argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Избираемите дисциплини  (Прочетена 4506 пъти)

Ivon_bg_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Избираемите дисциплини
« -: 06.09.2008, 11:28:30 »

Здравейте колеги! Тази година ще съм студентка 2 курс, компютърна химия.  Ще ми се наложи да избирам една от Избираемите дисциплини за специалноста си, но след като разгледах този документ http://argon.uni-plovdiv.bg/wp-content/uploads/2008/01/id_kx.doc установих, че няма аз да  избирам в какво ще се специализирам, а ще го избере курса ми като цяло. Идеята на тези избираеми дисциплини не е ли всеки да реши за себе си в коя сфера иска да се специализира. И все пак когато курса ми решава не решавам АЗ. Може би не съм разбрала правилно, но ако аз искам да запиша една дисциплина, а повечето ми колеги друга това означава ли, че аз няма уча това което съм решила за себе си? Ще се радвам някой да ми уточни каква е идеята на Избираемите дисциплини. Благодаря предварително!
Активен

chakalska

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
Re: Избираемите дисциплини
« Отговор #1 -: 23.02.2009, 14:52:10 »

Здрасти Иве :) Ами по принцип ще има много хора, много мнения... няма да се угоди на всички. Специалностите са много и разнообразни няма да може всички да изберем само една. Нека дойде догодина и ще видим какво ще изберем :) :y:
Активен
„Нищо не разкрива по-добре характера на човека, колкото това, на което се смее.”

kmetov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 156
    • V. Kmetov
Re: Избираемите дисциплини
« Отговор #2 -: 04.03.2009, 21:53:25 »

Драги колеги,
Идеята на избираемите дисциплини е студентите да се насочат към изучаване на теми които те намират за интересни.  Въпросът е какво сме в състояние да им предложим ние преподавателите. И тук именно е проблемът, недостатъчно преподаватели в ХФ при това свръх натоварени с учебна работа. Затова се налага да търсим компромис със заетостта  и да укропняваме курсовете. Възможно решение е търсене на хонорувани лектори извън ПУ, които да са готови да предложат интерести курсове. 
Моля пишете ако имате някъкви идеи и какво бихте желали да изучавате като свободно избираеми дисциплини.
Активен
Veselin KMETOV  Assoc. Pr

Даниела Танчева

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Избираемите дисциплини
« Отговор #3 -: 13.04.2009, 22:38:32 »

Здравейте, аз съм от Химия и Физика 3-ти курс. Разглеждах избираемите дисциплини по специалността ми, също и тези на другите такива от химическия факултет (ясно е, че множеството решава коя ще се изучава и за съжаление пак множеството винаги избира по лесната дисциплина, а не тази, с която малкото студенти разчитаме за някаква реализация). Според мен би било добре да се знае студентите от различните специалности какви дисциплини ще запишат и да може да става някакъв вид прехвърляне - един студент от дадена специалност да си кара желаната от него дисциплина, но с друг курс, съответно да си има оценка по тази дисциплина и т.н. Естествено пак няма всеки да е доволен, но поне повече от колкото сега ...
Активен

kmetov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 156
    • V. Kmetov
Re: Избираемите дисциплини
« Отговор #4 -: 21.05.2009, 16:18:25 »

Добре познатият на химическия факултет проф. Антонио Каналс от университета в Аликатне - Испания, тази година води избираем курс по "модерен инструментален анализ" само на ЕДНА студентка която го е избрала. Питах го как е възможно? Отговорът му бе - след като е обявен и е избран - трябва да се води.
Да, ама годишният бюджет на УА е 180 милиона ЕВРО и проблема с учебно - пренатоварване на професорите не съществува.
При нас обаче - средствата на недостатъчни, помещенията малко (и стари) и преподавателите - свръх ангажирани.
Въпреки това, ще настояваме да се предлагат алтернативи избираеми курсове и студентите, наистина да могат да се разпределят в различни такива, водени от собствен интерес и предпочитания. Това че се ще избират само "лесни" - е друга тема.
Активен
Veselin KMETOV  Assoc. Pr

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Избираемите дисциплини
« Отговор #5 -: 21.05.2009, 23:02:38 »

Мммда, уви!...
По повод пренатоварването ми искам да ви съобя, че предстои погребението на курса КДНИ, който разработих и водих 2 поредни години. Кончината, ще бъде след пълното му приключване този семестър.
:hihi:
Активен

Ivon_bg_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re:Избираемите дисциплини
« Отговор #6 -: 04.08.2010, 09:36:26 »

Иначе само за информация така и стана с избираемите дисциплини - аз и още няколко колеги издрахме една, а всички останали друга...И разбирасе сега ще уча дисциплина, която никак не ми е интересна :)
Активен

mimi_88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Избираемите дисциплини
« Отговор #7 -: 01.10.2010, 00:54:30 »

в крайна сметка какво стана с избираемата ни компютърна дисциплина, ще се формират ли две групи или всички ще бъдем само една?
Активен