argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Преместване от един факултет във друг  (Прочетена 6057 пъти)

Koteo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • :-)

Искам да се прехвърля от Философско-исторически факултет в Юридически. Някой знае ли дали изобщо е възможно, какъв успех ми трябва, документи и има ли някакви срокове. Благодаря ви предварително :-)
« Последна редакция: 13.06.2007, 00:34:29 от Kelli_Mutu™ »
Активен

Gyulestan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Преместване от един факултет във друг
« Отговор #1 -: 14.06.2007, 14:33:18 »

                                              Здравей Koteo,
   Ако искаш да се прехвърлиш в друга специалност трябва да направиш това след като приключи тази учебна година (т.е. след като мине сесията) и не по-късно от началото на следващата. Условията за прехвърляне се определят от Факултетния съвет на приемащия Факултет. Поради това ще трябва да отидеш при инспектора(-ката) на Юридическия Факултет и да попиташ какво ти е необходимо. Като цяло общите критерии за прехвърляне са да си завършила І-ви или ІІ-ри курс, средният успех от І-ви курс, или съответно от І-ви и ІІ-ри и успешно положени кандидат-студентски изпити за приемащата специалност (български език и история за "Право").
                                                                         Надявам се да съм ти била полезна.
                                                                         Ако имаш други въпроси - питай.
Активен

valla

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Преместване от един факултет във друг
« Отговор #2 -: 25.08.2007, 21:32:29 »

здравейте!
аз съм кандидат студентка,но не ме приеха тези специалности които искам,казаха ми да запиша някаква педагогика и след 1 -та година да се преместя.питам дали някой знае какво по-точно трябва за да се прехвърля примерно от педагогика в маркетинг или друга икономическа специалност.мой приятел,който е завършил преди 5 години СУ ми каза, че трябва да имам успех над 5 първата година за да се прехвърля,незнам дали мога да изкарам толкова висок успех при условие че сам майка на едногодишно момченце.и друго има ли вероятност даже и да изпълня всички изисквания да не ме прехвърлят в специалността която искам.питам и моля за точна информация ако е възможно,защото не знам дали да запиша педагогика или да кандидатствам догодина пак.благодаря предварително
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Преместване от един факултет във друг
« Отговор #3 -: 22.09.2008, 00:16:26 »

Имаш  право  на  избор!Ако  желаеш  можеш  да  учиш 1  година  педагогика --примерно  ,след  това  кандидатстваш  наново  като обикновена  кандидат  студентка!  При  положение , че  не  ти  се  ходи  на  лекции  ,  по добре  си  гледай  детето, подготви  се    през  годината   и  кандидатствай в  тази  специалност  която  обичаш , за  да  не  се  разочароваш  първата  година , която  я  губиш  при  всички  положения!пък  ако  има  кой  да  ти  гледа  детето  ,нищо  не  ти  пречи  да  ходиш  по  лекции, упражнения  и  кафенета! :wink: :-)Избора  си  е  само  и  единствено  твой!
Активен
Всичко е любов

zeira13

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
  • Това,което не ни убива ни прави по-силни!
Re: Преместване от един факултет във друг
« Отговор #4 -: 22.09.2008, 11:19:30 »

Аз също искам да се прехварлям др. година от ФИФ  в Юридическия или в Икономическия ,но съм чувала,че да се прехварлиш от един факултет в друг е изключително трудно,а и се говори и за някакви дарения.
« Последна редакция: 24.09.2008, 13:52:13 от zeira13 »
Активен

kaia

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
Re: Преместване от един факултет във друг
« Отговор #5 -: 22.09.2008, 13:27:27 »

Хах дарения...то това не е нещо необичайно :) Дарение давам само за стойностни каузи(деца без родители,хора без дом и т.н.)За това не бих дала
Активен
Щастието се състои и в това да побеждаваш злото в себе си!!!

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: Преместване от един факултет във друг
« Отговор #6 -: 22.09.2008, 14:03:58 »

Няма  такива  дарения  от  един  факултет  в  друг!  Дарения  има , ако  си  учила  в  Бургас ,  Русе  , Варна , Щутгард,  Познан,  Лече  , Букорещ ,Торино,  Рим  ,  Париж ,   Нант , изобщо  да  не  изброявам  излишно  всеки  университет , който  не се  казва " Паисий  Хилендарски  "Няма значение ,какво  си  учила  първата  година в  Пу,  на  следващата  година  си  кандидатстващ  като  всеки  кандидат  -студент!Възможно  е  в  един  факултет , ако  има  няколко  специалностти -- да  си  смениш  специалността , ако  имаш  необхидимия  успех  и  Декана  ти  разреши!За  повече  и  по  подробна  информация  прочетете  Правилника  на  ПУ! Успех ! :y:
Хах дарения...то това не е нещо необичайно :) Дарение давам само за стойностни каузи(деца без родители,хора без дом и т.н.)За това не бих дала
Активен
Всичко е любов

тодорът

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re: Преместване от един факултет във друг
« Отговор #7 -: 22.09.2008, 16:08:35 »

Gyulestan e дала най-точни отговор ...а колкото до тия дарения имам позната която така се прехвърли така че ги има ама са обществена тайна :)  :smoking:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: Преместване от един факултет във друг
« Отговор #8 -: 23.09.2008, 12:07:45 »

Даренията не са обществена тайна, а са си законно регламентирани в ПУ.
Активен