argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Избираеми дисциплини, Есенен триместър 2007/08 (ред. обуч.)  (Прочетена 3931 пъти)

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Активен
Too short signature limits.

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73

Извинявам се, че се изказах негативно за избираемите от миналия триместър. В сравнение с тези, онези са направо перфектни....  :headbang:
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org

Извинявам се, че се изказах негативно за избираемите от миналия триместър. В сравнение с тези, онези са направо перфектни....  :headbang:

Свиквай. Това са разбиранията на новото ръководство.  :bow:
Активен

Jack Johnson

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 704
  • Хора, пазете си здравето! То няма цена!

Единствената дисциплина от изброените, която ми вдъхва доверие е "Теория на графите".

Защо ли?

1) Карал съм я. Не е болка за умиране. Трудна дисциплина, но не се умира лесно от нея.

2) Полезна е. Графите са възможно най-шантавата "структура", която може да съществува. Хубаво е да се знае по-подробно от математическа гледна точка как се обхожда граф, какво е Хамилтонов цикъл, потоци в графи и т.н.

И тъй като идвам от капиталовия свят, където комисията за финансов надзор може да те осъди и глоби за потенциална препоръка - мнението ми по-горе не е препоръка за взимане на каквито и да било решения. :)

Това горното беше малко на шега (за съжаление обаче не е шега в капиталовия свят на българската фондова борса).

Сега по-сериозно: не виждам логика да има толкова много математически дисциплини и нито една такава, която да е с някакво по-практическо приложение. Тъпо е. Реалният свят е мно-о-о-ого по-различен.

Преподавателите няма да се променят, но ако това го чете студент, на който му пука дали ще излезе конкурентно способен от ПУ,  ще кажа само няколко думи: учете самостоятелно технологии, платформи  и API-та, или ходете на курсове, някъде където ще се научите. Не е само ПУ, има и други институции.
Активен

Ники Вълчанов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 526
  • History is written by the victors

Извинявам се, че се изказах негативно за избираемите от миналия триместър. В сравнение с тези, онези са направо перфектни....  :headbang:

Свиквай. Това са разбиранията на новото ръководство.  :bow:

xaexeaxexeaxaexe

не е проблема в новото ръководство според мен ... просто няма желаещи да водят нови технологии (един курс за да се подготви добре трябва да му се отдели от 10 до 20 работни дни при положение, че преподавателя е запознат с технологията). Аз примерно се сещам за няколко човека (щатни асистенти), които могат да водят интересни дисциплини, но те се занимават и с научна дейност и сигурно в момента нямат време да подготвят и курсове.

Иначе от дисциплините ... C++ Builder е интересен, полезен и приятен курс за начинаещи програмисти. Сандалски е много готин и е перфектно въведение в използването на IDE-та при разработка на приложения.

Посещавал съм дисциплината и е много добра.

Другата дисциплина е "Теория на графите". Както Иван каза : "Полезна е" :)

Поздрави
          Ники
Активен
"Now everything is reflection
as I make my way though this labyrinth.
And my sence of direction
is lost like the sound of my steps!!!"
                                                     Elisa - Labyrinth

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково

Затова във ФМИ няма заверки, ако искаш да научиш нещо си го научаваш сам, ако ли не, ставаш учител по информатика или математика в някоя гимназия.   :-D
И май е време ръководството да помисли и за платени курсове, нямам нищо против да си платя за нещо, но да ми е полезно. Просто в ИТ нещата се развиват прекалено бързо и не става да прочетеш 3-4 учебника и да тръгнеш да преподаваш, трябва да работиш в тази област.
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org

xaexeaxexeaxaexe

не е проблема в новото ръководство според мен ... просто няма желаещи да водят нови технологии ...

То желаещите никога не са прииждали на тълпи. Доц. Мекеров обаче всеки триместър звънеше на тези, които някога са водили и ги мотивираше да направят отново нещо. Новите разбирания явно са други и ако ти прави впечатление в списъка няма нито един външен лектор. Каквото посееш, това ще пожънеш.

Поздрави,

Николай Манчев
Активен

aJ|eKc

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 73
Активен
"Някой има ли 'Да мислим на Български' - на Джава."
To become a king, one first needs to be a man.

Иван Енев

  • Гост

Определено има интересни предмет, но няма да ги оцените.
Аз бих записал някой от тези:
Непрекъснат аналог на метода на Нютон и неговото прилагане
Приложни задачи от математическия анализ
Приложни математически модели
Теория на графите

Винаги е добре човек да има по-широк поглед над нещата. Естествено, че ще са по-сложни от "Програмиране на HTML", но това все пак е университет.
Активен

Nikolay Manchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 185
    • http://www.manchev.org

Определено има интересни предмет, но няма да ги оцените.
Странна работа, а? Записали студентите "Информатика" и очакват да си избират от информатични дисциплини. Наглеци недни!  :D
Активен

Иван Енев

  • Гост

Студентите са записали "Информатика" в съвсем конкретен университет и не виждам нищо странно в дисциплините.
Активен

mmanev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
    • http://fmi-plovdiv.org/

Здравейте! Всички, които се изказахте, можете да водите избираем практикум по каквото прецените, че е интересно и полезно. Винаги сте добре дошли в нашия ФМИ! Ха сега отговорете - защо не пожелаете да водите (някои сте преподавали вече и не съм чул да не ви е харесало) и тогава да тълкуваме защо щатните преподаватели не искат да водят. Ясно е, че не е заплатено добре и е "загуба на време(пари)" за някои. Друго: Обикновено за А триместър не се канят толкова хонорувани преподаватели поради ред технически причини, но аз ви обещавам, че ще ви обявим ИД за следващите триместри. Вярно е, че трябва да се агитират специалисти отвън да идват. Моля ви да ми съдействате в това усилие! Свидетели сте, че във ФМИ не се спират неакадемични специалисти, а напротив - канят се. Никое предложение за информатична ИД не е отклонено. Просто такава е конюнктурата не само в България... Е при всяка смяна, нещо се пообърква. Няма тенденциозност според мен...
Активен

Trainer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54

Не разбрах само едно: защо говорите, че няма външни лектори? До колкото ми е известно проф. дмн Стойчо Стойчев не е от нашето ФМИ. А дисциплината, която той води - Теория на алгоритмите, е точно за информатици. Аз трудно се сещам за "по-информатична" дисциплина.
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

супер батка нема проблеми 200 човека ще се запишат на алгоритми :)
перфектно
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

Найденчо, айде и аз те каня да водиш нещо... Знам, че си вече у Шопско, ама те са в събота избираемите...
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

ами ако трябва да съм честен смятах да правя избираема или факултативна за пролетния семестър ама се отказах защото няма смисъл при положение че студентите нямат елементарни познания от 1ви и 2ри курс няма какво да предавам глупости дето трябва да са научили още първия месец. А ако трябва да предавам нещо интересно ще е за 3ма човека от 200 така че пак няма смисъл.
не е заради парите.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page

АБе, оправдания! Има си много кадърни студенти, та ние да не би да бяхме гении, като бяхме студенти?
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die

виж ся спокойно може да го обсъдим на по чашка някой ден въпроса е че от 1 месец просто видях колко е зле обучението до ся си виках а ве зле е ама навсякаде е зле е не е така. Зле е щото се позволява да е зле, зле е щото никой не го ебе че е зле и е зле щото в ПУ има хора дето верно работят за 300лв което нищо не е ама НЕ ТРЯБВА ДА преподават.
Активен