argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Някой да сподели за изпита по стилистика при доц. д-р Вера Маровска  (Прочетена 3312 пъти)

Соничка

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Ако има някой, който се е явявал на този изпит да сподели, че се изпотих над този учебник!!!
Активен

koko_1914

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5

ХАхаха Учебника е номер едно. Чета аз, чета и все едно нищо не съм прочел.Няма такъв "стил" на писане!!!
Активен

Г-жа Петрова

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

KOKO e прав,учебника е написан на китайски ми се струва.
Изпита минава добре.Дават ти да си теглиш билтче и има два въпроса.
Те си стоят и въобще не поглеждат.Спокойно си вадиш царски и си 6.
Успех!
Активен

Malena

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3

Освен чрез царски,някои си го взимат и без преписване:),така че не се притеснявай!Стилът на учебника наистина спира дъха след първо четене,но след второ маааалко се проясняват нещата.Ама малко:)!Мен Маровска ме е изпитвала устно в кабинета и-2 въпроса и получих петица без много да се потя.Страшно добро впечатление ми направи,а преди това ми се струваше адски стряскаща.
Активен

suzy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 8

Колеги, учебникът на Маровска наистина е написан на по-висок стил,но не е чак толкова трудно да се научи.Все пак е предназначен за филолози, за професионалисти, а не за децата от 5 клас. При добро желание и търпение би могло да се научи много от него.Аз лично смятам,че тази книга е изключително полезна за хората,които наистина се интересуват от езикознание.А на тези, които са преписвали мога само да кажа,че са пропуснали възможността да научат нещо ново и същевременно да си припомнят една огромна част от материала по езикознание, изучаван през целия курс на обучение. :-)
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Трудничък е учебникът, но когато се постарае човек, доста неща му просветват. Ще се засечем ли с някого на поправителния утре?
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

No_surprise

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 94
  • Seeing things clearly...

Знаете ли в коя зала или кабинет ще се проведе утрешната поправка по стилистика?
Активен

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

 Забравих да питам :blush: Ако някой знае, да казва. От 9 часа е изпитът (май ще трябва по-раничко да отидем, за да се ориентираме).
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Взех го :#1: Някой друг да се похвали?
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков

Gabby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 120

честитоо  :D а какво ти се падна  :roll:
Активен
Ако не знаеш къде отиваш... всички пътища ще те водят натам...

Ако всичко върви срещу теб... вероятно караш в насрещното...

ВИНАГИ има ПОНЕ две гледни точки!!!

Маймунчо

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 96

Конотативен потенциал на синонимията и антонимията - разкошен въпрос!
Активен
Самый отдаленный край Вселенной к чему-нибудь да близок, самый близкий от чего-нибудь да отдален.
К. Прутков