argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Надолу

Автор Тема: Магистратури и магистърски програми.  (Прочетена 88279 пъти)

Perfect Stranger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #100 -: 23.06.2011, 22:32:52 »

Здравейте. :-) Искам да попитам каква е разликата между специализация "Журналистика" (която е във Филологическия факултет) и магистратура ''Медийна комуникация'' (Философско-исторически факултет). Доколкото виждам от миналата година,има голяма разлика в таксите,но защо е така,изобщо какво представляват двете неща? :-)
Активен

purim

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #101 -: 25.06.2011, 22:51:27 »

Е, как - едното си е просто специализация (за която чух недобри отзиви..), а другото си е двугодишна магистратура (за нея пък чух, че се учело "от всичко по малко", каквото и да значи това..). Ами най-добре си виж и информацията и за двете програми в сайта на ПУ-то, там са описани доста подробно:)
Активен

Perfect Stranger

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #102 -: 26.06.2011, 16:18:29 »

Тоест,при завършване на едното,получаваш по-големи възможности за работа,за разлика от другото...ясно,това обяснява и разликата в таксите. :)
Активен

purim

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #103 -: 01.07.2011, 08:25:12 »

Да, принципно е така - получаваш по-големи възможности с магистратурата, но нали знаеш: гаранция - Франция!... Ако имаш твърдо желание да се образоваш в сферата на медиите, би трябвало да избереш магистратурата, но можеш и да не го правиш, а да запишеш различна магистратура плюс специализацията, защото днес се търсят хора, които разбират от повече неща, а не тесни специалисти... Успех! :handshake:
Активен

gergana3

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #104 -: 04.07.2011, 08:27:30 »

Здравейте! До студентите, чийто държавен изпит е след 15 октомври.
Мисля, че тази година се очертава следния проблем, може би и предишни години да е имало такъв случай.Държавният изпит по немски език тази година е на 27 октомври, а сроковете съответно за подаване на документи за магистратури са доста по рано, мисля че 15 октомври беше.И по този повод бих искала да попитам дали се е сблъсквал някой с този проблем предишни години от това раазминаване в датите и не се ли изпуска така възможността да се кандидатства за магистратура същата година непосредствено след държавните изпити от поправителната сесия.
Благодаря предварително!  :-)
Активен

galinchenful

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #105 -: 15.07.2011, 20:47:33 »

Здравейте, много моля, някой, който е завършил или в момента кара магистратурата Английски език и методика, да сподели впечатленията си. Интересува ме най-вече дали е проблем, ако не се посещават редовно занятията, има ли възможност да се снабдяваш с учебни материали и изобщо  да поддържаш контакт с преподаватели и колеги дистанционно. Питам, защото не живея в Пловдив, имам малки деца и това пътуване всяка събота и неделя не го виждам въобще, а имам голямо желание. Ако може малко по-подробно описание как протичат занятията, всяка събота и неделя ли, по колко часа на ден?

Много ще съм благодарна, ако някой се отзове, защото трябва да решавам дали да се захващам.
Активен

Piliondel

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 42
  • "Every living creature on earth dies alone"
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #106 -: 30.08.2011, 11:33:29 »


Здравейте,

завършвам специалност  Славянска филология с полски език. Разгледах магистратурите за филологически факултет, но доколкото видях почти всички са за училите английски, немски, испански и т.н. Можете ли да ми дадете съвет какво мога да запиша след завършването?  :s:
Активен

Sissy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #107 -: 06.09.2011, 11:49:57 »

Здравейте! Интересувам се от магистърската програма "Английски език и методика за ранно чуждо - езиково обучение". Някой може ли да ми каже нещо повече за нея - кога се провеждат лекциите/упражненията и изобщо някаква информация за обучението. Благодаря предварително. :)
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #108 -: 06.09.2011, 13:26:36 »


Здравейте,

завършвам специалност  Славянска филология с полски език. Разгледах магистратурите за филологически факултет, но доколкото видях почти всички са за училите английски, немски, испански и т.н. Можете ли да ми дадете съвет какво мога да запиша след завършването?  :s:
Можеш да запишеш каквото пожелаеш, стига да имаш успех! Така че поинтересувай се, виж какво ти харесва и действай!
Активен

yllan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #109 -: 08.09.2011, 19:26:14 »

Има ли някой, който ще ходи през октомври на изпита по немски език? Спрях се на специалността "Превод и интеркултурна комуникация". Някой ако има някакви впечатления, нека да сподели! Поздрави!
Активен

gerganaa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #110 -: 10.09.2011, 18:08:06 »

Здравейте,интересува ме спец."Актуална българистика" има ли завършили тази спец?:) Като такса пише държавна поръчка, до колкото знам за държавна поръчка има изпит,но няма никаква информация. Знаете ли нещо по въпроса или към кого да се обърна за повече инфо.Благодаря предварително  :-) :-)
Активен

yllan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #111 -: 10.09.2011, 20:15:00 »

Не съм много сигурен, но не е вписано да има входящ изпит по български език за тази специалност. По-скоро приемът ще бъде по документи и по успех от дипломата.
Активен

joro.vin

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 142
    • http://managerteams.com/
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #112 -: 10.09.2011, 22:49:16 »

Здравейте,интересува ме спец."Актуална българистика" има ли завършили тази спец?:) Като такса пише държавна поръчка, до колкото знам за държавна поръчка има изпит,но няма никаква информация. Знаете ли нещо по въпроса или към кого да се обърна за повече инфо.Благодаря предварително  :-) :-)
Отиди и попитай в Деканата, там са Българистите и ще ти отговорят най-добре за специалността!
Активен

Sissy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #113 -: 11.09.2011, 00:43:37 »

А има ли някой информация за "Английски език и методика за ранно чуждо - езиково обучение"? Каквато и да е, ще е от полза :)
Активен

bubinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #114 -: 12.09.2011, 16:03:29 »


Здравейте,

завършвам специалност  Славянска филология с полски език. Разгледах магистратурите за филологически факултет, но доколкото видях почти всички са за училите английски, немски, испански и т.н. Можете ли да ми дадете съвет какво мога да запиша след завършването?  :s:

Ами нали Славянска филология завършвате с магистърска степен, явно затова няма отделна такава магистратура... Можеш да си запишеш като втора магистратура нещо различно :) Успех!
Активен

Sissy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #115 -: 21.09.2011, 00:56:08 »

Здравейте отново! Подадох документи за магистърската програма "Английски език и методика за ранно чуждо - езиково обучение", но ми казаха, че не се знае дали ще се съберат достатъчно хора, за да се сформира група. Има ли някой, който също е подал документи? И изобщо ако имате някаква информация по темата, ще съм много благодарна! :)
Активен

yllan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #116 -: 21.09.2011, 21:13:47 »

Sissy, аз се колебая за "Английски език и методика", но не и за тази специалност, която ти дава правоспособност само в началното образование. Всеки има предпочитания. Дано се съберат хора. :rock:
Активен

Sissy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #117 -: 21.09.2011, 22:57:02 »

Да, дано :) Но ми казаха, че ако не се съберат хора, ще може да се пренасоча към "Английски език и методика", което най - вероятно ще стане де. :) А ти ще държиш ли изпит по английски език? Понеже аз съм завършила Начална училищна педагогика с английски език и за специалността "Английски език и методика за ранно чуждо - езиково обучение" нямаше да полагам изпит, но за другата специалност не знам дали ще е така.
Активен

yllan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #118 -: 22.09.2011, 10:17:03 »

Sissy, имам още малко време да размисля, а много ми се ще, защото ти дава право да учителстваш с тая специалност, но не само, то ако овладееш добре езика, може и с друго да се занимаваш, макар и неофициално. Аз подадох документи за "Превод за европейските институции" и "Превод и интеркултурна комуникация". Ще държа изпит по немски и английски език, но ако подам документи за "Английски език и методика", трябва да държа отделен изпит по английски. Поне така ми се обясни...! Лошото е, че през повечето години изпитите са се падали през седмицата :(
Активен

vil89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #119 -: 25.09.2011, 13:49:43 »

Здравейте колеги,
Аз подадох документи за специалността Английска филология - превод и бизнес комуникации. Много ми се иска да разгледам учебния план, но никъде в сайта на ПУ не можах да го открия. Намерих учебните планове за всички други магистърски програми, но не и за тази. Моля ако някой знае нещо по въпроса да го сподели с мен :)
Активен
Страници: 1 ... 4 5 [6] 7 8 ... 11   Нагоре