argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Да кажем нещо и за QA - ите, и те са в този бранш все пак  (Прочетена 22634 пъти)

barbolinda

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Говори се само за програмистите във този форум...хайде да кажем нещо и за хората които работят като Quality Assurance  :wink:
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Ами... и те са хора...
Активен

kalin4y

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

ми да си кажем...какво те интересува, колежке ?
Като отворена книга съм  8-)

hallucinate

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

мисля, че колажката Барболинда има предвид, че QA-те  са подценявани като специалисти...
правилно ли съм схванала ???
Активен

barbolinda

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Точно това имах в предвид  :wink: Работата на един QA не е по-маловажна от тази на един Developer.
Активен

Иван Енев

  • Гост

При работа в екип, работата на всеки един от участниците е важна.
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

Точно това имах в предвид  :wink: Работата на един QA не е по-маловажна от тази на един Developer.

Мечтай си! Да видим кога дебелият, потен Ballmer ще търчи по сцената и с луд поглед в очите ще вика "QA! QA! QA! QA!".
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

hallucinate

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

тва са част от нещата, които трябва да правят QA-те:

    *  Test Automation
    *  Performance and Load testing
    *  Usability Testing

    *  Web application implementation
    *  Test Management
    *  Internet and Web testing
    *  Process assessments
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side

Точно това имах в предвид  :wink: Работата на един QA не е по-маловажна от тази на един Developer.

Pls, разяснете точно какво прави един QA?

Много много не ми е ясно ... в смисъл чувал съм че в "големите" фирми има QA отдели ... но с какво се занимават тези отдели не ми е много ясно.

На мен QA ми звучи point and click job.
Автоматизираните тестове обикновено си ги правят разработчиците ... има една техника "test driven development" където 1во се правят automated тестовете и след т'ва се почва разработката например но това пак е работа на разработчика ... какво реално влиза в работата на един QA?
Ами как какво влиза, програмиста пие ракията, но преди него QA e тества дали не е менте, метилов алкохол, и ако QA не пукне или не ослепее значи ракията е годна за пиене от програмистите
Активен

barbolinda

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Работата на един QA изисква много повече, като почнем от писането на test cases и т.н. А автоматизацията е много далечна стъпка. Туловете са много скъпи и малко фирми в БГ си ги позволяват.Да не говорим и че преди да се стигне до крайното тестване, за което хората си мислят само че е click and check result (а то не е  :wink: ) има много други фази кaто например Unit testing, Security testing, Performance testing и много, много други!
Активен

kalin4y

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

да ви препоръчам най-големият и най-ефикастният форума за Software Quality Assurance в България - www.sqa-bulgaria.info
Сигурен съм, че там можете да намерите отговор на въпросите си! :)

barbolinda

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Вече го знаем и активно следим неговото развитие  :wink:  Форумът е много добър  :y:
Активен

kalin4y

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

имам връзки с Администратора, ако искаш може да уредим нещо  8-)

peshito7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

да ви препоръчам най-големият и най-ефикастният форума за Software Quality Assurance в България - www.sqa-bulgaria.info
Сигурен съм, че там можете да намерите отговор на въпросите си! :)

Да, правилно форума е доста добър. И ако ненамерите това, което ви трябва админите са все така любезни да отговарят на въпроси  :D
Активен

barbolinda

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Какво да уредим?  :wink:
Активен

kalin4y

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22

ми ... отворен съм към всякакъв сорт QА Предизвикателства :)

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти

Какво да уредим?  :wink:

Е че как какво - програма за обмен на бъгове  :-D.
Активен

barbolinda

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Какво да уредим?  :wink:

Е че как какво - програма за обмен на бъгове  :-D.

И това може , защо не  :-P
Активен

NeshtoSeSluchi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 209

тва са част от нещата, които трябва да правят QA-те:
...
    *  Web application implementation
...

Знаех си, че моя QA нещо ме ебава. До сега съм му вършил работата. От сега нататък по-горе от базата няма да пипна.
Активен
Форум на свободата в ПУ: http://smfc.xaxa.eu

peshito7

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6

Съвсем случайно попаднах на следното: в един друг форум което ми стана интересно и реших да споделя ;) :

НА въпроса какво е това QA и за какво служи един потребител е отговорил следното:
става дума за човек, който гони всички да правят нещата както трябва и според изискванията на пазара/клиентите.Един колега от голяма световна фирма обича да казва "Това е тоягата на клиента в организацията на доставчика".


Активен