argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: УЧебна програма  (Прочетена 2682 пъти)

Владислав

  • Гост
УЧебна програма
« -: 02.09.2008, 20:30:21 »

Привет на всички!Тази година ще бъда I-ви курс информатика.Някой знае ли кога ще бъде обявена седмичната програма и да ми кажете какви учебници ще ми трябват?
Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: УЧебна програма
« Отговор #1 -: 02.09.2008, 21:05:08 »

Седмица преди началото горе-долу.
Можеш да караш и без учебници, само на записки от лекциите.
« Последна редакция: 02.09.2008, 21:08:27 от Lil`Nigga »
Активен

Владислав

  • Гост
Re: УЧебна програма
« Отговор #2 -: 02.09.2008, 21:25:04 »

ОК Мерси за бързия отговор.
Активен

iliadev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 174
  • Когато има толкова случайности,търси закономерност
    • Хасково
Re: УЧебна програма
« Отговор #3 -: 03.09.2008, 18:56:10 »

Както в първи клас  казват кои убенци ти трябват, по ЛААГ си купи учебника (лекциите са дословно от там ако си при Мекеров, все пак той е писал учебника :) ), а от помагалото ще ти е изпита. По ОКИ учебника те съветвам да си го вземеш дори и за обща култура, пише готини работи. Е няма да получите безплатни Буквари, може по някое календарче да ви подарят, ако си вземете изпита  :hihi:
Активен

Breathe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 347
  • delusions
Re: УЧебна програма
« Отговор #4 -: 04.09.2008, 01:24:24 »

Учебника по ОКИ наистина е интересен, точно това ти дава като знание - ОСНОВИТЕ, дори и човек да ги знае, е хубаво да ги мине още веднъж, за затвърждаване, а пък и може да научи нещо ново, което да не го е знаел преди това.
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: УЧебна програма
« Отговор #5 -: 04.09.2008, 10:05:48 »

За първи курс, първи триместър - вижте си учебния план за описание на дисциплините, които ще изучавате.
Все пак някои насоки да дам и аз:

По ЛААГ - учебника на Мекеров и помагалото за упражненията. Често само посещаването на лекции не е достатъчно - няма възможност да се присъства на всички лекции, ако работите или не успявате да запишете всичко. Когато имате учебника и дори сте прочели предварително бегло предстоящият материал - ще ви е много полезно само да попивате и усвоявате.

По ОКИ - за теоретичната част на изпита - учебника по ОКИ на доц. Тотков. За упражненията, ако не сте изучавали досега програмиране на С/С++ - учебника Програмиране на С++ на доц. Магдалина Тодорова I част (червения), като може да използвате и други пособия за изучаване на основните понятия в С++ и програмирането.

По Английски език съм малко outdated, защото преди 22 години беше друго по Английски език.

Активен

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: УЧебна програма
« Отговор #6 -: 04.09.2008, 12:13:13 »

ФМИ правят ли си нещо като борса за учебници? В МГ-то всяка година имахме такива и се взимаха и продаваха изгодно учебници без участието на книжарници и надценки. :)
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: УЧебна програма
« Отговор #7 -: 04.09.2008, 16:17:23 »

Ти нали вече си втори курс, все още ли не си разбрал - нямаме официално такова мероприятие!

А би било хубаво да се направи, ама...
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: УЧебна програма
« Отговор #8 -: 04.09.2008, 19:49:12 »

Учебника по ОКИ наистина е интересен, точно това ти дава като знание - ОСНОВИТЕ, дори и човек да ги знае, е хубаво да ги мине още веднъж, за затвърждаване, а пък и може да научи нещо ново, което да не го е знаел преди това.
I missed that part ...  :roll: :hihi:
Активен
Everybody Lies.

Lil`Nigga

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 435
Re: УЧебна програма
« Отговор #9 -: 04.09.2008, 22:06:35 »

Ти нали вече си втори курс, все още ли не си разбрал - нямаме официално такова мероприятие!

А би било хубаво да се направи, ама...
Е аз съм сигурен, че има и четвъртокурсници, които незнаят и на половината на това, което аз знам за ФМИ, но това е друг въпрос :)

Не мога да знам всичко  :-P
Активен

Владислав

  • Гост
Re: УЧебна програма
« Отговор #10 -: 08.09.2008, 16:16:14 »

Благодаря на всички за изчерпателните отговори.
Активен

(>',')>LIA<(','<)

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1316
  • :))
    • a lil' something something
Re: УЧебна програма
« Отговор #11 -: 08.09.2008, 17:33:23 »

ФМИ правят ли си нещо като борса за учебници? В МГ-то всяка година имахме такива и се взимаха и продаваха изгодно учебници без участието на книжарници и надценки. :)

Що се отнася до получаването на учебници - намирам библиотеката за добър източник. До този момент винаги съм откривала почти всички нужни учебници там и не съм имала проблеми. Успех през годината!

~LIA~
Активен
ЛИЯ - Професионален заек и кралица.
Going to a food addiction rehab in the nearest possible future.

Красимир

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 25
Re: УЧебна програма
« Отговор #12 -: 08.09.2008, 20:03:00 »

може по някое календарче да ви подарят, ако си вземете изпита  :hihi:
аз го взех ама календарче за мен нямаше...
бях един от последните влзенали мда може за тфа да е ;)
Активен