argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Клуб по физика?!  (Прочетена 6762 пъти)

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Клуб по физика?!
« -: 28.08.2007, 17:16:20 »

 Здравейте! :-)
Интересува ме дали има такъв клуб, или някаква подобна организация в ПУ, или просто дали има някакви събирания с такава насоченост. Разбрах, че е създаден историко-археологически клуб, в който членуват заинтересованите студенти и затова си помислих, че може да има и други клубове по специалности! :y: :-)
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #1 -: 28.08.2007, 23:07:43 »

В ПУ няма, но има в Общинския Детски Комплекс (ОДК), който има практически официална подкрепа от Физическия Факултет, а аз самият съм нещо като заместник-шеф 8-). Имаше опит за подобен клуб и в ПУ, ама не се получи особено добре.
Активен
Физически Факултет

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #2 -: 29.08.2007, 08:49:31 »

Ето една снимчица как изглежда една работна сбирка на тоя клуб:
http://photo.argon.acad.bg/ksx/5d/expressions/IMG_2540.jpg.html

... а ето и още 2 албума около такива мероприятия (вторият линк е от едно състезание, проведено в ПУ)
http://photo.argon.acad.bg/ksx/5d/expressions
http://photo.argon.acad.bg/ksx/2007/archive/knowledge_club
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #3 -: 29.08.2007, 18:00:51 »

Цитат
В ПУ няма, но има в Общинския Детски Комплекс (ОДК), който има практически официална подкрепа от Физическия Факултет, а аз самият съм нещо като заместник-шеф . Имаше опит за подобен клуб и в ПУ, ама не се получи особено добре.
А този клуб за ученици или студенти е ,защото доколкото знам, програмите в Общинския Детски Комплекс са за хора до 18г. Ще съм ти благодарна Lowstef също, ако споменеш нещо повече за този клуб - примерно-условия за членство, цена за членство, конкретна насоченост на заниманията, честота на сбирки- такива работи... :-)
А снимките бяха интересни, мерси ksx!
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #4 -: 01.09.2007, 18:09:51 »

Клубът е 100% абсолютно безплатен и на доброволни начала. Който иска - идва, който не ще... няма да е пръв няма да е последен. Децата (условно казано) до 18 години официално се записват при господин Васил Базелков, който е ръководител на клуба. По този начин можем да организираме разни неща от името на клуба, които иначе просто са невъзможни. Ходенето на екскурзии примерно е проблемно за непълнолетните, но под егидата на ОДК стават нещата. Иначе възрастови граници няма - аз съм най-"възрастен" на 24 години, имаме отскоро и деца 3ти клас (те са по отделна програма, но формално и те са към клуба). Най-малките в "нормалния" клуб са по на 14 мисля (единия ни прави и сайта и изобщо не изглежда на 14, по-скоро на 18+ ама нейсе). Като споменах сайта - ето го и него. Срещите се провеждат в ОДК (някои го знаят като Центъра за работа с деца, до Семинарията е) и още не са почнали за тази година, но ще се поинтересувам и ще пиша когато почнем. Всички желаещи са добре дошли. Иначе, ако някой се интересува, може да ме намери (почти) всеки работен от 8.30 до 17 часа в кабинет 219А в Ректората. Можем да поговорим за клуба, физика, обучението в ПУ и какво ли още не. Казвам се Стефан Николов и не съм доцент* (все още) и съм "замисления тип" от тази снимка. Очаквам ви!

___________
*Това щото имаме и доцент Стефан Николов във факултета и все идват при мен, като търсят него.
« Последна редакция: 11.11.2007, 18:52:40 от lowstef »
Активен
Физически Факултет

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #5 -: 01.09.2007, 18:25:26 »

Благодаря за изчерпателната информация!

Цитат
Всички желаещи са добре дошли. Иначе, ако някой се интересува, може да ме намери (почти) всеки работен от 8.30 до 17 часа в кабинет 219А в Ректората. Можем да поговорим за клуба, физика, обучението в ПУ и какво ли още не. Казвам се Стефан Николов и не съм доцент* (все още) и съм "замисления тип" от тази снимка. Очаквам ви!

Мисля, че с още един човек, ще се възползваме от офертата към края на месеца или началото на октомври! :-) Мерси! :y:
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

MASter-D

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
  • Trance Maniac and Drift lover
    • Trance and progressive music
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #6 -: 10.11.2007, 17:46:33 »

Клуба усъществен ли е ? Не разбирам много от Физика , но ми е интересна :)
Бих могъл да се присъедина и аз :)
Активен
Keep it real .

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #7 -: 10.11.2007, 18:06:53 »

Цитат
Клуба усъществен ли е ? Не разбирам много от Физика , но ми е интересна 
Бих могъл да се присъедина и аз
Не знам - lowstef  не се е мяркал да каже! Върви си той по коридорите на ПУ..., сигурно не е почнало още. Иначе аз пък си мисля защо да не се опитаме да сформираме клуб.. :roll: който да е  за физиците и всички желаещи в ПУ.. :-) :roll:. Може да излезе нещо хубаво.. Нека желаещите да пишат тук - кой е за и някакви идеи. :-) :y: lowstef малко мнение по въпроса и помощ! :-)
Е, да видим ентусиастите, които са..
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #8 -: 10.11.2007, 22:58:05 »

Аз съм За. Предполагам, че в клуба ще се дискутират теми от рода на: Добър проводник ли е бирата?; При каква температура замръзва водката?; все неща свързани с физиката :drunk:
Активен

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #9 -: 11.11.2007, 09:54:41 »

Цитат
Публикувана от: Stormy Sky  Публикувано на: 10.11.2007, 22:58:05 

Аз съм За. Предполагам, че в клуба ще се дискутират теми от рода на: Добър проводник ли е бирата?; При каква температура замръзва водката?; все неща свързани с физиката   
 
Да, първо за тях хората се сещат.. :-) 8-)
Аз предлагам примерно на следващото събрание на факултативния съвет на физическия да се обсъди идеята..може пък да стане - вече има 4ма желаещи.  :-D
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #10 -: 11.11.2007, 18:51:39 »

Клубът вече два месеца си бачка като откачен. Даже на 29-ти имаме състезание.

Казал съм кога съм и къде съм. Имате интерес - ми елате кажете "Здрасти". Все още не ям хора.

Клубът не е само за физици. Има и доста други дейности - аудио и видео оператори, компютърджии и всякакви други.

http://www.quant-bg.info/ - Понякога отсъства (например точно в момента), но иначе си е на линия и там можете да научите още повече.
Активен
Физически Факултет

hrisi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #11 -: 22.11.2007, 17:26:20 »

эдравейте фиэици   :wink: аэ лично смятам че идеята эа клуб по фиэика е много добра ако все пак се учреди такъв клуб аэ с удоволствие бих се включила
Активен
Gangster for life !!!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #12 -: 23.11.2007, 22:15:26 »

Вече няколко пъти писах, е клубът си работи с пълна пара. Вече и на хижа бяхме веднъж. На 29-ти ще имаме и официална проява в аулата на ТУ*. Сайта си работи и там можете да питате разни неща по форума. Вече съм го дал два пъти, ама айде и още веднъж - http://www.quant-bg.info/. Клубът е не само за физика - имаме технически екипи по озвучаване, осветление, видео заснемане и монтаж, компютри и какво ли още не. Даже много от хората ни са откровено не-физици. Важното е да е забавно. И е.


_____________
*Защо не в ПУ? Защото няма подходяща зала, освен може би на майната си в новата сграда. А това е точно на гърба на Ректората на пъпа на града... Да не засгяаме и отношението на съответните ръководства...
Активен
Физически Факултет

kleosnefer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 375
  • To turn back ... and not to forgive
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #13 -: 29.11.2007, 20:57:13 »

Цитат
Вече няколко пъти писах, е клубът си работи с пълна пара. Вече и на хижа бяхме веднъж. На 29-ти ще имаме и официална проява в аулата на ТУ*.

Много яко състезание, Стеф! :-) :y:
Децата бяха големи сладури, а озвучаването беше повече от супер.. а и  вече разбрах нещо много важно - топлият въздух е по-топъл от студения.. :-D..беше много забавно. Ама и в ПУ да се направи нещо подобно. :wink:
Активен
Да рушиш, защото обичаш!

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: Клуб по физика?!
« Отговор #14 -: 30.11.2007, 10:34:07 »

Абе... състезанието беше... прилично като за нашите стандарти. На клуба имам предвид. Правили сме и доста по-добри. Хеле пък аз със моите приказки се издъних, половината ми изскочи от главата в последния момент. Имаше и оргазнизационни проблеми... За незапознати отвътре сигурно беше готино, ама аз съм малко разочарован. Иначе децата са сладури, да :hihi:
Активен
Физически Факултет