argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ  (Прочетена 25148 пъти)

OBI4LIVATA

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #20 -: 01.10.2006, 18:14:10 »

fair и мен много ме вълнува тоя вапросец.....какво се е паднало сега на септември на изпита?????
Нека някои ако знае да каже. :?  :? :?
Ivon добре дошла в форума... :-)
Активен
.. не всичко става както искаш,
черни облаци може да ти донесът болка,
затова да не  поглеждай надолу
и ако стане трудно се дръж,
когато се движиш почти с скороста на звука
невиждаики никаде граница,
не поглеждаи надолу!Не!
Пали гуми...,не душата си

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #21 -: 14.11.2006, 08:54:38 »

Здравейте, ето какво лично съобщение получих по темата, моля който може да ми го разтълкува?! :)

----------------------------------------------------------------

Всеки много добре от преподавателите знае , че преди Държавен изпит колегите влачат по сумати семестриални. Защо да не се помогне на тези хорица. ....
Или Fair е човек, който го е страх от преподавателите и е решил да им служи .... ??

Леле, добре че сме на Private иначе във форума ще те разпна на кръст :))))))))))

Ми вземете да го закриете фози форум, че поне няма да се пишат само някакви глупости и да чета , кой колко е умен, интелигентен,  прикрит зад някакъв NICK_name. Вместо да е помощ на студентите и на преподавателите, да си видят и те  техните грешки , защото няма безгрешни хора на този свят. Ти си тръгнала .....
 
ако искаш да "хвърля ръкавицата" само ми дай знак, готов съм :)) Да обявиме темата във форума пък да видиме кой ще падне пръв. Или както е казал поета " Първите паднаха в кърви, а последните станаха първи ..."
Активен

fair

  • Гост
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #22 -: 14.11.2006, 12:29:37 »

Здравейте и от мен. Мисля, че знам за какво става въпрос. Ето малко предистория. Вчера получих лично съобщение, в което член на форума ме попита къде може да постави разработените въпроси за държавен изпит по руски език (нищо общо с химическия факултет). Аз му отговорих, че идеята да постави въпросите във форума не ми се струва добра, а е по-добре да напише във форума на филологическия факултет, че разполага с развитите въпроси за държавен изпит по руски език и, че може да ги даде на всеки, който има желание. От това мое мнение въпросният човек се обиди и ми отговори: "какво му е лошото? или може би си инструктурана такава информация да не се вкарва във форума". Обясних му, че никой не ме е инструктирал за нищо, а това е лично мое мнение. Ето как му отговорих: "Не забравяй, че този форум се чете от преподаватели, които присъстват в комисията за държавен изпит. Те също ще могат да разполагат с тези въпроси. Не мислиш ли, че умишлено ще поставят по-ниски оценки на тези, които са учили от твоите теми, не защото те не са добри, а затова, защото тези студенти не са положили усилие, а са ги взели на готово. Какво ще кажеш за тази възможност?". Явно това мое мнение въобще не му е харесало и той е решил да излее гнева си върху някой друг.

Ако някой има мнение по така създалата се ситуация, моля да го сподели. Интересно ми е да разбера дали има други хора, които мислят като мен. :-)
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #23 -: 15.11.2006, 10:53:00 »

Zdravejte , eto mi vyprosa:

Zachto nqma mestence vyv foruma ili sajta na universiteta, na koeto vseki kojto se e potrudil vyrhu nechto, da ostane sled nego v pomocht na horata sled nego?

Razbira se,  vseki si nosi otgovornosta za tova ot kyde se podgotvq za izpitite si ( bezsporen fakt).

Blagodarq vi predvaritelno
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #24 -: 15.11.2006, 11:38:15 »

Zachto nqma mestence vyv foruma ili sajta na universiteta, na koeto vseki kojto se e potrudil vyrhu nechto, da ostane sled nego v pomocht na horata sled nego?

mares, според мен е добре да разсъждаваш малко по-общо: учебни материали има в страниците на колегите, които водят курсове, разбира се това не може да бъде задължение на никой... от друга страна ако питаш google.com можеш да намериш доста информация (аз го правя постоянно)...
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #25 -: 15.11.2006, 12:41:34 »

da syglasen sym s tebe , imach pravo za tova,  no wremeto koeto ti ontema google.com e ogromno. :-)
Kakto i da e . :)) Nqma da sporq. No ne mojech da me ubedich, che takova "mestence" - za vseki fakultet ne e polezno.

P.S. 1.ne vseki prepodavatel si poddyrja stranicata i ne wseki  si postavq v neq tvorcheskata misyl, i ne vseki student ima vizmojnost da zakupi tazi misyl ot knijarnicata.
 
P.S. 2 ksx, majche sa na izchezvane horata kojto mogat da naprawqt nechto "Za Bog da prosti", nemislich li ?


Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #26 -: 15.11.2006, 12:55:24 »

da syglasen sym s tebe , imach pravo za tova,  no wremeto koeto ti ontema google.com e ogromno. :-)
Въпрос на опит :) - аз примерно се справям вече доста бързичко...

Kakto i da e . :)) Nqma da sporq. No ne mojech da me ubedich, che takova "mestence" - za vseki fakultet ne e polezno.
така е фен - полезно ще е, НО: има един тон по-полезни неща, които ТРЯБВА да се направят преди това - важни приоритети, + това номера е не да се направи нещо, а то да се поддържа и обновява

P.S. 1.ne vseki prepodavatel si poddyrja stranicata i ne wseki  si postavq v neq tvorcheskata misyl, i ne vseki student ima vizmojnost da zakupi tazi misyl ot knijarnicata.
има и още факти:
- не всеки преподавател знае какво е компютър
- не всеки преподавател може да каже нещо смислено в Интернет (публично), и може би не иска, може и да го е срам...
- слагането в Интернет не бива да е самоцел, с какво нашите материали ще са по-добри от тези примерно на MIT

P.S. 2 ksx, majche sa na izchezvane horata kojto mogat da naprawqt nechto "Za Bog da prosti", nemislich li ?
...и слава Богу, комунизмъ си отива, спете спокойно деца :)
Активен

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #27 -: 17.11.2006, 16:23:10 »

ksx, "opit" - nechto svyrzano s mnogo mnogo vreme
"аз примерно се справям вече доста бързичко" - mnogo dobre, no za kakvo vreme si usvoil tezi znaniq za da se sprawqch tolkova byrzo ?

I naj-nakraq najvavnoto "ima mnogo prioriteti .... nqma koj da poddyrja..."  - eto s tova trqbvache da zapochench, a ne stranici , googyli ... tc tc tc
Poluchih otgovora.
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #28 -: 17.11.2006, 23:47:38 »

Mares имай предвид, че ksx върши работа по мрежата в ПУ колкото за цял работен екип, а затова колко се заплаща е друг въпрос. Смятам, че първо е необходимо университета да си изгради една малко по-различна, да я наречем европейска, система на организация. Пък тогава такива малки неща сами ще се дойдат на мястото!
Активен

kmetov

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 156
    • V. Kmetov
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #29 -: 20.11.2006, 19:36:17 »

Връщам се на предложението на mares  :bow:
Ако някой студент желае да предложи свои тестови въпроси за изпити или методични материали мисля, че преподавателите ще го привестнваме.
Аз лично предлагам бонус по дисциплините по които преподавам - половин единица към оценката (различна от две) на семестриален изпит на всеки студент разработил подобни материали. За съжаление ентусиастите са само на думи - поне за сега.
Активен
Veselin KMETOV  Assoc. Pr

mares

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 71
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #30 -: 22.11.2006, 17:00:48 »

kmetov, хайде да не ровиме вече в тази тема така и така е наболяла. Fair ме натрапи тука.
Не съм учил  Химия, когато го споделих, ми се изписаха една камара неща на главата, от Модератор, който в последствие си се скри. Единствено може би съжалявам за ksх, защото майче човека си се трепи за "Бог да прости" може би. И след това комунизма си е бил отишъл- голяма измама. Ето тука рабрах , че има модератори администратори и всички с окончание на -ор/-ри, които работят за "Бог да прости".

Но спете спокойно, може и без долни гащи, батко го взимат в запас. :-)
Активен

pili^

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Прави каквото трябва,пък да става каквото ще...
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #31 -: 01.02.2007, 15:33:15 »

Здравейте и от мен. Мисля, че знам за какво става въпрос. Ето малко предистория. Вчера получих лично съобщение, в което член на форума ме попита къде може да постави разработените въпроси за държавен изпит по руски език (нищо общо с химическия факултет). Аз му отговорих, че идеята да постави въпросите във форума не ми се струва добра, а е по-добре да напише във форума на филологическия факултет, че разполага с развитите въпроси за държавен изпит по руски език и, че може да ги даде на всеки, който има желание. От това мое мнение въпросният човек се обиди и ми отговори: "какво му е лошото? или може би си инструктурана такава информация да не се вкарва във форума". Обясних му, че никой не ме е инструктирал за нищо, а това е лично мое мнение. Ето как му отговорих: "Не забравяй, че този форум се чете от преподаватели, които присъстват в комисията за държавен изпит. Те също ще могат да разполагат с тези въпроси. Не мислиш ли, че умишлено ще поставят по-ниски оценки на тези, които са учили от твоите теми, не защото те не са добри, а затова, защото тези студенти не са положили усилие, а са ги взели на готово. Какво ще кажеш за тази възможност?". Явно това мое мнение въобще не му е харесало и той е решил да излее гнева си върху някой друг.

Ако някой има мнение по така създалата се ситуация, моля да го сподели. Интересно ми е да разбера дали има други хора, които мислят като мен. :-)

Подкрепям те напълно,fair... :y:
Активен

nidisvet

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #32 -: 30.03.2007, 17:24:46 »

Един въпрос от мен. Завършила съм семистриално химия и физика 2001г. Тази година, ще се явявам на държавни изпити по химия и по физика. Уча по старите конспекти. Променило ли се е нещо от тогава? май някаква такса трябва да платя за това, че са изминали 5 години от завършването ми. Кажете ми нещо!
Активен

fair

  • Гост
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #33 -: 30.03.2007, 17:30:54 »

Аз доколкото знам студентските права ти се пазят 2 или 3 години, а при теб са минали доста. Ти говорил(а) ли си с някой дали може да се явиш на държавен изпит? Как става възстановяването на студентските ти права?
Конспектите по химия и физика са публикувани в сайта на факултета.
Активен

nidisvet

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #34 -: 30.03.2007, 17:40:29 »

да, конспекта сега го видях. Божее, не ме плаши така!
Активен

nidisvet

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #35 -: 30.03.2007, 18:13:26 »

Възстановяването на студентските права до колкото знам, става след заплащане на някаква такса. Ама незная подробности.
Активен

TIMONOV

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 146
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #36 -: 11.01.2008, 15:56:49 »

Няма ли решение за държавен изпит февруари? Или юли остават за специалност Биология и Химия.
Активен

riana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #37 -: 07.02.2009, 21:49:54 »

Здравейте,ако на някои му е известно тази година държавният изпит по химия за спец.Биология и химия,в каква форма ще баде тест или теми,ще има ли промяна в конспекта,нека да пише,полезно е да сме информирани на време :-)
Активен

riana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #38 -: 13.02.2009, 14:46:56 »

Моля,отговорете,никои ли не влиза в този форум,оставам с такова впе4атление
Активен

kerina

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 152
Re: ДЪРЖАВНИ ИЗПИТИ
« Отговор #39 -: 13.02.2009, 15:54:00 »

Здравейте,

Ако искате да получите достоверна информация е достатъчно да се свържете с инспекторката от Учебен отдел, която отговаря за вашата специалност.
Ако просто искате да си говорите с ваши състуденти за държавния изпит ... извинете, че се намесих ;-)
Активен