argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: 1ва година изпити  (Прочетена 21480 пъти)

kanzaki

  • Гост
1ва година изпити
« -: 07.11.2007, 14:40:35 »

Здравейте хора,
До днес бях стажант в една фирма и ми казаха, че съм пропуснал 2 контролни... днеска по ОКИ при тотков и миналия петък също по ОКИ...??? Как става това? по 2 контролни ли кво? Също така бихте ли ми казали на кои дати са следващите контролни? чесно казано почти не разбирам Лааг-а, със ОКИ няма да имам проблеми също и англииски... но добре е да знам на кои дати са контролните :).
също ще имам ли проблеми с това, че не съм присъствал на тея контролни по ОКИ... казаха ми, че и двете са били много лесни... 1та запомних, че е била с 2 задачи, 1вата да преобразуваш от 10тична към 16тична бр. сис., а втората няква програма на С++ която да смята корен квадратен или нещо подобно.
Много съм притеснен дали ще имам проблеми с това, че не съм присъствал... моля ви хора помагайте :(.
едит:
В информатика съм.
« Последна редакция: 07.11.2007, 15:14:20 от Onizuka Eikichi »
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: 1ва година изпити
« Отговор #1 -: 07.11.2007, 16:15:54 »

Не се панирай. Ако си вземеш изпитите добре, проблеми няма да имаш. Контролните те освобождават от задача на изпита, до колкото си спомням, тъй че просто ще си напишеш и задачката на изпита, редом с теорията.

Относно ЛААГ-а те съветвам не да констатираш, че не го чаткаш, а да седнеш и да го учиш. Това е най-важната, най-лесната и най-полезна математика, която ще учиш в университета по мое мнение. Само ще загубиш, ако не седнеш да я учиш.

Поздрави,
Антоний
Активен
Too short signature limits.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: 1ва година изпити
« Отговор #2 -: 07.11.2007, 21:43:04 »

Ако работиш по специалността си и разбираш С++, защо не си си взел проект по С++ за освобождаване от задача на изпита?

Моите подгрупи не са правили още контролно по ОКИ! Ще уведомя на страницата ми кога. Но ти си при гл.ас. Касъклиев... Сори!
Активен

kanzaki

  • Гост
Re: 1ва година изпити
« Отговор #3 -: 07.11.2007, 22:46:41 »

Енков... скоро мисля, че ще съм при вас... все хубави думи чувам :).
Разбирам С++ на ниско ниво... все пак аз съм уеб програмист. повече чаткам пхп, цсс... такива...
А проект за освобождаване от задача на изпита... е това е ново...(при мен)
ще е хубаво някаде в сайта да пише и такива ДЕТАЙЛИ... с ГОЛЕМИ букви...
Активен

Димитър Димитров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 213
Re: 1ва година изпити
« Отговор #4 -: 08.11.2007, 02:08:26 »

Цитат
Относно ЛААГ-а те съветвам не да констатираш, че не го чаткаш, а да седнеш и да го учиш. Това е най-важната, най-лесната и най-полезна математика, която ще учиш в университета по мое мнение. Само ще загубиш, ако не седнеш да я учиш.
Много вярно!

Иначе, въобще не се притеснявай, само си седни на задника и поучи малко. Ако не го направиш имаш пълното основание да се притесняваш :). Изпита по ОКИ е елементарен. До колкото си спомням най-много да ти се наложи да въведеш и събереш елементите на един едномерен масив, нещо подобно(или да намериш броя на четните и нечетните илементи, да увеличиш примерно дадени елменти с дадено число и тн). Теорията пък е интересна. Тоет даже би ти било приятно да прочетеш на Тотков учебника. При ЛААГ-а (също до колкото помня), първо си намери и отговори на всички въпроси от конспекта (следователно ги научи и разбери). Задачите са нещо от рода - на първа задача може да ти се падне да намериш детерминанта на матрица, обратна матрица, транспонирана или нещо от рода АX=Б където А и Б са матрици и трябва да намериш Х. Втора задача при мен беше система линейни уравнения, задачата се решава с метода на Гаус. Трета задача са равнини прави и тн. Четвърта задача е криви от втора степен.
Та такива ми ти работи, приятелю. Не прави моята грешка да не барнеш нищо и после да се явяваш по няколко пъти на математиките. Може да изглежда трудно но седнеш ли да четеш с разбиране нещата се усвояват много бързо.

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: 1ва година изпити
« Отговор #5 -: 08.11.2007, 14:02:19 »

Да, аз това им обяснявам, че задачата за проекта е с много по-висока трудност от тази на изпита, но проекта го правиш у вас, с чужда помощ евентуално (дори само Гугълова да е) и 1 месец време, плюс това аз преглеждам и връщам междинните варианти за доизкусуряване, защото целта ми е да се научите на нещо, разбира се! Но за теорията на изпита по ОКИ няма начин, ще си четете учебника и желателно и лекцийките! Не че не се въртят из нета полуверни отговори на конспекта по ОКИ, ама ти за да назубриш 250-300 въпроса, по-лесно е да ги научиш!
Активен

MASter-D

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Trance Maniac and Drift lover
    • Trance and progressive music
Re: 1ва година изпити
« Отговор #6 -: 10.11.2007, 15:39:29 »

Здравейте .
Искам да Ви попитам нещо . Не съм Информатика , а Математика и Физика ( което не е важно ) . Та въпросът ми е отностно ЛААГ . Значи има ли ден и час за консултации по това ? Трябва да има ,  но като съм отнесен от вятъра и все забравям да питам (гламак какво да ви кажа) . Та пропуснах Детерминанти и сега си блъскам главата да ги чатна . Интересно ми е , но пропуснах една лекция ( яко болен бях ) и сега йок .
Благодаря Ви .
То май ние караме лекциите заедно с Информатика май .
Активен
Keep it real .

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: 1ва година изпити
« Отговор #7 -: 11.11.2007, 14:06:37 »

Официално всеки преподавател от ПУ е длъжен да има на вратата на своя кабинет залепен график за приемно време за консултации в рамките на 2 учебни часа седмично! Друг е въпроса спазват ли го това изискване. Затова не питайте във форума, а говорете с конкретния преподавател при следващата лекция или упражнение!

Аз например консултации в кабинета си почти не давам (в смисъл да имам приемно време от-до), но пък съм дал на всички мои студенти моите емайл, айсикю и скайп и ме питат по Интернет, пък когато не е за чат - си уговаряме среща в кабинета или когато имам часове в някоя комп. зала!
« Последна редакция: 11.11.2007, 17:04:23 от Светослав Енков »
Активен

Razer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8
Re: 1ва година изпити
« Отговор #8 -: 19.11.2007, 11:29:18 »

Какво да ви кажа... те това е разбран даскал... който ще ти влезе в положението винаги когато му е по силите.. аз лично много съм му задължен, че засега още не сам наблегнал на ОКИ-то, защото наблегнах на ЛААГ-а... но до една седмица макс две вече ще трябва и с него да говорим и да седна на трибуквеника да прочета и C++ ;) Благодаря ви господине..
Активен

Eovin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 36
Re: 1ва година изпити
« Отговор #9 -: 19.11.2007, 13:41:35 »

Спокойно,нищо съществено не си изпуснал.Все пак изпитите са най-важни.Само седни да понаучиш ЛААГ-а  :-)
Активен

proxy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: 1ва година изпити
« Отговор #10 -: 01.12.2007, 12:44:18 »

За ЛААГ: Не се притеснявай, не си само ти, а почти целия курс.
За ОКО: То и Касаклиев ни прдопреди, че мойем да направим нещо като контролно за освобождаване от изпит преди първото такова. А задачите наистина бяха много лесни, на първота контролно вече не помня за какво ставаше дума, но на второто имаше само една и тябеше следната:

Да се въведе масив, и да се намери средноаритметичното на четните елементи, намиращисе на нечетни позиции.

Имамахме 40 минути но то се прави за не повече от 10.
 :headbang: :D 8-) :rock: :rock:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: 1ва година изпити
« Отговор #11 -: 01.12.2007, 12:52:20 »

ОКИ, не ОКО!

Прави се за 10 минути, ако знаеш за кво иде реч! Нали ми ревнаха после 2/3, че нищо не били направили!

Proxy, научи се да пишеш на български, моля те! Доц. Тотков много се дразни и ако на изпита пишеш така по въпросите, не гарантирам...
« Последна редакция: 01.12.2007, 12:55:55 от Светослав Енков »
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: 1ва година изпити
« Отговор #12 -: 01.12.2007, 15:53:31 »

"Полят изпит, взет изпит", затова ги правят след 8-ми декемри.

Забележка: има го и  варианта "Олят изпит, невзет изпит", така че не се оливайте много, много :)  :drunk:
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: 1ва година изпити
« Отговор #13 -: 05.12.2007, 15:19:03 »

Е, успех на всички колеги утре на пробния изпит по ЛААГ  :-( Ах, мъка, мъка ... :s:
Активен
Everybody Lies.

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!
Re: 1ва година изпити
« Отговор #14 -: 05.12.2007, 16:23:54 »

Е, успех на всички колеги утре на пробния изпит по ЛААГ  :-( Ах, мъка, мъка ... :s:

Успех и от мен!

Навремето като първокурсник ЛААГ-а го взех от третия път...

После като второ/трето/четвъртокурсник се оказа, че ЛААГ-ът е възможно най-лекия изпит по математика във ФМИ...

EDIT: После да не забравите да кажете как е минало, имаше ли много линейки, припаднали булки и т.н.
« Последна редакция: 05.12.2007, 16:57:35 от Иван Давидов »
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: 1ва година изпити
« Отговор #15 -: 05.12.2007, 17:13:14 »

Мерси и успех !
Май се прецакахме малко тая сесия, в началото си мислехме, че изпита по ЛААГ ще е по труден и го избутахме по-назад, за да може да учим повече, ама като почетеш няколко дена нещата по ЛААГ се изясняват и стават леснички, а на сухата теория по ОКИ ще е доста повече бъхтеж. Сега разбирам защо доц. Мекеров ни се присмиваше като му оставихме неговия изпит на по-задна дата :(
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: 1ва година изпити
« Отговор #16 -: 05.12.2007, 18:17:22 »

Абе, айде сега, ОКИ било прецакване, суха теория било - ти информатик ли ще ставаш или учител по математика?  :evil:
Активен

Milenski88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: 1ва година изпити
« Отговор #17 -: 05.12.2007, 18:43:49 »

Ще полеем с по 1 чашка ЛААГ-а, пък за ОКИ ще му мислим като му дойде времето.    8-)
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: 1ва година изпити
« Отговор #18 -: 05.12.2007, 19:05:13 »

Ето тазгодишния конспект по ОКИ:
http://grablev.info/temp/Prog_KON.doc
Активен

Георги Атанасов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
  • Георги
Re: 1ва година изпити
« Отговор #19 -: 05.12.2007, 20:03:35 »

И аз мисля че се прецакахме като сложихме ОКИ да е първи изпит

Успех на ЛААГ-а утре и дано го вземем
Активен