argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: super 10x za OpenBSD  (Прочетена 2553 пъти)

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
super 10x za OpenBSD
« -: 10.11.2005, 01:02:39 »

Специални благодарности за OpenBSD, който ни помогна с подготвянето на рутера за химически факултет, атомна физика и библиотеката. Всъщност Григор пусна машина на FreeBSD с 5 (толкова ли бяха) мрежови адаптера. В акцията взе участие и Стоян Тенев от ХФ. Двамата бяха до 22 часа там :)
Бирата е от мен, при следващата ни среща.

Благодаря още веднъж фенове. Задължен съм ви...
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #1 -: 10.11.2005, 09:45:54 »

Фен,
Доста често съм ти го казвал, че може да разчиташ на мен стига да мога да помогна. Плановете ми бяха да настроим и рутера, но поради малки пречки, които вече дискутирахме се позабавихме. На мен ми е съвестно, че задържах Стоянчо до толкова късно. Радвам се, че и охраната прояви разбиране и ни остави да свършим работата на спокойствие. Иначе най-големите благодарности трябва да са за Стоян Тенев понеже той е човека, който подготви машината и ми помогна с хардуера. Това е един от най-ценните кадри в ПУ. От него до сега съм чувал само мъдри мисли и съвети. Така, че бирата е и от мен  :-P :wink:
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #2 -: 10.11.2005, 11:53:37 »

Мдааа ПУ единственото място (което аз знам), където следните неща могат да се случат:

1. Разчитам на приятели да ми помагат (вършат цялата работа), при все че има назначени хора за това, които са недосегаеми - дето уж сме екип, който обеденявам.

2. Стоянчо - най-отзивчивия и квалифициран кадър в ПУ (в областта си) е разпъван отвсякъде и за всичко, а е назначен за съвсем друго, с което се изхранва.

3. Оставаме до късно за да работим за ПУ, при което сме радостни, че негово величество пазача благородно ни е отпуснал час-два извънработно време за това.

4. Пазачите са най-важното нещо в този университет, след това са работилницата, администрацията и накрая преподавателите и студентите -- хитро, нали? Някой може ли да го оспори, защото съм си приготвил торба с аргументи и железни примери.

5. И последния парадокс - тези който са ми направили услуга и са стояли до 22 часа искат да черпят.

6. Ааа има и още нещо: това по-горе е известно на всеки и то е така от години - промяна няма :))

... когато това съм го споделял многократно винаги съм бил успокояван с приказки от типа "Това да не ти е Германия", "Welcome to the real world", "Закво ти е да оставаш след работа, ами не си гледаш кефа - на мен младините ми отидоха тук, и кво"...

...и започвам сериозно да се замислям, защото ситуация в която всички са луди, а единствения нормален съм аз почва силно да ме тревожи :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #3 -: 10.11.2005, 11:56:38 »

Ами, задай си въпроса, нормален сред луди не е ли луд?

Майтап, де!
Активен

HOT

  • Гост
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #4 -: 10.11.2005, 12:07:08 »

Фен луди сме!!! И затова сме готини, ти мислиш ли, че ако сме нормални ще работим в BG? Ако човек е нормален няма никога да успее да се пребори с установените правила. В момента се опитвам да си взема дипломата от магистърската степен, немога да изляза от работа, затова Visitor ми движи нещата и току що ми се обади, ругаейки цялата СВЕЩЕННА ОРГАНИЗАЦИЯ на ПУ..... :? :?
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #5 -: 10.11.2005, 12:23:31 »

... когато това съм го споделял многократно винаги съм бил успокояван с приказки от типа "Това да не ти е Германия", "Welcome to the real world", "Закво ти е да оставаш след работа, ами не си гледаш кефа - на мен младините ми отидоха тук, и кво"...
Докато едни се опитват да живеят добре забавлявайки се, за да не си "пропилеят младините" други се опитват да направят света по-добро място за живеене. И тук не визирам себе си, защото аз съм просто един посредствен човек. Като пример бих дал точно Стоянчо. Просто е невероятно колко много разбира и с колко много неща го занимават.
Що се отнася до това, че БГ не е Германия - това са разни хора с много затворено мислене, но жалкото е че са прекалено много, за да станем и ние страна с принципи и по-широки разбирания.
За какво ще черпя ще коментираме друг път на по бира от мен  :wink: Не мисля да занимаваме форума с това.
Ами, задай си въпроса, нормален сред луди не е ли луд?
Shark, логиката е напълно вярна, но малко хора могат да го разберат. А и няма точна дефиниция за нормален човек. Все пак на всеки когато му е весело и се забавлява може да изглежда като луд.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #6 -: 16.11.2005, 22:51:57 »

Още веднъж супер супер 10x за OpenBSD!!!
Та оказа се, че на мирора на Евроком предлагат дистрибуция на FreeBSD.5.4 именувана като FreeBSD.6.0, хитро нали :) - та ние се вързахме (за около седмица).
Тази вечер фена с помощта на Стоянчо сложиха OpenBSD 3.8.! Благодаря за помощта фенове още веднъж и съм ви супер задължен...

Отзивите ми за ОупънБиЕсДи са супер.. - много приятна настройка наподобяваща тази на любимия ми слак, + приятен шел, за разлика от този на FreeBSD...
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #7 -: 17.11.2005, 10:14:35 »

Радвам се, че ти допадна OpenBSD 3.8. Супер много са подобренията и според мен е вече доста по-напред от 3.7. Що се отнася до ЕК, много ми паднаха в очите с този релийз... Е, надявам се скоро поне да си оправят сървъра иначе просто не си струва да го ползваме ако ще ни предлагат стари ОС с име на нова версия. Съветвам те за да си сигурен, че всичко е наред да инсталираш от официалния сайт или някой от mirror-ите, но не и Еврокомския поне докато не се убедим, че реализацията на софтуера е за 3.8. За съжаление това ще мога да направя през почивните дни.

p.s. Забележи само колко малко ресурси ползва и какво е натоварването на системата  :evil: :-) 8-)
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #8 -: 17.11.2005, 22:42:59 »

Не мога да се въздържа да не изкажа и аз похвала и да изразя задоволството си от това, което прави Григор.
Наско, виждаш че "лудите" в БГ ги има и това е едно от удоволствията в нашата държава да правиш нещо, което те радва, и да не ти пука, когато те питат "Защо го правиш?".
Активен

OpenBSD

  • Гост
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #9 -: 18.11.2005, 10:48:50 »

Благодаря за похвалите, но не мисля, че съм направил кой знае какво като се има на предвид в ежедневието и работата ми с какви проблеми се сблъсквам.
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: super 10x za OpenBSD
« Отговор #10 -: 11.02.2006, 11:20:58 »

Фен, виж какво лого на OpenBSD ми попадна напълно случайно :)... пускам го тук в случай, че не го знаеш........
Активен