argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: За кучетата около нова сграда  (Прочетена 1123 пъти)

Orion

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45

Колеги, не знам дали сте забелязали, но покрай Нова сграда са напускали цяла глутница улични песове, които все по-често лаят по хората, когато минават сутринта. Въпрос на време е някой да пострада, а очевидно от управата на университета никой не го е грижа. Вие какво мислите по въпроса? Знам, че ПУ-то отдавна има проблеми, така да се каже, ама чак и диви помияри да има на входа не е ли малко прекалено  :-X
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re:За кучетата около нова сграда
« Отговор #1 -: 29.01.2011, 00:25:36 »

Приют за кучета.
Преди 2-3 години пред нашия блок имаше майка с малки кученца и хората от блока много им се радваха. Като поотраснаха дойдоха от тази или подобна служби, обезпаразитиха ги и ги оставиха след като прецениха, че всичко е нормално. Според мен в случая ти или който се счита за добър гражданин може да се обади на органите и те професионално да оценят ситуацията. Това в никакъв случай не е задължение на ПУ, като организация.
Лично аз нямам нищо против кучетата, никога не ме е било страх от тях, дори и когато са били неприятелски настроени - например в планината, около стадо овце, като кучете е с размерите на овца.
Активен

anathema

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:За кучетата около нова сграда
« Отговор #2 -: 31.01.2011, 09:54:34 »

Нищо им няма на кучовците около нова сграда,много са добродушни и мили.
За лаенето - и аз ще лая,ако умирам от студ и трябва да ям хартии с аромат на банички,да пия кална вода и да търпя ритниците на всевъзможни келеши,don't you think ?
Активен

Orion

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:За кучетата около нова сграда
« Отговор #3 -: 31.01.2011, 20:20:49 »

Нищо им няма на кучовците около нова сграда,много са добродушни и мили.
За лаенето - и аз ще лая,ако умирам от студ и трябва да ям хартии с аромат на банички,да пия кална вода и да търпя ритниците на всевъзможни келеши,don't you think ?

Аз нямам нищо против един-два песа, които да се любимци на университета. Говоря за кучетата, които явно наскоро са изсипани от някой приют там, защото имат маркери на учите. Просто са прекалено много. Поне аз видях към 7-8, но май докато не скочат на някой, няма да се обърне внимание на този случай.
Активен

anathema

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:За кучетата около нова сграда
« Отговор #4 -: 01.02.2011, 08:44:23 »

Ами,след като никой не ще да ги осиновява,ги пускат,'щото нямат пари да ги гледат.
Другата опция е да ги убиват.И казвам убиват,защото инжекциите са скъпи и гледат да не си ги хабят.
Не знам,на мен страшно ми е жал,а и хайваните не са някакви побъркани,агресивни помияри.
Не бих могла да се обадя в тоя кирлив кучкарник (като всеки друг български такъв) и да ги осъдя на смърт чрез удар с тухла.
Активен

kali19beae

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:За кучетата около нова сграда
« Отговор #5 -: 26.10.2011, 19:29:46 »

Аз не смятам,че кучетата пред новата сграда са проблем.Явно хората са добродушни и за това са ги пуснали там.
Активен

katastrofa_92

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 227
  • ;)
Re:За кучетата около нова сграда
« Отговор #6 -: 29.10.2011, 13:01:15 »

орион съгласна съм с теб,ама нали знаеш българина почва да лае,когато се случи нещо  и не дай си Боже на мен директно ще ги застрелям лично,затова имате ли възможност бягайте навън в Б-я  няма да се оправи още дълги лета :-)
Активен