argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Психология ?  (Прочетена 14142 пъти)

Amaya

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Психология ?
« Отговор #20 -: 07.04.2009, 21:57:53 »

Здравейте и аз съм г/д в положението на Гери, но мен друго ме притеснява. До колкото разбирам за тази спец. масово се кандидатства с бг или език и понеже изпита (поне по бг) е лесен се изкарват много високи оценки, което предполага конкуренцията за местата да е доста голяма. А каква е тази "нова мода" изпита по психология да се ушесторява, а останалите да се упеторяват. Това го разбирам средата на март.На всичко отгоре изпита е върху материал от 9 клас и няма предварителен. Някой изобщо ще седне ли да учи за този изпит, защото в крайна сметка разликата в баловете (ако имаш примерно 5.50 по бг - 27.5, а 5.50 по психология - 33 ) за мен е много голяма. Да не говорим, че изпита по психология съвпада с този по литература в Софийския, с който също може да се кандидатства психология там.
Активен

danito89

  • Гост
Re: Психология ?
« Отговор #21 -: 13.04.2009, 19:30:53 »

Не е мода и ако искаш добра специалност не само от 9 ама и от 5клас ще учиш. Просто трябва да решиш аз такива неща не мислих кандидаствах с българска литература и влезнах това което исках. А изпита по езикова не е мн лесен зависи от човека познавам хора където изкараха едва 3.40 и ходиха на уроци изпита по психология и много добър и пак зависи от човека ако учиш и те влече ще се справиш. И разликата е малка защото от 2 класиране пада бала просто ти казвам по мисли добре какво искаш като специалност успех!
Активен

SeaOfEmptiness

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Психология ?
« Отговор #22 -: 24.06.2009, 22:57:10 »

здравейте, аз също съм кандидат-студентка тази година и относно специалността ме  интересува дали има шанс да я акредитират скоро? :/
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Психология ?
« Отговор #23 -: 25.06.2009, 00:07:08 »

Да има.
Активен
Всичко е любов

Anjelo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Психология ?
« Отговор #24 -: 09.09.2009, 00:39:21 »

Какво притеснение пада преди изпитите лелеее ... верно и аз ходех на уроци но си изкарах 5.20 на предварителния и на редовния без никакво притеснение ... и между другото кандидатствах само в Пловдивския Университет и само в Психология задочно... не знам какво толкова се притесняват тия хора... или го знаеш или не няма средно положение пък каквото комисията каже и парата майко юнашка.  :-D
Активен

dika

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Психология ?
« Отговор #25 -: 03.05.2010, 15:22:20 »

Здравейте! Тази година ще се пробвам на изпита по психология в ПУ , но немога да намеря тема във форума от къде да се подготвям. Търсих и в сайта - но нищо.
За момента разполагам с учебник по психология от 9 клас. И  ако някой се е явявал на този изпит - нека сподели какво представлява.

Благодаря.
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Психология ?
« Отговор #26 -: 03.05.2010, 16:30:57 »

Не съм се явявал ,но от една позната ми е казвала и значи , че точно този учебник ти трябва да го научиш  ,за да влезеш в ПУ по психология.
Активен
Всичко е любов

doni972

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Психология ?
« Отговор #27 -: 21.05.2010, 10:21:37 »

За учебника , чийто автори са Стаматов и Василев ли става дума? :))))
Активен

Yoja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
  • І-ви курс психология
Re:Психология ?
« Отговор #28 -: 26.05.2010, 17:13:10 »

Някой първокурсник психолог би ли дал малко инфо относно миналогодишния кандидатстудентски изпит по психология?  :-)  Като например коя тема се падна, как протича изпита, по колко страници се пише, високи ли са изискванията на проверяващата комисия, колко време се е готвил, за да влезе..... и подобни  :-) Благодаря на всеки отзовал се!  :bow:
Активен

Yoja

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 39
  • І-ви курс психология
Re:Психология ?
« Отговор #29 -: 03.06.2010, 12:11:03 »

Айде бе, хора, ще почерпя за информацията!  :beer: Кажете нещичко за миналогодишния кандидатстудентски изпит по психология, please!  :-)
Активен

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Психология ?
« Отговор #30 -: 30.06.2010, 09:11:31 »

Здравейте! Искам да помоля някой ако има учебния план задочно да ми го прати, ще му дам координати (ако въобще има такъв де, защото само за редовно обучение намерих). Благодаря предварително!
Активен