ва за преподаване (лаптопи). Но има и преподаватели които си четат лекциите от листове пожълтели и.така нататък. А за семинари наисти-на е добре да ходя но и да организират на студентите независимо задочно или редовна.За това трбва да се заложи в бюджета на факултета пораде това,че семинарите се заплащтат. За да има съвремени методи за преподаване трябва нова апаратура.
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Но уви няма такава. Ние напривмер учихме аудио визоални техники за преподаване за киномашини , шрайпроектори кадето вече несаществуват.
Активен

student87

  • Гост

Колежке ще се похваля с удоволствие като започна. Но уви перспектива за млади кадри е малка,поради факта че насякъде става с ваши и наши.
А  ние младите не трябва да мълчим а да говорим и да се бориме а не да мълчим и да не оставим да ни тъпчат.
Да така е!100% съм убеден ,че времето на шуробаджинащината в България  започва да отминава! Работодателите имат нужда от можещи и знаещи хора,особено за страните от Европейският съюз.Пожелавам ти пълен успех в реализацията :-)
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

И на теб колега успех! А шуробаджинащината дано спре най най накрая , а не управляващите да се чудят защто младите бягат. И да се осзнаят ,че наука и образование не се прави с жълти стотики.
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет

А на изпитите как се справяте?Нашия курс сме се втресли че много ще ни късат и направо много са ни стресирали.Кажете нещо повече за изпитите и най -вече преподавателите който ни водят защото ние не знаем как оценяват и как са настроени?
Активен