argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Първи впечатления от БФ  (Прочетена 7048 пъти)

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Първи впечатления от БФ
« -: 17.09.2007, 19:02:48 »

И така днеска ходих да подавам документи за общежитие и за моя радост ме одобриха още в кабинета. След отидох да търся факултета, знаете кой. Първо на много забутано място са го разпожили. 2 ЧАСА ГО ТЪРСИХ, под дърво и камък. Имаше една снимка във форума, в която авторът казва че факултета е жълто-оранжевата сграда, по-точно жълта. Тази сграда е академията за музика и тем подобни. До нея има една сграда която е бяла, но с лек оттенък на лилаво. Щях да забравя, БФ (биологическия факултет) се намира точно над античния театър северозападно. И така. В момента тече ремонт, видях че почти всички прозорци са с алуминиева дограма, което е хубаво по време на  зимата. НЕМА ДА МРЪЗНЕМ.
Сградата е на няколко етажа 3 или 4 мога и да бъркам. На първия етаж, колкото видях се намират стаите за ботаниката, кажи рече всичко свързано с растенията. Има най различни "препарирани" (не е точно казано защото растенията бяха потопени в някакъв разтвор, който сега немога да се сетя). Има така и камъни, и картини за различните ери на живота. Демек от началото до досега.
На втория етаж, който не можах да го разгледам както трябва заради ремонтните дейностти, са зоологията и екологията. Има най-различни препарирани твари, като се започне от риби, влечуги, бозайници до птици. Обаче за всеки вид птица има бутон, който според мен като се натисне чуваш характерното "чуруликане" на избраната птица. Видях така една секция на палеонтологията. Доста фосили имаше.
БФ-то се намира на около 20 минути нормално ходене от ректората. Близко е.
« Последна редакция: 17.09.2007, 19:21:06 от scientist guy »
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Първи впечатления
« Отговор #1 -: 17.09.2007, 19:20:52 »

Здравей aleksander! Добре дошъл във Факултета по биология!  :-)

Да за съжаление в момента в сградата тече ремонт, който трябваше да започне доста по-рано и да приключи до началото на октомври, но ще се проточи доста... От друга страна пък е за добро, така че всички ще трябва малко да постискаме зъби...  :yawn:

Колкото до колекциите, за които говориш - открил съм специална тема за тях ето тук - http://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=2617.0 Можеш да прочетеш по-подробно кое какво е и как е изложено, има и снимки!  :y: Колкото до бутончетата (звънците), които си видял на витрините с птиците - не се чува чуруликане като ги натиснеш, а светва лапичка до съответната птица.  :hihi: За съжаление обаче лампичките отдавна не работят!  :drunk:

Ако те интересува нещо друго - питай!  :handshake:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #2 -: 18.09.2007, 08:12:05 »

И така днеска ходих да подавам документи за общежитие и за моя радост ме одобриха още в кабинета. След отидох да търся факултета, знаете кой. Първо на много забутано място са го разпожили. 2 ЧАСА ГО ТЪРСИХ, под дърво и камък. Имаше една снимка във форума, в която авторът казва че факултета е жълто-оранжевата сграда, по-точно жълта. Тази сграда е академията за музика и тем подобни. До нея има една сграда която е бяла, но с лек оттенък на лилаво. Щях да забравя, БФ (биологическия факултет) се намира точно над античния театър северозападно. И така. В момента тече ремонт, видях че почти всички прозорци са с алуминиева дограма, което е хубаво по време на  зимата. НЕМА ДА МРЪЗНЕМ.
Сградата е на няколко етажа 3 или 4 мога и да бъркам. На първия етаж, колкото видях се намират стаите за ботаниката, кажи рече всичко свързано с растенията. Има най различни "препарирани" (не е точно казано защото растенията бяха потопени в някакъв разтвор, който сега немога да се сетя). Има така и камъни, и картини за различните ери на живота. Демек от началото до досега.
На втория етаж, който не можах да го разгледам както трябва заради ремонтните дейностти, са зоологията и екологията. Има най-различни препарирани твари, като се започне от риби, влечуги, бозайници до птици. Обаче за всеки вид птица има бутон, който според мен като се натисне чуваш характерното "чуруликане" на избраната птица. Видях така една секция на палеонтологията. Доста фосили имаше.
БФ-то се намира на около 20 минути нормално ходене от ректората. Близко е.
Нали искаше скално катерене?Сега ще го тренираш по пловдивските тепета. :wink:Сериозно,бившата ми гимназия беше точно до Стария град и всеки свободен час ходихме до там. :-)
Активен

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #3 -: 18.09.2007, 11:38:19 »

Горният пост, го направих за новите зайци. То не че и аз съм заек, но все пак човек трябва да знае...
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #4 -: 18.09.2007, 12:29:39 »

Хич не ми е удобно там.Сега няма как да ходя с колата а трябва автобус.Просто няма каде да е спра , докато в старата сграда мога има си улички. :vomit:
Активен

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #5 -: 18.09.2007, 12:52:09 »

Хич не ми е удобно там.Сега няма как да ходя с колата а трябва автобус.Просто няма каде да е спра , докато в старата сграда мога има си улички. :vomit:

Bunny87 - Ходенето пеша е полезно и здравословно!  :hihi: Така, че не мрънкай!  :-X Между другото можеш и с кола да се качиш до Стария град, но само до църквата... По-нагоре е с пропуски вече... sorry!  :wink: Можеш да си паркираш колата на платения паркинг до църквата или в уличката отстрани до църквата. Но и в двата случая ще имаш доста ядове! В стария град с кола си е направо наказание! Пеша ще стигнеш много по-бързо!  8-) А от вас имаш удобни рейсове - 7, 27 и 116, така че проблема не е чак толкова голям веднъж щом свикнеш!  :y:
Активен
Nobody likes a smart ass...

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #6 -: 18.09.2007, 13:47:02 »

Хич не ми е удобно там.Сега няма как да ходя с колата а трябва автобус.Просто няма каде да е спра , докато в старата сграда мога има си улички. :vomit:
Такава романтика е горе!Пък и такива фигури ще изваем от вървенето по този наконен терен,че няма да даваме пари за фитнес :hihi:.За какво ти е кола?Да стоиш по един час в задръстванията?Обичам Стария град и БФ. :inlove: :rock:
Активен

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #7 -: 18.09.2007, 16:55:59 »

Хич не ми е удобно там.Сега няма как да ходя с колата а трябва автобус.Просто няма каде да е спра , докато в старата сграда мога има си улички. :vomit:

Аз мислех да си мъкна мотора от ямбол ама на гръб да го качвам до БФ не върви а ректората ми е на 10 минути от апартамента...ще съм пеша  :cry:
Някой може ли да ме упъти от тримонциум като стигна накъде да тръгна за БФ :)
Активен
А наздраве :D

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #8 -: 18.09.2007, 18:59:48 »

Някой може ли да ме упъти от тримонциум като стигна накъде да тръгна за БФ :)

От Триммонцуим тръгваш по главната. Стигаш до Джумаята и завиваш на дясно. Качваш се по стълбичките покрай самата Джумая, подминаваш малката градинка, има чешмичка, подминаваш и нея... На този етап вече трябва да видиш голям открит платен паркинг. Подминаваш го и завиваш пак на дясно ВЕДНАГА след паркинга. Тръгваш по една стръмна уличка, която миинава между стълбите на църквата и паркинга. Като я изкачиш има стълби. Като изкачиш и тях си вече на ъгъла на БФ. Продължаваш нагоре по стръмната "уличка" и се озоваваш на задния вход на БФ. Дано съм ти бил полезен.  :y:

Ако не можеш да се ориентираш - виж картите:

http://www.bgmaps.com/map.asp?sid=a1ff00f4519af0c9a1039ad3938031a4&ix=31&iy=27

http://maps.google.com/maps/ms?ie=UTF8&hl=en&msa=0&ll=42.14441,24.750781&spn=0.007939,0.014591&t=h&z=16&om=1&msid=117449272669459320502.00043a6b0a99104afcf71
« Последна редакция: 18.09.2007, 19:06:53 от scientist guy »
Активен
Nobody likes a smart ass...

Dennise`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 235
  • Фитнесджия :)
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #9 -: 18.09.2007, 20:36:39 »

А ако от Петко Д. Петко вместо да завивам по Капитан Райчо към Тримонциум продължа направо,пресека Княгина Мария Луиза,от там вървя по Иван Перпелиев и после там на площад Възрождение свия нагоре ще стигна ли ?
Защото ако може ще ми е по напряко :)
Активен
А наздраве :D

scientist guy

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 465
  • "Science teaches us only HOW, not WHY..."
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #10 -: 18.09.2007, 21:06:25 »

Да и от там можеш да се качиш и ще излезеш на Античния театър, на централния вход на БФ.  :wink: Само че откъм пл Възраждане не мога да те упътя.  :-( Възможно е да се загубиш из Стария град и да се замоташ...  :s: За това както прецениш...
Активен
Nobody likes a smart ass...

aleksander

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #11 -: 19.09.2007, 12:09:18 »

:-( Възможно е да се загубиш из Стария град и да се замоташ...  :s:
Както аз го направих обикалях 2 часа докато намеря БФ-то.
Активен
СТРАННИК В СТРАННА СТРАНА

Glezoran4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #12 -: 27.09.2007, 14:55:37 »

доста забутан си е факултета и аз сам на това мнение но якото е 4е е на центара  :-) , а не в новата сграда на 4-километар.Между другото каква специалност сте колеги и кой курс ?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #13 -: 27.09.2007, 15:57:45 »

Аз,aleksander и Dennise' сме първи курс в МБ,а Bunny87-Биология и Химия,също първи курс.
Активен

Glezoran4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #14 -: 27.09.2007, 23:41:05 »

някой от вас 6те ходи ли на 30 септември на празника на ПУ ? Според мен няма смисал да се присаства за6тото няма дасе разбере изоб6то кой каква специалност е ....Някой 6те ми каже ли каде мога да видя каква 6те ми е програмата за  специалност Биоинформатика?  :-)
« Последна редакция: 28.09.2007, 00:02:45 от Glezoran4o »
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #15 -: 28.09.2007, 07:58:07 »

Аз ще ходя.Програмите на БФ вчера не бяха излезнали,днес ще отида да проверя в ПУ.
Активен

jadore

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 226
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #16 -: 28.09.2007, 08:24:43 »

доста забутан си е факултета и аз сам на това мнение но якото е 4е е на центара 
Glezoran4o, как ще е забутан БФ? :-)
Първо,че е в самия център както ти спомена, а това е много голямо предимство. Ако не си с кола, а с градския транспорт няма да чакаш  по 20 мин автобус.
Второ - близо е до Ректората.
Трето - не е някъде навътре в Стария град
....
 :-)
« Последна редакция: 28.09.2007, 08:26:24 от jadore »
Активен

Bunny87

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 563
  • Биологически Факултет
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #17 -: 21.10.2007, 12:18:54 »

На супер готино място си е , малко трудно за изкачване но като се завърши ремонта ще е най - готината сграда на ПУ! :rock:
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #18 -: 28.11.2007, 21:53:53 »

Билогичния е разположен на много добро място. А сега на направят и новия ремот ще много добре. Новия ректор се надявам че ще продължи и с обновяването на материалната база(апаратура и техника)
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Първи впечатления от БФ
« Отговор #19 -: 30.11.2007, 13:34:55 »

Не знам за апаратурата, но дано на оправят скоро тоалетните че изпитвам истински ужас, когато ми се наложи да влезна :vomit:
Активен