argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Какво става след ликвидация?  (Прочетена 28734 пъти)

dilian88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9

Purvo izvinqvaite za latinicata no v momenta nqmam kirilica .Vuprosut mi e sledniqt - imam 1 likvidaciq kakvo stava ako imam dvoika na neq mogat li da me izkliu4at ili da se qvqvam o6te na nego ili ne6to drugo . Blagodarq :) .
« Последна редакция: 15.11.2008, 17:58:04 от Toni87 »
Активен

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #1 -: 12.06.2008, 03:09:53 »

Един изпит не е проблем. Можеш да го вземеш и до година. Попринцип могат да се влачат до 3 изпита. Задочно обучение ли си?
Активен

dilian88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: какво става след ликвидация ?
« Отговор #2 -: 13.06.2008, 00:37:49 »

да задочно съм, а могат ли да ми прекъснат студентските права ако не го взема изпита на ликвидацията септември месец. Мерси :) .
« Последна редакция: 13.06.2008, 09:55:29 от Kelli_Mutu™ »
Активен

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #3 -: 13.06.2008, 00:44:33 »

Не, не могат да ти се прекъснат студентските права. Както каза и обясни кратко, точно и ясно FlexFit -  "Можеш да го вземеш и до година.  По принцип могат да се влачат до 3 изпита". Записваш втората година и си го взимаш когато можеш (на съответните обявени дати де).  :wink:
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #4 -: 13.06.2008, 10:36:21 »

за влаченето на изпити - не са ли само до 2, при три май не може?
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #5 -: 13.06.2008, 11:21:26 »

Ами честно казано това, че са до 3 аз го чух от моите колеги в курса. Така било от тая или от миналата година, преди било до 2 изпита. Нямам информация от достоверен източник (инспектор, преподавател...) дали в действителност е така.
Активен

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #6 -: 03.08.2008, 22:28:47 »

И да се върнем на заглавието - Какво става след като някой е ликвидиран на 2 изпита? - трябва ли да се подава някаква молба или там каквото и да е, че записваш следваща година с два невзети изпита, ако да - до кога се подават съответните документи или си продължаваш нагоре в следващия курс и си ги "влачиш"? Изобщо как стоят нещата? Задодаха ми този въпрос преди малко и се замислих , май не съм чувала нищо по въпроса. Ако има информирани по този въпрос - благодаря им за евентуалния отговор  :wink:
Активен

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #7 -: 04.08.2008, 21:45:24 »

Е па никой ли не знае  :s:
Активен

ElItO

  • Гост
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #8 -: 04.08.2008, 22:26:31 »

Ако имаш изпити, които не си взел тази или предишни години, трябва да подадеш молба до декана да ти позволи да продължиш с текущи изпити. Тази молба е символична и се подава при инспекторката по твоята специалност тогава, когато отиваш да се запишеш за следващата академична година/има си определени срокове и за тази безсмислица :wink:/. Сигурна съм , че във  филологическия факутет можеш да "влачиш" два изпита от предишни години, третият се разрешава по особени причини- на майки с малки деца например. Във другите факултети незнам как стоят нещата, но едва ли има голяма разлика.
Активен

GIGATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 92
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #9 -: 05.08.2008, 23:47:56 »

Искаш да кажеш, че аз сега като съм завършила първата година, пак трябва да подавам някакви документи за да продължа във втората ли? А по конкретния въпрос момичето има два невзети изпита, би трябвало да се запише във втори курс, нали?  И като всичко в ПУ е в отпуска къде да се видят тия въпросни срокове, момичето е от другия край на България, ако трябва да идва заради сроковете къде може да се видят предварително? Благодаря ти за отговора  ElItO  :wink:
Активен

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #10 -: 06.08.2008, 00:58:23 »

За моята специалност например (БЕРЕ - задочно) подаването на молбата за втори курс беше след приключване на ликвидацианната сесия.Крайния срок за подаване беше 15,07,2008. При вас не знам до кога е.Каква специалност си и форма?
Активен

ElItO

  • Гост
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #11 -: 06.08.2008, 19:21:16 »

Да, подават се молба и именник, които се купуват от книжарницата, а ако има и невзети изпити-
 още една молба до декана. Сроковете сме ги изпуснали тази година, Куманова е на работа в понеделник и едва ли ще е много дружелюбна, но няма как...
Активен

cMeXyPaH

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #12 -: 13.08.2008, 09:35:52 »

Имам едно запитване, ако има 4 изпита на ликвидация и не ги взема, какво става, от октомври пак сам 1-ви курс? или прекъсвам и дали ми се спират студентските права?
Активен

imvera

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 107
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #13 -: 13.08.2008, 13:50:48 »

При сходни на тия обстоятелства обикновено почва Голямото Яко Бачкане :angry:
Активен

lindenblossom

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #14 -: 21.08.2008, 21:32:00 »

Здравейте! :-)
Искам да попитам кога трябва да се запиша за втори курс, при положение, че имам един невзет изпит?
Изпуснала ли съм времето за записване?
Каква е цялата процедура?
Благодаря предварително.
Активен

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #15 -: 21.08.2008, 22:56:20 »

Здравейте! :-)
Искам да попитам кога трябва да се запиша за втори курс, при положение, че имам един невзет изпит?
Изпуснала ли съм времето за записване?
Каква е цялата процедура?
Благодаря предварително.
Задочно ли си?Възможно най-скоро иди при инспекторката на специалността си.Принципно сроковете(поне за моята специалност) минаха,но едва ли ще има проблем. С един невзет изпит минаваш.На нас ни искаха само да попълним един именник и да го занесем при инспекторката.
Активен

lindenblossom

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #16 -: 22.08.2008, 19:42:44 »

Здравейте! :-)
Искам да попитам кога трябва да се запиша за втори курс, при положение, че имам един невзет изпит?
Изпуснала ли съм времето за записване?
Каква е цялата процедура?
Благодаря предварително.
Задочно ли си?Възможно най-скоро иди при инспекторката на специалността си.Принципно сроковете(поне за моята специалност) минаха,но едва ли ще има проблем. С един невзет изпит минаваш.На нас ни искаха само да попълним един именник и да го занесем при инспекторката.

Да, задочно съм.
А къде могат да се видят всички тия срокове за документи, такси? Въобще къде може да се види някакъв правилник ли на Университета, знам ли и аз какво?
Имам чувството, че няма никакъв ред. Никъде не се оповестява нищо. Или трябва да си ясновидец, или да се чудиш откъде да търсиш инфо. :?
Сигурна съм, че повечето от колегите ми нямат никаква идея какво трябва да се направи,  а още по-малко имат идея кога да се направи...
Добре че е Форумът. :bravo:
Активен

ElItO

  • Гост
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #17 -: 22.08.2008, 20:51:12 »

За съжаление е точно така, моите наблюдения са, че това му е слабото място на ПУ, изобщо не е лесен достъпът до какъвто и да било вид информация, а и всичко е усложнено от разни безсмислени административни процедури. Сроковете за въпросното записване са залепени на вратата на инспекторката.Имам колеги от Бяла слатина например, които сигурно трябва да дойдат веднъж - да видят сроковете и веднъж - да се запишат :?Късмет е да се свържеш с учебен отдел по телефона, така че остава форумът или някой колега-пловдивчанин като вариант за инфо.Голяма безсмислица е това записване,сигурно ще отпадне,но кога ли...?Добре че тази година ми беше за последно :#1:и като за последно 90% от колегите ми не го направихме навреме :s:
« Последна редакция: 22.08.2008, 20:53:53 от ElItO »
Активен

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #18 -: 22.08.2008, 21:06:06 »

Абсолютно тъпо и ненужно е да се записваш след всеки курс.Ако някой иска да се откаже ще си изтегли дипломата,ако ли не преминаването в горен курс трябва да е автоматично. Не е необходимо да се идва от другия край на България за такава глупост. Дано нещата се нормализират скоро време.Проблема е че не само ние нямаме информация за много неща, но когато питаш инспекторките и те не знаят.
Активен

lindenblossom

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: kakvo stava sled likvidaciq ?
« Отговор #19 -: 22.08.2008, 23:18:18 »

За съжаление е точно така, моите наблюдения са, че това му е слабото място на ПУ, изобщо не е лесен достъпът до какъвто и да било вид информация, а и всичко е усложнено от разни безсмислени административни процедури. Сроковете за въпросното записване са залепени на вратата на инспекторката.Имам колеги от Бяла слатина например, които сигурно трябва да дойдат веднъж - да видят сроковете и веднъж - да се запишат :?Късмет е да се свържеш с учебен отдел по телефона, така че остава форумът или някой колега-пловдивчанин като вариант за инфо.Голяма безсмислица е това записване,сигурно ще отпадне,но кога ли...?Добре че тази година ми беше за последно :#1:и като за последно 90% от колегите ми не го направихме навреме :s:

Ако трябва по тези неща да си вадим заключения за цялостното качество на услугите, които дава Университетът, тогава не ми се ще да мисля...

Абсолютно тъпо и ненужно е да се записваш след всеки курс.Ако някой иска да се откаже ще си изтегли дипломата,ако ли не преминаването в горен курс трябва да е автоматично. Не е необходимо да се идва от другия край на България за такава глупост. Дано нещата се нормализират скоро време.Проблема е че не само ние нямаме информация за много неща, но когато питаш инспекторките и те не знаят.

Да, не е необходимо след всеки курс да ходиш да се записваш за следващия.
Имам колеги, които живеят в Приморско и в Царево и изобщо не мога да ги мисля.
Инспекторките трябва да са в час с всичко, с всички новости. Нали са инспекторки. Чист непрофесионализъм си е или тотална липса на мотивация за работа. Каквато и да е причината, не ги оправдава.

Благодаря Ви за отговорите.
« Последна редакция: 22.08.2008, 23:35:59 от lindenblossom »
Активен