argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Хоспетиране ???  (Прочетена 11011 пъти)

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Хоспетиране ???
« -: 15.02.2008, 17:36:51 »

Гледам сега в новата програма ми излезна Хоспетиране, какво е това чудо и какво представлява ???
Активен

ironmaiden

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #1 -: 15.02.2008, 17:55:21 »

хе хе...и аз на него се пуля :) Но доколкото знам е нещо между преподаване...или избираш едно училище , уговаряш се с преподавателя и посещаваш занятията му.Но дали и ти участваш в процеса , не знам..Не съм на 100 % как протича точно всичко.Надявам се някой ,който е по-наясно да обясни :)
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #2 -: 15.02.2008, 18:10:48 »

Хоспетиране значи наблюдение на урок-ще ходите в някое училище и ще гледате как преподава учителят,след това ще трябва да направите планове на няколко урока и вие самите да ги изнесете пред учениците.Преподавателката(ако е Ани Модикян)е супер готин човек,така че дори ще ви бъде забавно :wink:
« Последна редакция: 18.02.2008, 09:14:57 от ElItO »
Активен

G

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #3 -: 15.02.2008, 18:44:39 »

звучи интересно
но е някак смешно, тъй като през целия си живот си гледал как ти преподават, та сега пак ли  :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi: :hihi:
Активен

mmegi_85

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 31
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #4 -: 16.02.2008, 09:45:35 »

Не знам за вашите програми, но на моята, освен едно голямо ХОСПЕТИРАНЕ, нищо друго
не пише. Ако имате идея каде трябва да се ходи, пишете!
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #5 -: 16.02.2008, 21:28:41 »

Предполагам, че ще сложат някаква бележка на таблото с програмата. Все някак ще ни намерят, или пък ни тях.
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #6 -: 16.02.2008, 22:41:23 »

Ако за първи семестър се появява такова нещо, само ще гледате. По някое време се обърнете към инспекторите си, или пък четете бележките по таблата - студентите по специалности се разпределят на групи и ходят с различен методист в училище, за да наблюдават. Малко по-различно е, отколкото като сме били зад чиновете, това го казвам от личен опит :) Сега гледаш учителят/ката как се отнася с учениците; как поднася материала; четат ли произведението (например по литература), или им е поставила задача за вкъщи да го четат, а в час им поставя въпроси по текста; правят ли се преговори в началото на часа; обощава ли се накрая... Чисто методически неща, с които ще се запознаете в течение на времето.  :y:

След като предадете планове на уроци, които вие сте разработили, следва по-интересната част - един месец (поне при мен беше толкова), в който вие ще преподавате. Обикновено е последният семестър на 4к. - разпределят ви по училища и тогава всеки си работи сам. Сами ще видите как сте изглеждали преди 4-5-6 години :) И дали е било правилно да се държите (и държим) така...
« Последна редакция: 16.02.2008, 22:44:53 от 3axap »
Активен
На лов за захар! :)

luxy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #7 -: 17.02.2008, 12:35:38 »

въпросът ми е - 2 семестър на 3 курс какво се прави по време на хоспетирането и как завършва?
Активен
:) живейте днес, обичайте днес, мразете днес - утре може и да нямате възможност....;)

3axap

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #8 -: 17.02.2008, 14:09:19 »

Вече не помня кой семестър имах хоспетиране, но ако ще е за пръв път - само наблюдение. Както казах горе - ходите с методисти на групи и гледате как се изнасят часове. Накрая трябва да предадете ваши разработки на план на урок (по съответен предмет). Дали вие ще си изберете тема, или ще ви дадат заглавие, което да разработите, се уточнява в последствие. Заверката на семестъра е на база предадените планове.
Активен
На лов за захар! :)

cleopatra

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #9 -: 18.02.2008, 14:17:11 »

На мен методика на обучението и хоспетирането ми бяха любимите предмети,затова ще ви разкажа как протича. Завърших преди 2 години българска филология и 3ти курс ходихме на хоспетиране,т.е. наблюдение. Най-важното е да си избереш училище преди останалите,защото много бързо се заемат местата и може да те пратят в някое ужасно училище,а тази оценка ти влиза накрая в дипломната работа и ти е равна на държавен изпит. На държавния имаха 4,на хоспетиране-6 и затова ми пише в дипломата-5. Училищата и учителите ги изнасят на едно табло на предпоследния етаж,оттам си избираш училище-аз си избрах "П.Хилендарски",но госпожа учителката много ни тормозеше и пишеше по-слаби оценки,после си избрах Математическата,там даже преподавах след завършването си,понеже много ми хареса. Оценката се образува от учителия на учениците в даденото училище и от методиста,който ви наблюдава,затова е добре да се сближите с тях. Методистите са много мили и разбрани хора,особено литераторите. Последната година имате 2 месеца практика-1 в едното училище и още 1-в другото,т.е. 2 месеца вие сте учителите. Успех!
Активен

tonitab

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #10 -: 02.03.2008, 14:50:30 »

Така,и аз да се включа по темата.Клеопатра е права за това какво представлява всичко,което се отнася до хоспетирането и практиката.Аз завърших преди около 4 години славянска филология и за хоспетирането бях в "Ана Май"-пълна скръб,особено ако искате наистина да научите нещо по методика.А училищата,в които се прави хоспетирането,се изнасят на втория етаж в коридора,където са кабинетите на Бучков,Чобанов и Козарова-поне така беше преди 3-4 години.Иначе наистина за практиката,която е през последния семестър на 4 курс(или 5 за славянска филология),е хубаво от по-рано да си изберете училище.Тези,които са българска и славянска филология,трябва да предават в две училища-съответно в среден и горен курс.Аз при малките също бях в "Паисий Хилендарски",защото там съм учила до 7 клас и познавах повечето учители.Клеопатра,ти при кого беше там?Освен това поне по мое време в дипломата влизаше оценката,която ти е писал изпитващият методист,така че нямаше никакво значение как ни е оценил самият учител.Та и от мен препоръката е да се усетите навреме и ако искате да изкарате добре на практиката,да изберете стабилни училища
Активен

Ivy Fuchs

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #11 -: 14.04.2008, 14:16:10 »

 :-) Спокойно !

Хоспетирането е една от приятниче части на ученето... Състои се в това да се ходи в базовите училища и да се наблюдава работа в час. нещо като едновремешните "открити уроци". По принцип след хоспетирането започва стажът!

И няма нищо общо с хоспетализиране :-)
Успех!
Активен

koko_1914

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Хоспетиране ???
« Отговор #12 -: 02.06.2008, 00:47:56 »

Хайде дайте малко идеи кое училище да изберем за да я караме малко "по-лабаво" дето се казва. Защото стажът не е най-големия ми приоритет. Къде бягат най-много учениците, да отивам там, за да не ме боли главицата  ;) !?!
Активен