argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Търсим спешна помощ !!!  (Прочетена 2773 пъти)

peteto87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Търсим спешна помощ !!!
« -: 09.09.2008, 15:11:00 »

На 11.09 имаме изпит по старобългарски  :-( Търсим някой да ни помогне ако може.Ще сме много признателни  :-)
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #1 -: 09.09.2008, 15:15:51 »

И как по- точно да Ви помогне този някой :?
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #2 -: 09.09.2008, 15:29:30 »

  :-D Елито, много уместна забележка  :y:

Научете се вие да си помагате на първо време. Като начало пишете при кой преподавател и какво точно ви интересува
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

bbb

  • Гост
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #3 -: 09.09.2008, 17:43:36 »

Предполагам,че става въпрос за доц.Пенев,защото на 11.09 и аз имам поправка по стб език при него .... :roll:
Активен

mouse_kiss

  • Гост
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #4 -: 09.09.2008, 18:47:38 »

здравейте,колеги! за съжаление старобългарският език е много много сложен за разбиране. колкото и да ви се иска не можете да го научите за един ден! истината е, че е трябвало да си ходите редовно на упражненията :-) желая ви късмет на изпита :y:
Активен

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #5 -: 09.09.2008, 19:04:32 »

Истината е, че ако изпитът е при Пенев, ще бъде един от най-лесните изпити в живота ви. От друга страна не се надявайте на петици и шестици. От трета страна старобългарският език е основа на поне още 5 дисциплини, по които изпитите се вземат по-трудничко, така че се опитайте да свързвате нещата с примери. В момента в който започнете да си измисляте примери сами, значи сте достигнали до момента, в който може да прескочите на следващия въпрос.

  Но ако не смятате за нужно да знаете и не ви се учи или нямате време, не се притеснявайте - преписва се много, но си обмислете това, което пишете, за да не ви привикат после да кажете това, което сте писали.

  И все пак по-добрия вариант е да научите колкото можете повече... в най-лошия случай си извадете поне най-важните неща от учебника (ще ви бъдат от полза)

  Успех на всички  :y:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

peteto87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #6 -: 10.09.2008, 16:48:20 »

Да, но материята е сложна за разбиране.Упражненията дават основните правила, на базата на които сами да стигнем до разбирането.Лично аз не го разбирам  :-(
Активен

peteto87

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #7 -: 10.09.2008, 16:50:06 »

Предполагам,че става въпрос за доц.Пенев,защото на 11.09 и аз имам поправка по стб език при него .... :roll:


Дам и дано го вземем  :-)
Активен

bbb

  • Гост
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #8 -: 10.09.2008, 17:01:03 »

Предполагам,че става въпрос за доц.Пенев,защото на 11.09 и аз имам поправка по стб език при него .... :roll:


Дам и дано го вземем  :-)

Надявам се...иначе  :headbang:
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #9 -: 10.09.2008, 19:19:12 »

Упражненията и лекциите наистина дават основата, Вие да не искате с фунии да Ви налеят в главата информацията или  да Ви инсталират в мозъците автоматичен преводач от старобългарски? Убедена съм, че не сте си направили труда да прочетете и 1/10 от материала, а веднага търсите някой да Ви го смели. Не става така- учите филология, което значи, че обичате знанието- е, достигнете сами до него. Изпита по старобългарски нито е толкова труден, нито невъзможен,  до колкото разбрах от горните постове въпросният доц. Пенев не е педант, както беше нашата изпитваща , не разбирам какъв Ви е проблема- сядайте да спрягате глаголи, не разчитайте на помощ от някой друг.
Извинявам се за острия тон, но искам да Ви убедя, че човек първо трябва сам да си помогне. Успех на изпита и като/ако/  стигнете до историческа лингвистика пак прочетете моя пост  :hihi:
« Последна редакция: 10.09.2008, 19:22:52 от ElItO »
Активен

ElItO

  • Гост
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #10 -: 10.09.2008, 21:13:05 »

Момичето, което е пуснало темата казва"Търсим някой да ни помогне ако може.Ще сме много признателни "- според мен това е множествено число  :roll:  Не съм отправила нападка към никого, най- малко към Καλυψώ, за чието съществуване дори не подозирах :hihi:. Ако прочетете поста ми преди да го цитирате няма да се получи подобно недоразумение.  Аз също съм искала съвети, но когато го правя формулирам искането си по разбираем начин- който и да има желание да помогне на тези момичета не би могъл, защото, мисля, те самите не знаят как да им се помогне. Те не искат лекции, дата за изпит, мнение за определен преподавател или нещо подобно, което биха могли да получат във форума.
 Не е нападка да посъветваш някого да учи, съжалявам за спама, но трябваше да се обоснова :-)
Активен

mouse_kiss

  • Гост
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #11 -: 10.09.2008, 21:39:32 »

elito  не се извинявай, на хора, които не ми пука дори и за самите себе си. помощ не се търси ден преди изпита! старобългарският език е дисциплина, която се изучава през цялата учебва година, а датите за поправката и ликвидацията излезнаха, непосредствено след лятната сесия! е, те имаха два месеца на разположение да намерят този някой да им помогне :? а всеки знае, че за един ден чудо не става!!!!!! :-o
« Последна редакция: 10.09.2008, 21:41:28 от mouse_kiss »
Активен

HolyPriest

  • Гост
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #12 -: 10.09.2008, 22:26:17 »

 Съгласна съм с критиките, че няма смисъл в последния момент да се учи и да се търси помощ, но все пак сме големи хора и всеки носи отговорност за действоето и бездействието си, няма смисъл да се крикуваме.
Желая успех на явяващите се и дано се справят, защото, доколкото съм чувала, материалът от този предмет е в основата на други филологически дисциплини в по-горен курс.
Активен

Anitka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #13 -: 05.12.2008, 02:58:58 »

Съжалявам, че се включвам толкова късно (поне за тези дето търсят "спешна помощ" :blush:), но чак сега виждам темата, а сигурно ще има и други след тях. Искам да кажа, че много хора изпадат в подобно затруднение, защото мислят, че старобългарския се учи само с учебника в къщи амза не става така. вярное, че после много помага ако си научил нещо и ти е останало в главата. Ей тука едно полезно нещо за учене вкъщи набързо http://kemalova.info/index.php но може да не стигне. Трябва и четене  :mmm:
Активен

Crystal

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 322
Re: Търсим спешна помощ !!!
« Отговор #14 -: 05.12.2008, 17:09:41 »

Anitka , сайтът е много хубав и има наистина интересни неща в него :D
Активен