argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дистанционна Форма на обучение?? Що е То?? и как става?? :)  (Прочетена 5586 пъти)

techcntrl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Ти знаеш кЪде се намираш?

Здравейте искам да попитам за тази Дистанционна Форма на обучение как точно стоят нещата при нея ? защото разглеждах из страницата на ПУ но нищо не открих..  :s:
Ако някой знае нещо моля да сподели малко инфо .. :blush:

Благодаря ви предварително
Активен
Dont Hate The Game...Hate The Players...!!!

raitchev

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 468
  • Русе

Имаш предвид задочно обучение?
Активен

Калински

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 520
  • Екология на БТП

Имаш предвид задочно обучение?
Дистанционното обучение е съвсем различно от задочното. Само знам, че има такова, но не и какво представлява, може би чрез интернет, но не съм сигурен
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми

Това е една много интересна идея с голям потенциал. Потенциал и за добро (ако се направи както трябва) и за лошо (ако се направи осрано). В машия университет засега няма такова нещо, доколкото ми е известно, макар че някои елементи от него вече се вкарват, като например свалянето на лекционен материал в електронна форма от страниците на факултетите.
Активен
Физически Факултет

techcntrl

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13
  • Ти знаеш кЪде се намираш?

Благодаря ви за отговорите значи такава форма на обучение няма в ПУ.... както си цъках из нета и случайно попаднах на една интересна Наредба на Министерския съвет...

Наредба за държавните изисквания за организиране на дистанционна форма на обучение във висшите училища

Обн., ДВ бр. 99 от 09.11.2004, приета с Постановление № 292 на Министерския съвет от 02.11.2004
 
Раздел I. Общи положения 
Чл. 1. (1) С наредбата се уреждат държавните изисквания за организиране на дистанционната форма на обучение във висшите училища на Република България.  <== от този Член не следва ли че трябва да го има във всеки ВУЗ ???

Ето и за любознателните http://mu-sofia.bg/images/common/NDIODFOVU-corr.doc
Активен
Dont Hate The Game...Hate The Players...!!!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net

techcntrl, благодаря ти много за линка - доооста интересно, не знаех че се дава законово такава тежест на дистанционното обучение - ще се заинтересувам как стоят нещата в ПУ. Най-вероятно "дистанционното обучение" е пожелание, но не е навлезнало още напълно. От друга страна дистанционното обучение е разтегливо понятие, дори и според текста който си дал.... но е истина, че не ме бива в четенето и тълкуването за закони.

Личното ми мнение за ДО и развитието и деплойването му е, че е поредната измишльотица на група не дотам кадърни хора, които са намерили своята ниша да смучат европейски пари... почвайки от лоби в европейския парламент, минавайки през FP* и свършвайки с никога неработещите сървъри отчетени по тези проекти. Такава глупост като ДО не съм видял да функционира реално никаде по света - туй е нещо като утопия. Според мен знанието и достигането до знание в днешно време е много по-различно от преди, в този смисъл нашите знания до голяма степен се получават дистанционно, което прави значимостта на ДО от самосебе си нищожна.
Активен

ahiito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 13

Малко късно видях тази тема,но все пак...В ПУ има дистанционна форма на обучение,но доколкото успях да разбера,е само за някои специалности или само за магистратури.Аз когато се записвах фигурираше и дистанционно обучение,но тогава питах конкретно за моята специалност Биология и химия и ми казаха,че за нея няма такова обучение.Не съм разпитвала за подробности,защото не бяха от най-сговорчивите.
Активен

katerina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • Жените прощават само след като са наказали!!!!!

Имам приятелка, която в момента е дистанционна форма на обучение в ПУ- специалност право!!! Но трябва да имаш малко връзки в горните етажи, за да ти кажат как стоят нещата с тази форма на обучение! :? Но общо взето ако си готов да плащаш, нямаш проблеми!Тя уж трябваше да плати таксата за задочно, но всъщност се оказа, че плаща 3 пъти повече!Относно изпитите и тези работи, казват ти кои учебници трябва да прочетеш и пишеш по тях курсова работа и ти я оценяват! Май има и няколко изпита на които трябва да се явиш!
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!

Щом  като  трябва  да  се  явява  на  изпити  твоята  приятелка---предполагам     е     задочничка!   :-)
Активен
Всичко е любов

olq_lq

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • olq_lq

бе с 2 думи май  ДО е форма на обучение,фигурираща само за парлама  :?
Активен
...всичко е само игра,всичко е само спектакъл...

FlexFit

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 124

Това е интересен вид обучение, но според мен е за по зрели хора. Ако тепърва му предстои да учи на човек ще е холяма грешка да се учи точно дистанционно, защото го няма контакта с преподавателите няма го това изграждане на висшиста. По съгласен съм за магистратура или за второ висшо образование да се запише тъй като човека вече имат опит, а и не всеки има време да ходи на лекции и т.н. Има си своите плюсове и минуси, но след няколко годино това ще бъде перспективно!
Активен