argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Стажанти в адвокатска кантора  (Прочетена 4925 пъти)

anchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 19

ОБЯВА

Адвокатска кантора, специализираща в областта на устройство на територията (ЗУТ), концесии, вещното, търговското и облигационното право, търси отговорни и комуникативни стажанти, студенти с желание за работа и развитие в посочената област, за да разширим своя екип. Избраният от нас кандидат ще въведем в естеството на работата и стила на кантората ни, за да подпомага дейността на адвокатите.

Изисквания към кандидатите:

- студенти - III – V курс на обучение;
- отлично владеене на английски език;
- отлична компютърна грамотност;
- умения за анализ и намиране решение на конкретни казуси;
- комуникативност, инициативност и желание за развитие;
- умения за работа в екип и при динамични условия, изпълнение на поставени задачи в срок.

Описание на длъжността:

Оказване на правно съдействие при:

- извършване на справки по текущите дела на кантората и депозиране и получаване на документи в и от съответните инстанции и изготвяне на документи.

Предишен опит на подобна позиция не е задължителен.
Моля изпратете мотивационно писмо и автобиография, на посочените по-долу e-mail адреси:

albena_jotova@yahoo.com
t_anchev@abv.bg

Телефони за връзка: 088 9 710 527 и 088 5 417 299
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Стажанти в адвокатска кантора
« Отговор #1 -: 02.11.2007, 19:43:57 »

Мисля, че все пак студентите ще се интересуват и от работно време и заплащане.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Стажанти в адвокатска кантора
« Отговор #2 -: 02.11.2007, 19:54:55 »

Мисля, че все пак студентите ще се интересуват и от работно време и заплащане.

 :y: Логично е...макар, че нали има телефони, но съм 99% сигурен, че и от там няма да се разбере( поне що се отнася до парите), което пък не е кой знае какъв проблем, в смисъл, че да се постажува в такава кантора може да донесе само плюсове! Но, да се стажува 8-), а не...
И ми е интересно...има ли ефект от тези обяви, визирам и тази?
Моят съвет към свободните колеги е да опитат- стажът си е стаж, а парите... :wink: ще ги вадим после! 8-)
« Последна редакция: 02.11.2007, 20:00:30 от Атанас Петров »
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Стажанти в адвокатска кантора
« Отговор #3 -: 02.11.2007, 20:47:55 »

Добре е да се поработи в тази сфера. Аз го правех 1 година и научих много. Но работех срещу съответното заплащане, а и може да се каже, че вършех доста неща, които бяха извън техническите. Визирам писане на пълномощни, молби, договори и тнт. Но без заплащане аз лично не бих се хванала на работа. Мисля, че съм достатъчно всеотдайна в това, което върша и то не е толкова евтино.
Активен

А. Петров

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 627
  • Юридически факултет
Re: Стажанти в адвокатска кантора
« Отговор #4 -: 02.11.2007, 22:36:49 »

Добре е да се поработи в тази сфера. Аз го правех 1 година и научих много. Но работех срещу съответното заплащане, а и може да се каже, че вършех доста неща, които бяха извън техническите. Визирам писане на пълномощни, молби, договори и тнт. Но без заплащане аз лично не бих се хванала на работа. Мисля, че съм достатъчно всеотдайна в това, което върша и то не е толкова евтино.

А пък аз ако имах свободно време, бих поработил дори и за без пари, но не, че не си уважавам труда, просто залагам повече на знанията, които бих придобил, но...ти сигурно се досещаш какво ми е положението... :-(
Активен
...the WISH is father to the thought !!!

М.Саневски

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • una harum ultima
Re: Стажанти в адвокатска кантора
« Отговор #5 -: 03.11.2007, 02:14:26 »

Уважаеми колеги,бих бил много благодарен,ако споделите опита си от подобен стаж,тъй като сега съм втори курс и започвам сериозно да обмислям такъв вариант за 3ти курс.По конкретно ме интересува как е разпределено работното време,в какво горе-долу се състои работата и др.Това стажуване би ли могло да повлияе отрицателно върху ученето или обратно-положително,заради практическата насоченост? Плюсовете ли надделяват или минусите и изобщо струва ли си човек да се захваща с това?Предварително благодаря за съвета!
« Последна редакция: 03.11.2007, 02:29:25 от Sanevski »
Активен
Nihil est simul et ivenum et perfectum.

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Стажанти в адвокатска кантора
« Отговор #6 -: 03.11.2007, 02:32:58 »

Отговорите на въпроси, които задаваш зависят предимно от човека, от неговите индивидуални качества.
Ще ти отговоря конкретно за себе си, а ти си прави заключения :).

Цитат
започвам сериозно да обмислям такъв вариант за 3ти курс

По време на 3-ти курс не е трудно като цяло. Аз работех горе-долу година по време на 2 курс. В 3-ти курс най-важното, на което трябва да наблегнеш е обигацията.

Цитат
конкретно ме интересува как е разпределено работното време

Зависи от това как сте се договорили. При мен беше по следния начин: ходя на работа, когато мога, т.е. посещавах си редовно и лекции и упражнения. Но естествено се намесва и индивидуалността. Конкретно понеже май съм работохолик (или поне до скоро бях - сега не работя ;)) ходех задължително минимум 1 час по-рано сутрин от другите - в 8 най-късно бях на работа. Работех до последната минута и си оставях 15-20 мин., за да стигна пеш до унито. В момента, в който ми свършат лекциите/упражненията и ако не е минало 17 часа отново се връщах на работа (по собствено желание, защото просто не мога да стоя на едно място явно). Така протичаше моята работна седмица тогава от понеделник до петък.

Цитат
в какво горе-долу се състои работата

Зависи какво ти поверят. Мен не ме познаваха първоначално и ми даваха разни леки задачки, справчици, подаване на молбички и нищо повече. След 2-3 седмици взеха да се появяват по-отговорни задачи, докато не се стигна до конкретни занимания по конкретни дела, срещи с клиенти и тнт. Това се дължи на начинът, по който работи и уменията, които притежаваш.

Цитат
и др.

Нямам идея какво точно включва това  :wink:.

Цитат
Това стажуване би ли могло да повлияе отрицателно върху ученето или обратно-положително,заради практическата насоченост?

Отрицателно ще ти повлияе, ако имаш намерението да излизаш вечер и да се забавляваш (по сегашните критерии за забавляване). Аз лично след работа обикновено се прибирах и отделях известно време да чета, да решавам казусите, които имахме за домашна, чат-пат и странична литература, благодарение на което през сесията даже не ми се наложи да уча (за мое съжаление сега изоставам  :s:). Положително ще ти повлияе доколкото съумееш да използваш предоставения ти шанс да навлезнеш, макар и повърхностно, в нещата. Понаучаваш кога какво се прави, как се прави и добиваш представа как е устроена и как функционира съдебната ни система. Повърхностно, но все пак са някакви впечатления и добити умения, а това е по-добрата алтернатива пред липсата на каквото и да било.

Цитат
Плюсовете ли надделяват или минусите и изобщо струва ли си човек да се захваща с това?

Не съм правила таблица, но мисля, че все пак плюсовете са си плюсове, а минусите минуси. Опитът, било то положителен или отрицателен, дава един по-богат поглед. Това само по себе си по мое лично мнение е плюс... и то ГОЛЯМ. И пак лично мнение: да, според мен си струва човек да се захване с това... За колкото е необходимо, разбира се.

Цитат
Предварително благодаря за съвета!

Моля  :-). Желая ти успех!
Активен