argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: PCMCIA to ExpressCard "преход" ?  (Прочетена 2161 пъти)

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
PCMCIA to ExpressCard "преход" ?
« -: 24.04.2008, 10:21:43 »

а ве филма е че новия ми лаптоп е с ExpressCard адаптер а ми трябва PCMCIA slot за http://www.maxtelecom.bg/index.php?t=1&p=2#sm1
та въпроса ми е съществува ли нещо такова :  http://virtuavia.eu/shop/expresscard-to-pcmcia-cardbus-adapter-p29850.html и съответно има ли от къде да се вземе в БГ и дали ще работи с въпросната карта на maxtelecom.

може да кажете и някакъв друг форум или място където мога да питам.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: PCMCIA to ExpressCard "преход" ?
« Отговор #1 -: 24.04.2008, 11:40:12 »

Найдене, няма смисъл да се коркаш за адаптер, по-скоро в МаксТелеком не са си ъпдейтвали страницата или инфото е неверно. Обади се на тях и просто искай ExpressCard модем за WiMax мрежата им, или USB такъв. Ако вече е купен PCMCIA - ще го сменят. Проблвма е в оператора, не е твой! Мтел имат всички видове адаптери, но са за тяхната си мрежа (3G), като и те ще пускат WiMax.

П.П. - с адаптер ще стърчи също доста грозно.
« Последна редакция: 24.04.2008, 12:35:49 от Светослав Енков »
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: PCMCIA to ExpressCard "преход" ?
« Отговор #2 -: 24.04.2008, 12:58:20 »

за мтел знам че имат ама мтел имат лимит на трафика
а maxtelecom нямат.
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: PCMCIA to ExpressCard "преход" ?
« Отговор #3 -: 24.04.2008, 16:18:09 »

Инфото на Макс Телеком е вярно, няма грешка. Имат модеми само на PCMCIA и LAN, аз съм с DSL-а, който се връзва към LAN-а, с карта е по-удобно наистина.
Мтел когато пуснат подобна услуга на конкурентни цени, да дадат знак :). За момента са леко смешни с цените на трафик.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: PCMCIA to ExpressCard "преход" ?
« Отговор #4 -: 24.04.2008, 17:32:51 »

dа за мтел така е за трафика
и наистина отговориха ми там от връзка с клиенти бях им писал майл
нямат ExpressCard така че е потвърдено вече.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: PCMCIA to ExpressCard "преход" ?
« Отговор #5 -: 24.04.2008, 19:20:03 »

Цените на Мобилния Интернет на МТЕЛ са извън всякаква дискусия - ужасно скъпи в евтините тарифи.

Всички мои познати от Запад си джиткат с лаптопите по 3G неограничено (или поне доста гигабайти за приемлива за тях цена).

За Екпрескард модем на МаксТелеком, сори - те обещаваха април да имат налични, но изглежда маркетинга им още не е осъзнал какво е да загубиш клиенти... Все още! Мобилтел усети доста яко, но са си все така инати... Между другото, МаксТелеком е на основателя на МТел (отдавна нямащ нищо общо с Мтел, уж).
Активен

Иван Енев

  • Гост
Re: PCMCIA to ExpressCard "преход" ?
« Отговор #6 -: 25.04.2008, 10:27:24 »

Да, именно затова са толкова стабилни, Красимир Стойчев е врял и кипял в телекомския бизнес :).
Активен