argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Лицензиран MS софтуер за студенти?  (Прочетена 3136 пъти)

C0llisioN

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
  • Simplicity is divine.
    • my page...

Дочух от един от преподавателите ми, че като студенти на ПУ, можем да си изискаме легален MS софтуер тъй като имало някакъв сключен договор м/у ПУ, МОН и MS.

Поразрових се по сайтовете на ПУ и намерих това.

Та въпроса ми е тъй като това е стара статия... От края на миналата година, дали все още е в сила този договор и също така от къде мога да взема този лицензиран софтуер?

Това е :).



Активен
Властта която имат другите над теб, е тази, която ти самият им даваш!

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Лицензиран MS софтуер за студенти?
« Отговор #1 -: 26.09.2008, 12:06:55 »

Хай C0llisioN,
Съжалявам за късния отговор.
Според тази договорка, която си намерил на http://net.uni-plovdiv.bg/?p=121 право на лиценз за някои продукти на Microsoft имат само преподаватели във ВУЗ-ове, но за съжаление не и студенти. Това може би ще се промени скоро, но към момента все още е така.
Ако имаш обаче Vista да речем, няма пречки да си я активираш от мрежата на ПУ - това е до някъде извъртяване на ситуацията, но тъй е. Аз лично съм много против това студенти да не разполагат пълноправно със софтуер, който иначе е за ВУЗ-а. Няколко пъти съм разговарял с отговорните за това в МОН, но в случая става дума за договорка между МОН и Microsoft, която е такава и точка.
Ако те интересува надеждна дистрибуция с картинки от Microsoft можеш да ме намериш идната седмица в ПУ и ще я получиш временно- забележи не говоря за лиценз или право на ползване, хихи. Най-надежно е да ми пишеш на e-mail адреса, че форума не го проверявам често.
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Лицензиран MS софтуер за студенти?
« Отговор #2 -: 26.09.2008, 19:25:52 »

Странно. Защо си мисля, че миналата година мои колеги (1ви курс Информатика) си взеха лицензиран софтуер?
Само се подписвало нещо-си, че няма да го предоставяш на трети лица и няма да пускаш key-овете в интернет или нещо от сорта. А пакета мисля че беше MS Widows + Office + Visual Studio 6.0 .
Може и аз да се бъркам...
Активен
Everybody Lies.

chemi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 132
Re: Лицензиран MS софтуер за студенти?
« Отговор #3 -: 26.09.2008, 19:36:12 »

Странно. Защо си мисля, че миналата година мои колеги (1ви курс Информатика) си взеха лицензиран софтуер?
Само се подписвало нещо-си, че няма да го предоставяш на трети лица и няма да пускаш key-овете в интернет или нещо от сорта. А пакета мисля че беше MS Widows + Office + Visual Studio 6.0 .
Може и аз да се бъркам...
Не се бъркаш - така е, но само за студенти от ФМИ.
Активен

Alice_in_Wonderland

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 489
  • Well I Refuse! I Refuse! I Refuse!
Re: Лицензиран MS софтуер за студенти?
« Отговор #4 -: 26.09.2008, 23:12:42 »

Еми да де. То това мислех че пита C0llisioN.  :-)
Само дето не знам дали той е във ФМИ.
Активен
Everybody Lies.

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Лицензиран MS софтуер за студенти?
« Отговор #5 -: 28.09.2008, 08:35:03 »

Да, ФМИ имат отделна заигравка с Microsoft и по нея може до колкото знам, но не съм запознат в детайли. Моя отговор касаеше споразумение между МОН и Microsoft, при което просто МОН пазарува на едро с академична отстъпка и разни клаузи към нея... та една от тези клаузи на сега действащото споразумение е точно това за което ви писах.
Активен

Веско Баев

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 62
  • B*I*O*I*N*F*O
Re: Лицензиран MS софтуер за студенти?
« Отговор #6 -: 28.10.2008, 23:12:01 »

дочух, че ще се взима антивирусен софт? това верно ли е?

Активен
PLANTGENE.EU

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Лицензиран MS софтуер за студенти?
« Отговор #7 -: 28.10.2008, 23:24:13 »

Напоследък по темата се разшумя около едни оферти, които получихме за NOD32 и аз се допитах до администрацията в ПУ. Междувременно обаче се оказа, че въпроса се движи и от МОН, така че има вероятност до нова година да имаме безплатно или на много ниска цена AV софтуер от/чрез тях.
Активен