argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Разчитайте на ПУ да Ви научи да преписвате ...  (Прочетена 29558 пъти)

danito89

  • Гост

Всеки трябва да гледа себе си.Човек трябва да се бори, :-) а как няма значение.Дали ще преписва или не той решава.Аз лично понякои предмети уча и съм сигурна в себе си това ,което съм си поставила за цел  съм го постигнала.Който иска да се бори за по нагоре го прави, който не иска рано или късно се отказва да уче.... :-) :-)
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Ако се наложи, ще препишеме, ако можеме :drunk:
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Именно амбициозните студенти са най-големите преписвачи.
Колкото до това да гледам кой преписва, това ме стряскаше до втори курс.
Сега разбрах, че най-големите отличници са и най-големи преписвачи.При това като завършат, те ще се справят много по-добре от нас "съвестните"   :-D  .
Нищо не редно, и не справедливо.В реалния живот нещата не стоят по-различно.
И колкото по-скоро го разберем, толкова по-добре.
Не знам всъщност обаче ако някои от нас /не дай си Боже/ станат преподаватели как ще постъпват.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

ObsCure

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 58
  • Фатални Мозъчни Изкривявания&Co.

Всеки трябва да гледа себе си.Човек трябва да се бори, :-) а как няма значение.Дали ще преписва или не той решава.Аз лично понякои предмети уча и съм сигурна в себе си това ,което съм си поставила за цел  съм го постигнала.Който иска да се бори за по нагоре го прави, който не иска рано или късно се отказва да уче.... :-) :-)

+1  :hihi: В крайна сметка целта оправдава средствата.
Активен
Acta non verba!

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Именно амбициозните студенти са най-големите преписвачи.
Колкото до това да гледам кой преписва, това ме стряскаше до втори курс.
Сега разбрах, че най-големите отличници са и най-големи преписвачи.При това като завършат, те ще се справят много по-добре от нас "съвестните"   :-D  .
Нищо не редно, и не справедливо.В реалния живот нещата не стоят по-различно.
И колкото по-скоро го разберем, толкова по-добре.
Не знам всъщност обаче ако някои от нас /не дай си Боже/ станат преподаватели как ще постъпват.
Едва ли ще се справят по-добре от нас "съвестните", защото тази оценка, която имат се дължи на преписването им, а не на знания, които се очаква останлите да имаме. Всеки днес си търси хора със знания и опит, а не просто една отлична диплома. Като отидеш на едно интервю там всички ще блесне и ще се види кой знае и кой е преписвал по изпитите! :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

Преписването е рационалност, умение да оцелееш при това с малко усилия да постигнеш максимум резултат.Преписването е и риск,хладнокръвие, носене на отговорност.
Всичко това се цени в живота, при това много повече от една заслужена или незаслужена 6-ца в дипломата.Излиза, че не резултата от преписването, а самото преписване изгражда едни адаптиращи се, добре подготвени личности.
 :-D :-D :-D
А практиката показва, че преписвачите не остават без работа след завършване.

А за тези които са решили да живеят по правилата-изборът си е наш и не бива да заклеймяваме другите.
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Преписването е рационалност, умение да оцелееш при това с малко усилия да постигнеш максимум резултат.Преписването е и риск,хладнокръвие, носене на отговорност.
Всичко това се цени в живота, при това много повече от една заслужена или незаслужена 6-ца в дипломата.Излиза, че не резултата от преписването, а самото преписване изгражда едни адаптиращи се, добре подготвени личности.
 :-D :-D :-D
А практиката показва, че преписвачите не остават без работа след завършване.

А за тези които са решили да живеят по правилата-изборът си е наш и не бива да заклеймяваме другите.
Има нещо вярно, че тези, които преписват са добре подготвени "специалисти" в отделни области, но за да си вършиш добре работата освен да си хладнокръвен, поемащ рискове и отговорен, трябва да имаш и познанията, иначе определено няма да свършиш много добре. Както се казва, ще поживем, ще видим.
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

danito89

  • Гост

Абе аз като правя пищови направо научавам материяла и имам в себе си за сигурност макар,4е рядко ми се налага да преписвам.Съгласна съм с мнението на повчето колеги,че да препишеш не е мн лесно и не всеки може... :)
Активен

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Абе аз като правя пищови направо научавам материяла и имам в себе си за сигурност макар,4е рядко ми се налага да преписвам.Съгласна съм с мнението на повчето колеги,че да препишеш не е мн лесно и не всеки може... :)
Така е, не е лесно, а и се научава малко от материала, докато ги подготвяш. Аз лично съм от тези, които нямат психикиата да преписват, пък и смятам, че ако седна да науча ще ми е по-полезно. Затова продължавам упорито да се мъча, но всеки се оправя, както може. :)
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Huskarl2006

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
  • Политология

Преписването е рационалност, умение да оцелееш при това с малко усилия да постигнеш максимум резултат.Преписването е и риск,хладнокръвие, носене на отговорност.
Всичко това се цени в живота, при това много повече от една заслужена или незаслужена 6-ца в дипломата.Излиза, че не резултата от преписването, а самото преписване изгражда едни адаптиращи се, добре подготвени личности.
 :-D :-D :-D
А практиката показва, че преписвачите не остават без работа след завършване.

А за тези които са решили да живеят по правилата-изборът си е наш и не бива да заклеймяваме другите.

Много добре казано! Образованието дава само насоки, разбиране...дава само основата и ни научава как да намерим и използваме дадена информация когато ни потрябва.
Активен
Нищо

Васил Георгиев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1157
  • Genius has side effects!
    • Ironichen - блогът на Васил Георгиев

Преписването е рационалност, умение да оцелееш при това с малко усилия да постигнеш максимум резултат.Преписването е и риск,хладнокръвие, носене на отговорност.
Всичко това се цени в живота, при това много повече от една заслужена или незаслужена 6-ца в дипломата.Излиза, че не резултата от преписването, а самото преписване изгражда едни адаптиращи се, добре подготвени личности.
 :-D :-D :-D
А практиката показва, че преписвачите не остават без работа след завършване.

А за тези които са решили да живеят по правилата-изборът си е наш и не бива да заклеймяваме другите.

Много добре казано! Образованието дава само насоки, разбиране...дава само основата и ни научава как да намерим и използваме дадена информация когато ни потрябва.
Това ще рече ли, че ако аз те науча да намираш и използваш информацията няма да се интересуваш от образованието? Означава ли, че според теб преписването е по-добро от ученето, защото те прави хладнокръвен или поемащ рискове? Образованието или по-скоро знанията ни дават много повече от насоки, разбиране или основата на нещата. Развива ни като личности и мислене, задълбочава познанията ни във всяка една област, а не просто ни дава насоки. Насоки може да ти даде всеки един махленски тарикат, но доколко ще са вярни и от помощ е отделен въпрос.
Активен
"Човек трябва да живее така, че да не умре и след смъртта си!

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239

с или без преписване изпита се дава... винаги съм чел за изпитите но не отричам че съм и преписвал на някои от тях. Дали от мързел защото изпита е колкото да се запълни хорариума часове или за по висока оценка... и това с оценките е пълна дивотия.. от 1 курс трябва да се бориш за магистратура (тоест да имаш над 4 общо от всички години), държавния и той така ( за мене по правилно е да се оценява взел / невзел) аман от бележкарство...
и да кажа на зубарите дето чета по горе четели по 10 4аса файда няма ... само си губите времето, с зубрене по умен не се става... отлични примери имам затова още от гимназията :)

Изключително глупаво мнение. „Зубър” е квалификация, която би трябвало да определи човек, който учи наизуст, без да вкарва логика и мисъл. В нашата действителност обаче този етикет се лепи на всеки, който е по-амбициозен и чете повече. Защо ли? Просто завистта и злобата тук са на high level. Не ти харесват хубавите качества у околните, които качества ти не притежаваш. За това израждаш тези качества, чисто илюзорно, и ги превръщаш в антикачества. Това, разбира се, само и чисто илюзорно, тоест съществува само в главата ти, но не и в реалността.


Другото, което не мога да разбера е нуждата, която редовно се изпитва, от това да се квалифицират хората. Кой ти бръкна в дупето, за да се интересуваш ти, Пешо или Марийка как и колко учели за изпит? И защо бележкарството да било лошо нещо? Нали това е като „заплата” за добре свършената работа? Учиш за знания и мярката за тези знания условно е оценката, къде по-обективно, къде по-субективно няма значение. 


Та, с четене по 10 часа не се било ставало умен?! А с какво? Вчера не съм знаел нещо, прочитам го и вече го знам. Днес съм по-умен от вчера. Въобще, разбираш ли в каква комична ситуация се поставяш? Това как се ставало умен от позицията на какъв ни го казваш? Имаш се за умен ли? Защо? Какво си постигнал, че да ни даваш рецепти за умнотия?


Значи, като обобщение, ти не искаш да четеш много, не искаш и оценки. Тоест, не искаш нищо, което да е малко по-трудно. Искаш лесното. До тук нищо стряскащо или казано с други думи – голям праз, какво искаш ти. Обаче ти искаш и останалите да го искат това, мамка му. Искаш останалите да се задоволят с твоите ниски критерии. Искаш всички да сме на едно ниво, че да не би някой да изпъкне повече от теб. Завист, дами и господа, в натурален вид и за съжаление не е музеен експонат, а често срещано явление....


И разбира се, пак се стига до това, което горе написах. Всичко се върти около околните. Обръща се внимание на околните, какво правили те, как го правили, защо го правили. Като че ли околните са опорна точка в живота ни. Мога само да бъда благодарен на родителите си за възпитанието, както и на немската школа, чрез които тази дребнавост ми е била изкоренена, ако въобще я е имало, дори като предпоставка у мен.  :rock:
Активен
Ицко иска поничка!

juji18

  • Гост

с или без преписване изпита се дава... винаги съм чел за изпитите но не отричам че съм и преписвал на някои от тях. Дали от мързел защото изпита е колкото да се запълни хорариума часове или за по висока оценка... и това с оценките е пълна дивотия.. от 1 курс трябва да се бориш за магистратура (тоест да имаш над 4 общо от всички години), държавния и той така ( за мене по правилно е да се оценява взел / невзел) аман от бележкарство...
и да кажа на зубарите дето чета по горе четели по 10 4аса файда няма ... само си губите времето, с зубрене по умен не се става... отлични примери имам затова още от гимназията :)

Изключително глупаво мнение. „Зубър” е квалификация, която би трябвало да определи човек, който учи наизуст, без да вкарва логика и мисъл. В нашата действителност обаче този етикет се лепи на всеки, който е по-амбициозен и чете повече. Защо ли? Просто завистта и злобата тук са на high level. Не ти харесват хубавите качества у околните, които качества ти не притежаваш. За това израждаш тези качества, чисто илюзорно, и ги превръщаш в антикачества. Това, разбира се, само и чисто илюзорно, тоест съществува само в главата ти, но не и в реалността.


Другото, което не мога да разбера е нуждата, която редовно се изпитва, от това да се квалифицират хората. Кой ти бръкна в дупето, за да се интересуваш ти, Пешо или Марийка как и колко учели за изпит? И защо бележкарството да било лошо нещо? Нали това е като „заплата” за добре свършената работа? Учиш за знания и мярката за тези знания условно е оценката, къде по-обективно, къде по-субективно няма значение. 


Та, с четене по 10 часа не се било ставало умен?! А с какво? Вчера не съм знаел нещо, прочитам го и вече го знам. Днес съм по-умен от вчера. Въобще, разбираш ли в каква комична ситуация се поставяш? Това как се ставало умен от позицията на какъв ни го казваш? Имаш се за умен ли? Защо? Какво си постигнал, че да ни даваш рецепти за умнотия?


Значи, като обобщение, ти не искаш да четеш много, не искаш и оценки. Тоест, не искаш нищо, което да е малко по-трудно. Искаш лесното. До тук нищо стряскащо или казано с други думи – голям праз, какво искаш ти. Обаче ти искаш и останалите да го искат това, мамка му. Искаш останалите да се задоволят с твоите ниски критерии. Искаш всички да сме на едно ниво, че да не би някой да изпъкне повече от теб. Завист, дами и господа, в натурален вид и за съжаление не е музеен експонат, а често срещано явление....


И разбира се, пак се стига до това, което горе написах. Всичко се върти около околните. Обръща се внимание на околните, какво правили те, как го правили, защо го правили. Като че ли околните са опорна точка в живота ни. Мога само да бъда благодарен на родителите си за възпитанието, както и на немската школа, чрез които тази дребнавост ми е била изкоренена, ако въобще я е имало, дори като предпоставка у мен.  :rock:
Много добре казано.
Като човек отнесъл много от определението "зубър" през живота си, съм на мнение, че наистина всичко е от завист. Хората просто не могат да приемат мисълта, че някой може да се цели по-високо от тях, че може да има по-големи амбиции от техните. Същият този изобщо не им пречи да покажат своите възможности, но е по-лесно да оправдаваш собствения си мързел като заклеймяваш чуждия успех. А за съжаление доста от младите хора вече търсят по-лесното.
Относно преписването - право на избор.
Разликата при преписвачите и хората, които са решили, че ще им е по-полезно да научат е, че първите са бележкарите, които не вярват в собстевните си възможности, мързи ги и общо взето са студенти, колкото да се определят като такива, а вторите са решили да вземат максималното от това , което могат да им дадат в университета и да извличат дивиденти един ден от него. Едните знаят какво искат, другите не.
Настината е гадно , когато си се трудил и някой преписвач има колкото теб, но това е просто формалност. На практика после той ще е все още там, където е бил преди 4г.
Активен

Huskarl2006

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
  • Политология

Преписването е рационалност, умение да оцелееш при това с малко усилия да постигнеш максимум резултат.Преписването е и риск,хладнокръвие, носене на отговорност.
Всичко това се цени в живота, при това много повече от една заслужена или незаслужена 6-ца в дипломата.Излиза, че не резултата от преписването, а самото преписване изгражда едни адаптиращи се, добре подготвени личности.
 :-D :-D :-D
А практиката показва, че преписвачите не остават без работа след завършване.

А за тези които са решили да живеят по правилата-изборът си е наш и не бива да заклеймяваме другите.

Много добре казано! Образованието дава само насоки, разбиране...дава само основата и ни научава как да намерим и използваме дадена информация когато ни потрябва.
Това ще рече ли, че ако аз те науча да намираш и използваш информацията няма да се интересуваш от образованието? Означава ли, че според теб преписването е по-добро от ученето, защото те прави хладнокръвен или поемащ рискове? Образованието, или по-скоро знанията, ни дават много повече от насоки, разбиране или основата на нещата. Развива ни като личности и мислене, задълбочава познанията ни във всяка една област, а не просто ни дава насоки. Насоки може да ти даде всеки един махленски тарикат, но доколко ще са вярни и от помощ е отделен въпрос.

Целта на образованието е да научи, нали? Можеш ли да намираш и използваш информация, можеш да минеш и без образование, но тази теза я представям по много елементарен начин.. искам само идеята да се схване. За смисъла и значението на образованието си има отделна тема.

Под насоки и основа нямам предвид "махленски простотии". Според теб развитието на един човек спира след като свърши университет ли? Знанията са преходни, защото заобикалящата среда и условията се променят постоянно. Човек трябва сам да се научи да вижда новите проблеми и да намира начина за решаването им. Често това, което се учи, е стара материя, която е била валидна и актуална преди доста време. Това ни е основата, приципите, логиката, а не дребните детайли, които можеш да намериш в справочник/книга/интернет. Осонобено в нашето динамично и комлексно общество, което има натрупани големи количества  от знания, се нуждаем от филтър за информация, защото тя просто е прекалено много.

Ще ти дам пример. Защо понякога преписването може да е нещо хубаво. Аз съм човек с много добро разбиране на логика, принципи (за запознати с психологическите типове на Майерс и Бригс -> аз съм INTP). Аз имам умение да разбирам сложни концепции и комплексни системи, но много трудно помня детайли, особенно, ако зад тях няма нещо конкретно като идея. Като се подготвях тази година за кандидат-студенския изпит по история, имах голям проблем с помненето на някои "не особенно важни" имена и детайли, но много добре анализирам и виждам логиката зад историческите събития, тяхната причина и умея да ги свързвам с други аспекти на история, психологията.. ала бала. Значи аз имам перфектна основа, но някоя информация ми липсва.. но тази факти са нещо, което всеки 5-то класник  може да види в интернет за 10 секунди. Това имам предвид под основа и начин за намиране на информация.

А това какво общо има с преписването ли? Ами значи на приемния си изпит, ако исках можех да препиша и да изкарам отлична оценка. А някой, които има добра памет и е научил темата на изуст ще има по-добра оценка от мен, но примерно няма никакви аналитична логика... един вид не разбира история, а само знае фактите.. този човек има предимство заради паметта си, а не заради нещо друго. Тук се засяга и темата за начина на изпитва и как трябва да се процедира в такава сигуация, но това е за друга дискусия. Какво е предимството на преписването от моя гледна точка е повече от ясно..
« Последна редакция: 30.08.2009, 21:18:14 от Huskarl2006 »
Активен
Нищо

juji18

  • Гост

Преписването е рационалност, умение да оцелееш при това с малко усилия да постигнеш максимум резултат.Преписването е и риск,хладнокръвие, носене на отговорност.
Всичко това се цени в живота, при това много повече от една заслужена или незаслужена 6-ца в дипломата.Излиза, че не резултата от преписването, а самото преписване изгражда едни адаптиращи се, добре подготвени личности.
 :-D :-D :-D
А практиката показва, че преписвачите не остават без работа след завършване.

А за тези които са решили да живеят по правилата-изборът си е наш и не бива да заклеймяваме другите.

Много добре казано! Образованието дава само насоки, разбиране...дава само основата и ни научава как да намерим и използваме дадена информация когато ни потрябва.
Това ще рече ли, че ако аз те науча да намираш и използваш информацията няма да се интересуваш от образованието? Означава ли, че според теб преписването е по-добро от ученето, защото те прави хладнокръвен или поемащ рискове? Образованието, или по-скоро знанията, ни дават много повече от насоки, разбиране или основата на нещата. Развива ни като личности и мислене, задълбочава познанията ни във всяка една област, а не просто ни дава насоки. Насоки може да ти даде всеки един махленски тарикат, но доколко ще са вярни и от помощ е отделен въпрос.

Целта на образованието е да научи, нали? Можеш ли да намираш и използваш информация, можеш да минеш и без образование, но тази теза я представям по много елементарен начин.. искам само идеята да се схване. За смисъла и значението на образованието си има отделна тема.

Под насоки и основа нямам предвид "махленски простотии". Според теб развитието на един човек спира след като свърши университет ли? Знанията са преходни, защото заобикалящата среда и условията се променят постоянно. Човек трябва сам да се научи да вижда новите проблеми и да намира начина за решаването им. Често това, което се учи, е стара материя, която е била валидна и актуална преди доста време. Това ни е основата, приципите, логиката, а не дребните детайли, които можеш да намериш в справочник/книга/интернет. Осонобено в нашето динамично и комлексно общество, което има натрупани големи количества  от знания, се нуждаем от филтър за информация, защото тя просто е прекалено много.

Ще ти дам пример. Защо понякога преписването може да е нещо хубаво. Аз съм човек с много добро разбиране на логика, принципи (за запознати с психологическите типове на Майерс и Бригс -> аз съм INTP). Аз имам умение да разбирам сложни концепции и комплексни системи, но много трудно помня детайли, особенно, ако зад тях няма нещо конкретно като идея. Като се подготвях тази година за кандидат-студенския изпит по история, имах голям проблем с помненето на някои "не особенно важни" имена и детайли, но много добре анализирам и виждам логиката зад историческите събития, тяхната причина и умея да ги свързвам с други аспекти на история, психологията.. ала бала. Значи аз имам перфектна основа, но някоя информация ми липсва.. но тази факти са нещо, което всеки 5-то класник  може да види в интернет за 10 секунди. Това имам предвид под основа и начин за намиране на информация.

А това какво общо има с преписването ли? Ами значи на приемния си изпит, ако исках можех да препиша и да изкарам отлична оценка. А някой, които има добра памет и е научил темата на изуст ще има по-добра оценка от мен, но примерно няма никакви аналитична логика... един вид не разбира история, а само знае фактите.. този човек има предимство заради паметта си, а не заради нещо друго. Тук се засяга и темата за начина на изпитва и как трябва да се процедира в такава сигуация, но това е за друга дискусия. Какво е предимството на преписването от моя гледна точка е повече от ясно..
Така поднесено звучи приемливо, но нещата в действителност не мисля, че изглеждат така. Повечето от хората прибягващи постоянно до преписване го правят от мързел, преписват механично без дори да схващат идеята.
Не говорим за това да си робот, зубрач и т.н... А да учиш и да умееш да извличаш, важното и да го пречупваш през себе си. Да умееш да виждаш нещата от всички страни и да ги съпоставяш. Това няма как да стане, ако не си учил и не знаеш на какъв изпит се явяваш.
Ти даде пример от подготовката си тази година. Мисля, че в тази тема засягаме хората, които изобщо не прибягват до подготовка. Ти не помниш детайли, друг се затруднява с нещо друго, но въпроса е да даваш всичко от себе си. Не може човек да е перфектен във всичко, важното е да не спира да се опитва. :wink:
Активен

Nasko_M

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 145

Колкото до преписването винаги ще има такива които да препишат и такива които да не преписват така, че и да се карате няма значение просто така вървят нещата разбира се след завършването като отидете на интервю за работа ще си покаже кои е преписвал и кои не!
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Зависи дали си разчитал само на преписване или само от време на време си поглеждал към пищовчето/другарчето :-)
Активен

danito89

  • Гост

И който иска да чете го прави, ако му  е..  интересно и иска да се чувства сигурен ще седни да учи.Поне аз правя така по някои предмети няма начин да препишеш :).Всеки решава сам за себе си и мисли ,че неговия начин е правилен.Затова каквото и да пишем тук всеки сам за себе си  е прав.Иначе темата е много интересна и има много интересни коментари браво :)
Активен

paragraf 11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 264

От друга страна нещата стоят по-различно.
Къде преписването е най-разпространено.Моят отговор е, -там където се изисква зубрене на материята.
Всъщност как така при много изпити преписването не помага.И просто усилията да препишеш те сгромолясват още повече.
А къде е университета в цялата тази работа...?
Да сте чули за някой изгонен от университета, заради преписване?Така превантивно-възспиращо спрямо останалите.Аз не съм.
Масово преписване има там именно, където преподавателят вижда че се преписва.
Защо например съм чувал, че в началото на всеки семестър в университети като БСУ, НБУ демонстративно изгонват 2-3 първокурсника, заради преписване.

Иначе съм съгласен, че има "тъпо" преписване и "умно" преписване.При второто е възможно да ти остане в главата доста повече неща, отколкото един назубрен отлично взет изпит, без преписване.
« Последна редакция: 31.08.2009, 11:27:48 от paragraf 11 »
Активен
UBI LEX, IBI POENA
Където има закон,там има и наказание

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109

Е,аз като съм амбициозна студентка,прави ли ме моята амбиция автоматично преписвачка? Не ! Истината е,че е имало дисциплини , по които не съм се чувствала подготвена и вместо на редовна сесия , съм се явявала на поправителна,защото достатъчно уважавам себе си и не съм в университета,за да се надлъгвам с преподавателите и видите ли съм голяма работа,защото съм преписала без да ме хванат и съм изкарала 6  :-D Нека всеки да гледа себе си и да не слага така категорично хората под общ знаменател! Както казах в предишния си пост,нито ме интересуват,нито ме впечатляват преписвачите и въобще как и по какъв начин си изкарват оценките моите колеги,но явно хората ,поради определени причини , лепват абсурдния етикет "зубър" на такива като мен,които с учене си изкарват високите оценки...което е разбираемо и "естествено"....нали знаете приказката за лисицата и гроздето?Много по-лесно е да наречеш някого бележкар и близки нему епитети,за да оправдаеш собствената си неспособност или мързел,това е синдромът на комплексирания човек или не,извинете,на завистливия и злобния "тарикат"....Сега пиша и ми става супер смешно,та нали сме в университета,не в гимназията,отдавна сме минали пубертетския период,може ли за такива глупости хората да спорят,нека всеки да гледа само и единствено себе си,пфууу !!!
Активен