argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Надолу

Автор Тема: Магистратури и магистърски програми.  (Прочетена 87421 пъти)

crybaby

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #120 -: 26.09.2011, 02:20:41 »

Здравей,
Това е линк към учебните планове на магистратурите: http://files.slovo.uni-plovdiv.bg/ma/ma2009plan.pdf
Надявам се информацията да е актуална.  :-)
Активен

Imagine

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #121 -: 26.09.2011, 23:57:55 »

Здравейте колеги,
Аз подадох документи за специалността Английска филология - превод и бизнес комуникации. Много ми се иска да разгледам учебния план, но никъде в сайта на ПУ не можах да го открия. Намерих учебните планове за всички други магистърски програми, но не и за тази. Моля ако някой знае нещо по въпроса да го сподели с мен :)
Мога ли да те попитам какви документи подаде при записването и какво ти казаха за приемния изпит. И аз съм си харесала тази специалност, дано да има повече желаещи.
Активен
In my imaginary world impossible is nothing ;)

Imagine

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #122 -: 27.09.2011, 00:15:26 »

Здравей,
Това е линк към учебните планове на магистратурите: http://files.slovo.uni-plovdiv.bg/ma/ma2009plan.pdf
Надявам се информацията да е актуална.  :-)

Това тук е същото, но от 2010: http://files.slovo.uni-plovdiv.bg/ma/ma2010plan.pdf. Попроменили са някои неща за специалност "Превод и бизнес комуникация" към по-добро според мен  :roll:
Активен
In my imaginary world impossible is nothing ;)

yllan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #123 -: 29.09.2011, 20:35:47 »

Няма ли кандидати за изпита по немски език??? :rock: :rock: :rock:
Активен

vil89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #124 -: 07.10.2011, 18:54:35 »

Здравейте колеги,
Аз подадох документи за специалността Английска филология - превод и бизнес комуникации. Много ми се иска да разгледам учебния план, но никъде в сайта на ПУ не можах да го открия. Намерих учебните планове за всички други магистърски програми, но не и за тази. Моля ако някой знае нещо по въпроса да го сподели с мен :)
Мога ли да те попитам какви документи подаде при записването и какво ти казаха за приемния изпит. И аз съм си харесала тази специалност, дано да има повече желаещи.

Подадох единствено уверение за бакалавър, тъй като все още не ми е издадена дипломата, молба по образец и документ за платена такса. Казаха ми, че няма да се явявам на приемен изпит, защото съм полагала държавен изпит по англ. ез. (завърших Туризъм). След 15 октомври трябва да се свържат с мен по e-mail.
Активен

izzzy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #125 -: 08.10.2011, 12:02:05 »

Здравейте, много ще се радвам, ако някой сподели впечтления от тазгодишния приемен изпит по англ. ез. Предполагам, че за всички англ. магистратури той ще е еднакъв, но все пак да кажа, че съм си харесала спец. превод и бизнескомуникации. :)
Не съм изучавала езика на университетско ниво, затова ми се иска да знам колко точно се очаква да "скоча" :))
Освен това, ако на някой са му останали някакви ненужни учебници по англ. ез. може също да ми пише. :) :) :)
Мерси!
Активен

yllan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #126 -: 09.10.2011, 09:36:16 »

Някой ще полага ли изпит за специалността "Английски език и методика"??? Моля, ако някой знае за коя дата е насрочен изпита, да сподели?
Активен

Sissy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #127 -: 09.10.2011, 12:29:25 »

На мен ми казаха, че след като изтече срока за подаване на документите, тоест 15 октомври, след тази дата ще изпратят по пощата информация за датите на изпитите.
Активен

Sissy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #128 -: 20.10.2011, 13:31:08 »

Изпита по английски език поне за специалността "Английски език и методика на ранното чуждо езиково обучение" ще бъде на 29.10 от 9:30 часа.
Но аз тъй като съм държала държавен изпит по английски език трябва само да занеса дипломата си. Има ли други като мен? :)
Активен

izzzy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #129 -: 17.05.2012, 14:09:34 »

Здравейте,
чудя се ако запиша магистратура, ( която за мен ще е втора), получавам ли статут на редовен студент и всички произтичащи от това права? И по-конкретно: имам ли право да замина на бригада, ще ми се плащат ли осигуровки от ПУ, ще имам ли право на карта за градския транспорт?
Моля, който знае, нека каже :) Благодаря!
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #130 -: 20.08.2012, 22:43:00 »

Здравейте!Имам въпрос относно магистратурата "Англ.език и методика" : за кого е предназначена(могат ли да я изучават хора,които не са завършили специалност с англ.)?
Активен

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #131 -: 24.08.2012, 19:51:37 »

Polq, здравей! Да, магистратурата е предназначена за хора, владеещи английски език на ниво upper intemediate, а не за филолози. Аз мисля да кандидатствам тази година, но не съм запознат какво съдържа изпита.
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #132 -: 24.08.2012, 23:26:48 »

Аз също смятам да кандидатствам.По принцип  се интересувам дали е за хора,изучаващи английски на университетско ниво . Но няма да е зле да получим  информация за приемния изпит  :)Все пак и прословутия справочник го няма още  :-D 
Активен

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #133 -: 25.08.2012, 09:37:55 »

Добро утро! Намерих нещо в нета, копирал съм важното, и ето, прочети си сама :)

АНГЛИЙСКИ ЕЗИК И МЕТОДИКА


 ПРИЕМ В ПРОГРАМАТА

 

 Магистърската програма е предназначена за завършили бакалавърска и/или магистърска степен -  неспециалисти по английски език. Могат да кандидатстват завършили степен Бакалавър или Магистър със среден успех от следването и държавни изпити над 4.00. Кандидатите полагат изпит по английски език, състоящ се от два компонента: диктовка и лексико-граматичен тест. За успешно класиране е необходимо кандидатите да владеят английски език на ниво “напреднал” (upper intermediate). Примерен вариант на изпитния формат може да се получи в Катедра Английска Филология, 353 каб. – Ректорат. Издадени са и две книжки с по 5 примерни тестови варианта, която могат  да се закупят от книжарницата пред Ректората..

   
      КАКВО СЕ ИЗУЧАВА В ПРОГРАМАТА

 

Програмата се фокусира върху  най-новите, съвременни подходи в сферата на чуждо-езиковото обучение. Предлагат се специализирани курсове по Методика, Анализ на грешките, Тестуване и оценяване на знанията в процеса на чуждо-езиковото обучение, както и Английски език за специфични цели.

Учебният план предлага и  основен корпус от лингвистични, литературни и културологични дисциплини.

   Обучението се извършва на модулен принцип – съботно-неделен. Лекционните курсове и семинари се изнасят от щатни и хонорувани преподаватели от Филологически факултет, които обезпечават и редовното обучение. Курсът на обучение завършва или със защита на дипломна работа, или с писмен държавен изпит съгласно единните държавни изисквания за придобиване на образователната степен “Магистър”.

 
КОМПЕТЕНЦИИ НА ЗАВЪРШИЛИТЕ ПРОГРАМАТА

 

Завършилите програмата притежават:

   -много добри познания по английски език;

-много добри познания по методиката на преподаване на английски език в в СОУ;

   - набор от професионални умения в областта на чуждо-езиковото обучение;

   - увереност в знанията си и самочувствие на добре подготвени специалисти;

-престижна диплома, даваща им възможност да поемат часовете по английски език в СОУ.
Активен

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #134 -: 25.08.2012, 09:39:18 »

надявам се информацията да ти е полезна, потърси и учебния план, гледам, че се учат интересни неща..... До скоро!
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #135 -: 25.08.2012, 15:37:12 »

Благодаря!И аз разгледах плановете и информацията в интернет.Изглежда интересна специалност.Дано се съберем желаещи  :-)
Активен

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #136 -: 27.08.2012, 09:46:50 »

Да,надявам се да се съберем. Дано някой се появи във форума и даде мнение затова, дали е доволен или не от начина на преподаване......
Активен

polq_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 130
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #137 -: 28.08.2012, 20:24:39 »

Някой ще каже ли какъв е бил приемният изпит по англ.език миналата година - тест и диктовка или само тест?
Активен

helennna

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #138 -: 30.08.2012, 14:36:09 »

Здравейте :)
И аз обмислям да кандидатствам за "Английски език и методика". Ходих до ректората и там ми дадоха учебния план и примерен изпит. Ако някой ги иска да ми пише на лични съобщения да му ги изпратя. Иначе изпитът (в примерния вариант) се сътои от:
1. Dictation - около 270 думи
2. Reading Comprehension - около 250 думи, 6 въпроса с по 3 възможни отговора
3. Grammar Test - 15 въпроса с по 3 възможни отговора
4. Vocabulary Test - текст с 15 празни места, за всяко от които по 4 варианта за избор :)
Пишете да видим... дано се съберем желаещи наистина :)
Активен

yassen

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15
Re:Магистратури и магистърски програми.
« Отговор #139 -: 01.09.2012, 19:26:17 »

Мисля, че ще се съберат хора, имам това усещане :)!
Ако изпита си остане в такава му форма и компоненти, то трябва малко и подготовка. Аз не знам до колко ми се простират знанията, но...ще опитам, пък - както викаше една известна мома на X factor, Мари Колева - "каквото сабя покаже" :)
Активен
Страници: 1 ... 5 6 [7] 8 9 ... 11   Нагоре