argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Кои части от математика 2 да уча?  (Прочетена 3871 пъти)

Красимир

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25

Здравейте, ходил съм само 2 пъти на математика 2. Нямах възможност за повече, не е важно защо.
Та, може ли да ми кажете кои части по-точно да изуча от математика 2 за да се подготвя за изпита.
Благодаря ви  :#1: :bow:
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #1 -: 08.02.2008, 09:54:10 »

Здравейте, ходил съм само 2 пъти на математика 2. Нямах възможност за повече, не е важно защо.
Та, може ли да ми кажете кои части по-точно да изуча от математика 2 за да се подготвя за изпита.
Благодаря ви  :#1: :bow:

Искаш конспекта от някой твой колега и по него ... ако няма от кой да го поискаш може да се примолиш на лектора, ако не знаеш кой ти е лектора - пише го в програмата за твоята специалност, ако не знаеш коя специалност си - пише го в книжката ти ;)

Извинявай за тона ... но въпроса ти е някак силно неуместен ... хем не си посещавал, хем не искаш да се готвиш по конспекта (сигурен съм, че знаеш какво е конспект) и търсиш съвет как да учиш по-малко и да минеш метър изпита. Ако имаш сериозни проблеми - остави тъпия изпит за септември, ако не са толкова сериозни - готви се по целия конспект!

Най-добри пожелания
                       Ники Вълчанов
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Красимир

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #2 -: 08.02.2008, 15:25:16 »

Знам какво е конспект, ква специалност съм и т.н. Пък и лектора до колкото знам по МА1 е един и същ на всички.
Хе Хе братле, ако изкарам по-малко от 4 на този изпит ще си анулирам оценката... а ти викаш да "минавам метър...".

Някой може ли да ми даде линк към конспекта тук?
Активен

Sayos

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1366
  • The Dark side
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #3 -: 09.02.2008, 03:21:51 »

Нямам конспекта, ама мога да ти пратя линк където като го цъкнеш и изваждаш шестица, така няма да минеш метър, най-много един сантиметър да се наложи да помръднеш мишката.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #4 -: 09.02.2008, 11:40:53 »

Скоро ще се замени задочното обучение с дистанционно и ще мирясат колегите, работещи по фирми и нямащи време да си изпросят и едно конспектченце от преподавателя. Там почти всичко ще е онлайн, само изпитите ще са лайв.

« Последна редакция: 09.02.2008, 15:43:45 от Светослав Енков »
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #5 -: 11.02.2008, 09:10:13 »

Нямам конспекта, ама мога да ти пратя линк където като го цъкнеш и изваждаш шестица, така няма да минеш метър, най-много един сантиметър да се наложи да помръднеш мишката.

Тасков ... не се заяждай с човека в беда ... не е културно ;)
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #6 -: 11.02.2008, 11:12:50 »

Значи, по принцип сме окуражавани да слагаме всички материали (лекции, конспекти, примерни задачи с решения) онлайн, но за съжаление не сме задължени. И разбира се, повечето колеги преподаватели не го правят поради различни причини и мотиви.

Искрено се надявам в новия сайт на ФМИ да има повече раздели и секции с удобен интерфейс за качване на материали от преподаватели и студенти, но по-големия проблем е самата мотивация да се прави това, защото и в сегашния сайт има секция Online обучение, където на изявилите желание преподаватели са сложени линкове към материали и им е даден ftp/http хостинг в сайта.

Аз слагам някои материали за нещата, които преподавам, в моя личен сайт и го казвам на студентите в началото на триместъра, но това си го правя доброволно и по моя инициатива.

Що се касае до въпроса ти какво да учиш, за да се явиш- ти дори не казваш коя специалност и курс си,  защото аз нямам спомени да има дисциплина Математика 2 в някоя специалност на ФМИ? нещо друго? Да, в следващия си пост каза че е Математически Анализ 1, но в заглавието на темата не ставаше ясно. Като цяло - учиш си всичко по конспекта, защото задачите се падат от всички раздели равномерно, а за въпросите не знам сега как точно изпитват, по мое време преди 20 години, си дърпаш два билета с по 1 въпрос от две купчинки от двете половини на конспекта, но сега май има курсови работи, тестове и не мога да ти кажа точно как е.

Хващаш някоя ученолюбива колежка, черпиш я кафенце, купуваш и подаръче и си готов!
« Последна редакция: 11.02.2008, 11:15:47 от Светослав Енков »
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #7 -: 11.02.2008, 16:49:02 »

I
Mножества. Действия с множества. Множества от реални числа. Функции. Обратни функции. Математическа индукция
II
Сходящи редици. Безкрайно малки и безкрайно големи редици. Граници q на n-та. Граници на ирационални функции на n. Граници на рационални и ирационални функции на a(n) -> n - индекс. Сходимост и неравенства. Монотонни редици. Неперово число. Рекурентно зададени редици.
III
Определение на граница на функция. Основни теоерми за граници на функции. Приложение на основната граница lim sinx/x = 1 (x->0). Еквивалентни функции. Непрекъснати функции
IV
Производни. Теореми на Лопитал. Формула на Тейлор. Екстремуми. Изпъкналост. Графики на функции
Активен

Красимир

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #8 -: 11.02.2008, 17:51:41 »

I
Mножества. Действия с множества. Множества от реални числа. Функции. Обратни функции. Математическа индукция
II
Сходящи редици. Безкрайно малки и безкрайно големи редици. Граници q на n-та. Граници на ирационални функции на n. Граници на рационални и ирационални функции на a(n) -> n - индекс. Сходимост и неравенства. Монотонни редици. Неперово число. Рекурентно зададени редици.
III
Определение на граница на функция. Основни теоерми за граници на функции. Приложение на основната граница lim sinx/x = 1 (x->0). Еквивалентни функции. Непрекъснати функции
IV
Производни. Теореми на Лопитал. Формула на Тейлор. Екстремуми. Изпъкналост. Графики на функции

ай лъв ю!!!

#Sayos защо по дяволите? #Ники Вълчанов защо и ти си разваляш имиджа?

@Светослав Енков. Мога да направя сайта на ФМИ, на Ruby, C#, PHP + семпъл дизайн и мега юзер френдли администраторски модул... но ще спечеля ли нещо аз?... нямам предвид пари.

Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #9 -: 11.02.2008, 19:14:30 »

I
Mножества. Действия с множества. Множества от реални числа. Функции. Обратни функции. Математическа индукция
II
Сходящи редици. Безкрайно малки и безкрайно големи редици. Граници q на n-та. Граници на ирационални функции на n. Граници на рационални и ирационални функции на a(n) -> n - индекс. Сходимост и неравенства. Монотонни редици. Неперово число. Рекурентно зададени редици.
III
Определение на граница на функция. Основни теоерми за граници на функции. Приложение на основната граница lim sinx/x = 1 (x->0). Еквивалентни функции. Непрекъснати функции
IV
Производни. Теореми на Лопитал. Формула на Тейлор. Екстремуми. Изпъкналост. Графики на функции

ай лъв ю!!!

#Sayos защо по дяволите? #Ники Вълчанов защо и ти си разваляш имиджа?

@Светослав Енков. Мога да направя сайта на ФМИ, на Ruby, C#, PHP + семпъл дизайн и мега юзер френдли администраторски модул... но ще спечеля ли нещо аз?... нямам предвид пари.



TI LUD LI SI KQK SHQ PRQISH SQITQ NQ PHP tvq triiq da e chsit HTML az sam strogo protiv ti za pechalba mi govorish
Активен

А.Пенев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 157
    • www.alexander-penev.info
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #10 -: 11.02.2008, 21:35:43 »

Мога да направя сайта на ФМИ, на Ruby, C#, PHP ...
А, аз мога да го направя на Асемблер, но не го правя... защо ли? Как пък до сега в цяло ФМИ не се намери кой да направи сайта? (това е риторичен въпрос)

... но ще спечеля ли нещо аз?...
Не.
« Последна редакция: 11.02.2008, 21:41:33 от A.Penev »
Активен
А.Пенев

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #11 -: 11.02.2008, 22:28:33 »

Ще спечели световна известност, но ще остарее (Красимир, не сайта), докато изчака разрешение да го направи сайта!
Активен

А.Пенев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 157
    • www.alexander-penev.info
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #12 -: 11.02.2008, 22:31:47 »

"Слава", какво беше това?  :wink:

Абе, я по-добре да си научи всичко по Анализ :-)
Активен
А.Пенев

Красимир

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #13 -: 11.02.2008, 22:35:46 »

Аз се надявах да бъде сложен линк към сайта ми. Добър линк никога не е излишен. Стига с офтопиците, това все пак е форум на ФМИ, а не лафче.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #14 -: 12.02.2008, 12:03:15 »

Абе лафче си е - то и ти правиш офтопик с тези въпроси, които не са за форум, четящ се и от преподавателите, а както ти казах - за ученолюбива колежка!

За сайта на ФМИ проблема е много по-комплексен, но не е за форума и той!
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #15 -: 12.02.2008, 12:21:31 »

Poprincip edno vreme stariq dekan
iskashe nqkoi da se zaeme s chasta "studenti" eventualno da se napravi sait portal nqma znachenie neshto koeto se poddarja ot studenti za studenti i etc nenzam kakvo misli noviq dekan no ako tolkova ti se pravi neshto govori s nego po vaprosa
Активен

Радо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 99
Re: Кои части от математика 2 да уча?
« Отговор #16 -: 12.02.2008, 17:10:32 »



TI LUD LI SI KQK SHQ PRQISH SQITQ NQ PHP tvq triiq da e chsit HTML az sam strogo protiv ti za pechalba mi govorish
Шшшшшт PHP рулира, JAVA е за мързеливци  :evil:  :-D
Активен