argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Голям процент от българските студенти са бележкари!  (Прочетена 3796 пъти)

student87

  • Гост

Много от българските студенти транзитно преминават през учебните дисциплини с основна цел "ей така да минава изпита...да взема диплома...да стана вишист..."Аз смятам ,че една диплома няма никаква тежест,ако съответния млад специалист няма уменията и знанията,които трябва да получи през своето следване.Уви има много такива кадри  :-(!Вие как мислите?Не отричам ,че и системата ни принуждава да учим основно за оценка,отколкото за знания-все пак става въпрос за лична мотивация!Според мен времето на шуробаджинащината в България започва да отшумява.Работодателите искат да имат знаещи,можещи и адекватни кадри,които с гордост могат да си покажат дипломата и да я оправдаят!Какво е вашето мнение по въпроса? :-)
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616

Според мен е така.Много пъти съм чувала,че завършили студенти се налага допълнително да се обучават в различни фирми,защото нямат небходимите знания.Зависи от човека дали ще е бележкар или ще учи за знания-за мен и двете неща са важни и като завърша наистина искам да имам необходимите знания ,за да се развивам в областтта,която съм си избрала.Личната мотивация също е много важна-много хора стават студенти,защото са чули че дадена специалност е престижна или родителите им са ги накарали да я запишат.Тези студенти се мъчат,защото усещат,че това не е за тях,но стискат зъби,за да имат диплома.За мен дадена специалност се записва,когато знаеш какво представлява и когато наистина искаш да се занимаваш с това.
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page

За съжаление децата се учат още от малки, че всяка 6-ца им носи похвала+подарък и от този момент за тях са важни оценките, а не знанията. Дори за самите родители няма значение как детето им е получило добра бележка - високите оценки са индикатор, че детето им е добър ученик, а слабите - че не полага достатъчно усилия.Личната мотивациа в повечето случаи е насочена в грешната посока.
Активен

PA40

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
  • Spermoman

Оценката е стимула да седнеш да научиш уроците, а пък стипендията е стимул да положиш повече усилия и винаги да се бориш за високи оценки. Не мисля че бг студентите  са бележкари, просто такава е системата на оценяване, ако вие сте по умни измислете друга система на оценяване и стимул. Аз мисля че тази върши работа и кара студентите да си изпълняват ангажиментите и едновременно с това да получават необходимите знания.  :-)
Активен

PAINKILLER

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24

Не съм съгласен че са бележкари...90% от студентите учат колкото да минат! Kойто е бил зубър,са го ебавали достатъчно в даскало накрая всеки почва да подбира кое да учи и кое да бута!  :haha:  8-)
Активен
АКО ТЪРСИШ СЪЧУСТВИЕ,СИ ПОПАДНАЛ НА ПОГРЕШНИЯ ЧОВЕК...НА ПОГРЕШНИЯ ВИД !!!

Glezoran4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

да  ви кажа стипендийката не е много голям стимул (80 кинта на месец са ништо) :mmm: .А колкото до бележкарите те са по4ти на из4езване пове4ето студенти у4ат колко да нямат 2 на изпитите  :wink:
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

ами след като получаваш добри оценки на изпитите (6-ци да кажем) не следва ли от това че си седнал да учиш за да ги изкараш тея оценки, щото нема такъв университет дето всички преподаватели да са ти чичовци, лели, шурей и баджанаци :-D. доколко след следването ти остава нещо в главата е друг въпрос - то е ясно че 100% от ученото няма как да се знае след завършване но да кажем че 50% е добър процент. другите 50% са практика и последващ опит
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Хубаво уе да имаш добра оценка. Но после знанията дали ще ги приложиш напрактика е най важното. Може да си отличник а когато излезнеш на падзара на труда . Е друго нещто 1 Ти искат стаж 2 . Ти искат и опит. А каде този опит да сме го натрупали. Така ,че колеги важното е да има практика която да се зачита по време на следването и да ходим по институции на практика свързани с специалнастите . Затова е важно да има тясна връзка ,с фирмите и факултетите хем стаж да имаме и практика по специолността.
Активен

PA40

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
  • Spermoman

да  ви кажа стипендийката не е много голям стимул (80 кинта на месец са ништо) :mmm: .А колкото до бележкарите те са по4ти на из4езване пове4ето студенти у4ат колко да нямат 2 на изпитите  :wink:

Може за тебе да е малко, но не мисля че ще ти е излишно да ти паднат 320 лв за семестър с тези пари може да си платиш таксата за обучение и то за цяла година и да се почувстваш горд със себе си. Твой е избора  :?
Активен

Glezoran4o

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29

Може за тебе да е малко, но не мисля че ще ти е излишно да ти паднат 320 лв за семестър с тези пари може да си платиш таксата за обучение и то за цяла година и да се почувстваш горд със себе си. Твой е избора .............................. Вярно е 4е  няма да са излишни и избора си е мой , но би трябвало да са пове4ко не мислиш ли ? :-)
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547

колега все пак не сме на заплата към университета, който иска кинти да се хване да бачка, иначе със стипендииката - плащаш таксата, купуваш си два три учебника и пиеш едно кафе със бита сметана и кола на Студиозуса, тва е :-)
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

DR.ENJOY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • NICE TO MEET YOU

колега все пак не сме на заплата към университета, който иска кинти да се хване да бачка, иначе със стипендииката - плащаш таксата, купуваш си два три учебника и пиеш едно кафе със бита сметана и кола на Студиозуса, тва е :-)
Напълно вярно си е  :wink: Абе не е никак зле човек да си взема стипендиика :rock:Парички никога не са в излишък
Активен
THE MORE THE BEST:)

DR.ENJOY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
  • NICE TO MEET YOU

Хубаво уе да имаш добра оценка. Но после знанията дали ще ги приложиш напрактика е най важното. Може да си отличник а когато излезнеш на падзара на труда . Е друго нещто 1 Ти искат стаж 2 . Ти искат и опит. А каде този опит да сме го натрупали. Така ,че колеги важното е да има практика която да се зачита по време на следването и да ходим по институции на практика свързани с специалнастите . Затова е важно да има тясна връзка ,с фирмите и факултетите хем стаж да имаме и практика по специолността.
Тва с опита си е чиста гавра!Откъде един токущо завършил специалист да има опит или стаж-той да не расте по дърветата я :headbang:
Активен
THE MORE THE BEST:)

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146

Прав си DR ENDJOY ,че току що завършил студент няма стаж и опит. Но това е факт да вземят да помисли държавата по този факт. После що младите емегрили другаде да работят.
Активен

rotter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 53
  • Лаб. пази се идвам!

да  ви кажа стипендийката не е много голям стимул (80 кинта на месец са ништо) :mmm: .А колкото до бележкарите те са по4ти на из4езване пове4ето студенти у4ат колко да нямат 2 на изпитите  :wink:

Може за тебе да е малко, но не мисля че ще ти е излишно да ти паднат 320 лв за семестър с тези пари може да си платиш таксата за обучение и то за цяла година и да се почувстваш горд със себе си. Твой е избора  :?
Ааа пачо как говориш само  :bravo:  ама и двамата знае че твоята стипендтия отиде в кръчмата алкохолик  :hihi:
Но иначе не  е лошо да я повишат тая стипендиика!Като цяла обаче винаги има белешкари не може да се говоеи под общо кратно защото спецялностите са различни и причините поради които учиш също са различни но доста изпити се бутат а за някои се чете здраво  :headbang:
Активен
Защо да станв по лесния начин след като може да стане по трудния!