argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Дали мога да запиша следващ курс ако...  (Прочетена 2422 пъти)

Lex_luthor

  • Гост

Едно приателче ми каза че примерно ако имам 4 невзети изпита мога да запиша следващата година но трябвало да платя по 20 лева сиреч 40 лева и после по време на следващата година да си ги вземя.Малко налудничево ми се струва това и много много не му вярвам та затова да ви питам някои знае ли дали това е така ?

Мерси!!!
Активен

Райчо Мукелов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 486
  • I snuggle with subwoofers
    • HULTIG - Human Language Technlogy and Bioinformatics Interest Group
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #1 -: 31.03.2006, 14:54:02 »

Доколкото ми е известно, последно можеше да се запише следваща година с най-много 2 и в някои случаи с 3 невзети изпита. Отиди и питай в учебен отдел.
Активен

spv

  • Гост
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #2 -: 31.03.2006, 15:29:19 »

Ето какво си пише в правилата за учебния процес във ФМИ
(вж. http://www.fmi-plovdiv.org/bg_ver/t_info/msg24.htm):
.............
5) Студентите могат да преминат в по-горен курс (условно записване) с неположени най-много два, а студентите-майки – с най-много три неположени изпита (вкл. текущи оценки).

И това от деканата се спазва - така че не се литкайте по налудничавите слухове от приятелчета...:)
Активен

x_rock

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #3 -: 31.03.2006, 20:39:06 »

Tova se pitam i az.Ve4e sam s 4 ne vzeti izpiti i se 4udia, dali oba4e ,da zapisvam po tozi na4in ,ako e vazmojno ,sledva6tata godina ili da se otpi6a i da karam otnovo 2-ri kurs.Ne znam samo 4e kak to4no stava i kakvi sa iziskvaniata.Ako niakoi znae 6te sam mu blagodarna da me osvedomi.Mersi.
Активен

mircho

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 335
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #4 -: 31.03.2006, 23:44:29 »

Tova se pitam i az.Ve4e sam s 4 ne vzeti izpiti i se 4udia, dali oba4e ,da zapisvam po tozi na4in ,ako e vazmojno ,sledva6tata godina ili da se otpi6a i da karam otnovo 2-ri kurs.Ne znam samo 4e kak to4no stava i kakvi sa iziskvaniata.Ako niakoi znae 6te sam mu blagodarna da me osvedomi.Mersi.
Та по кой начин имаш предвид да се запишеш с повече от 2 невзети изпита? Няма друг начин, освен ако си майка (или по случайност си в бременност).
Е, деканското ръководство се отпуска понякога, ако записваш за последна година :)
Няма да се отписваш, ако имаш над 2 невзети изпита, а прекъсваш за една година (не повтаряш, т. е. не си длъжен да ходиш на лекции и упражнения), но през тази прекъсната година се явяваш на изпити по невзетите дисциплини. След като си изкараш изпитите, си продължаваш в следващия ти 3-ти курс (а випускът, с който си сега, ще е в 4-ти курс :( ).
Какъв ти е проблема да се консултираш с инспекторката ти от учебен отдел или с деканското ръководство?
Активен

x_rock

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #5 -: 01.04.2006, 14:23:07 »

Mersi ,to4no tova mi triabva6e da znam.Opasiavam se 4e tazi godina mi varve6e mn kofti i imah zdravoslovni problemi.Znam 4e mojeh da gi vzema no se biah ot4aiala totalno.I mai tova 6te e re6enieto jalko 4e 6te zagubia ciala godina ,no niama kak.A kato vleznah v na4aloto si misleh 4e 6te sa drugi ne6tata. :|
Активен

ПМ

  • Гост
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #6 -: 02.04.2006, 17:42:03 »

Аз искам да питам дали, ако прекъсна една година (бая изпити се събраха) губя студентските си права - т.е. ще получа ли уверение от учебен отдел за отлагане от наборна военна служба?
Активен

JOke_

  • Гост
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #7 -: 03.04.2006, 14:22:14 »

Аз искам да питам дали, ако прекъсна една година (бая изпити се събраха) губя студентските си права - т.е. ще получа ли уверение от учебен отдел за отлагане от наборна военна служба?
маи 1-2 пъти имаш право да прекъсваш ама мини през инспекторката :)
Активен

x_rock

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #8 -: 03.04.2006, 22:47:56 »

kazaha mi 4e 6te zagubia studentski prava ako prekasna i se 4udia dali ne moga da si platia otnovo taksata i taka da niamam problemi s tova ,za6toto predpolagam se spirat i osigurovkite.
Активен

spv

  • Гост
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #9 -: 03.04.2006, 23:30:28 »

И това ако е тема за форум, здраве му кажи... Има си учебен отдел, откъдето всичко неясно ще разберете, какво толкоз - казаха ми, чух, мисля... Извинявайте, ама наистина си е доста олигофренско специално за този форум...
Активен

ПМ

  • Гост
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #10 -: 04.04.2006, 11:15:12 »

И това ако е тема за форум, здраве му кажи... Има си учебен отдел, откъдето всичко неясно ще разберете, какво толкоз - казаха ми, чух, мисля... Извинявайте, ама наистина си е доста олигофренско специално за този форум...

И защо да е олигофренско? В този форум влизат доста хора и някой от тях може да е имал същия проблем и да сподели опит. Мен лично не ми се ходи да инспекторката да си губя времето да чакам и обикновенно все попадам там когато е в почивка.
Активен

Lex_Luthor

  • Гост
Re: Дали мога да запиша следващ курс ако...
« Отговор #11 -: 04.04.2006, 14:48:15 »

И това ако е тема за форум, здраве му кажи... Има си учебен отдел, откъдето всичко неясно ще разберете, какво толкоз - казаха ми, чух, мисля... Извинявайте, ама наистина си е доста олигофренско специално за този форум...

И какво според теб тряба да значи тема за форум ??????? Аз пък си мисля че точно за тази цел са създанедени тези форуми.Вместо да си губя времето да ходя при инспекторката аз от тук благодарение на вас хора,разбрах отговора на моя въпрос.

п.п.Благодаря на всички отговорили !!!!
Активен