argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: стипендии  (Прочетена 34718 пъти)

tinkerbell

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 37
  • "You have to be someone"
Re: стипендии
« Отговор #120 -: 22.03.2009, 18:08:15 »

А някой можели да ми обясни кат толкова мн знаете как може човек с окло 4.80 и доход кам 700лева да взима или човек близо с 5.30 и с 72 лева не взима.А пък да не говорим човек с 1500 лева и нахалството да се бори и да взима стипендия.Лично аз мойто мнение пълна подигравация какъв стимул дава те на студенти те които имат нужда и се борят да продалжавът.А и имам колешка която е бес родител не мн висок доход и успех окло 4.70 и пък не взима за мен няма да говоря само дет се борих и се надявх оставам без коментар и честно казано не мисля аз вече за стипендия хора с нисък успех  и висок доход взимат хора с добар успех и нисък доход не взимат не им,ашли поне 5.30 недей да даваш документи.Просто оставам наистина без думи ...................................
Без абсолютно никакво намерение да се заяждам,ми се иска да те попитам: правилно ли разбрах, че според теб доходът трябва да има преимуществена роля пред успеха!?! По мое мнение тези стипендии,както и стипендиите в гимназията,се полагат на студентите,отличаващи се с по-високи резултати в процеса на обучение ( все пак това е и нашата работа) и по този начин са заслужили едно поощрение под формата на стипендия, а не на студентите, които са положили по-малко усилия или дори и да са положили повече, са останали по-безрезултатни!
Активен
" Its better to burn out

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #121 -: 22.03.2009, 19:01:57 »

Ми попитах май точно не си прочела хора с висок упех но малък доход няма хич не ме владее дохода а човек койото има нисък успех и висок доход хвашта стипендия.Ако с егледа успеха ми тогава защото хората с по добър успех не са хванали стипендия знам човек който има някъде 4.70 4.80 и хваща...........гледал се успеха или човека .......
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: стипендии
« Отговор #122 -: 23.03.2009, 10:34:07 »

Ми попитах май точно не си прочела хора с висок упех но малък доход няма хич не ме владее дохода а човек койото има нисък успех и висок доход хвашта стипендия.Ако с егледа успеха ми тогава защото хората с по добър успех не са хванали стипендия знам човек който има някъде 4.70 4.80 и хваща...........гледал се успеха или човека .......

А сигурна ли си в това дето го знаеш? И какво знаеш всъщност? Ако си сигурна, че някой с по-нисък коефицент се е класирал пред някой с по-висок, можеш просто да дадеш ясен, конкретен сигнал. И в комисията, и в Студентски Съвет, че и пред Ректора или властите, ако толкова държиш. Много такива "несправедливости" си имат обяснения. Доколкото аз знам, има някои стипендии, които се дават извън стандартното класиране (т.е. не прережда никого и не взима заслужената стипендия на някой по-добър, просто защото минав по съвсем друго перо), но може да се обявят към стандартните стипендии и да създадат подобно объркване. А това дето го "занеш" може да е и чисто и просто техническа грешка. Преди две години в КСК имахме случай на класиран човек с по-ниска оценка, даже се вдигна мини скандал, че момичесто било някаква манекенка, били плащани някакви пари и прочее. А се оказа, че оценката й от изпита е вписана грешно, но тя е отишла когато където трябва, открила се е грешката, коригирана е за класирането, но в обявените оценки си останала грешната.
Активен
Физически Факултет

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #123 -: 23.03.2009, 15:38:45 »

Аз видях каква подигравация и не мисля да подавам документи за стипендия ако нямам 5.50 за мен няма смисъл ...
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: стипендии
« Отговор #124 -: 23.03.2009, 16:20:29 »

Според мен истинска подигравка (и това, за разлика от "подигравация" е истинска дума) е да претендираш за стипендия, а да не можеш да пишеш на български език. Но това си е лично мое, абсолютно незначително мненийце.
Активен
Физически Факултет

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re: стипендии
« Отговор #125 -: 23.03.2009, 17:55:50 »

Добре, че не оценяват хората според грамотността им, че тогава със сигурност Данито89 не можеше да се вреди. Ей, ама каква трагедия изкара от това, че не са ти дали стипендия. Сякаш е дошъл краят на света.
Активен

Десислава

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: стипендии
« Отговор #126 -: 24.03.2009, 01:25:34 »

Явно това,което си видяла ( danito89) се отличава от реалното пложение на нещата,защото лично аз съм с успех 5.37 и доход на член от семейството 524 лв. и взех стипендия,а и като си изчислих коефициента-не ми беше нисък.Не знам как така е станало ,че ти не си взела стипендия.А относно нахалството човек с 1500лв. доход да подава документи,не вижддам какво му е абсурдното,ако и 5000лв да му е ,щом като дадения човек е положил усилия през семестъра и е изкара хубави и високи оценки,айде,защото мама и тате не могат да си укрият доходите като повечето ,да не подава.Ами това е абсурдно според мен.Както каза tinkerbell стипендията се получава въз основа на полжените знания през семестъра и това е една награда за тях.А също така мога да ти кажа,че от моя курс имаше и хора с по 5.00 и висок доход,които също взеха. :-)
Активен
Сега е моментът да блеснем. Време, в което мечтите ни са постижими и възможностите ни необятни. Сега е времето да се превърнем в тези, които винаги сме мечтали да бъдем. Това е вашият свят и вие сте тук. Присъствието ви е от значение. Светът ви очаква.

Ремонти

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
    • Ремонти
Re: стипендии
« Отговор #127 -: 24.03.2009, 19:21:02 »

На мен пък Капка ми каза, че ако имаш 5.10 и взимаш. Аз имам 5.08, но изглежда някак си са го закръглили и взимам. Не е ставало изобщо дума за доходи  :s:
Активен
Трябват ремонти!

Десислава

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 127
Re: стипендии
« Отговор #128 -: 25.03.2009, 23:15:35 »

На мен пък Капка ми каза, че ако имаш 5.10 и взимаш. Аз имам 5.08, но изглежда някак си са го закръглили и взимам. Не е ставало изобщо дума за доходи  :s:
Това ми се вижда странно,защото по принцип в изискванията за подаване на документите за стипендия пише,че трябва да представиш документ за брутния доход на семейството за последните шест месеца  и въз основа на дохода и успеха се изчислява коефициент и по него се класираме...Не знам защо смяташ ,че точно пре теб не са взели дохода в предвид  :-)
Активен
Сега е моментът да блеснем. Време, в което мечтите ни са постижими и възможностите ни необятни. Сега е времето да се превърнем в тези, които винаги сме мечтали да бъдем. Това е вашият свят и вие сте тук. Присъствието ви е от значение. Светът ви очаква.

VeSseLina

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
  • АФ
Re: стипендии
« Отговор #129 -: 26.03.2009, 08:17:03 »

Според мен Ремонти искаше да каже, че при него не са играли голяма роля доходите, което си важи като цяло, а не конкретно за отделни хора..


Колкото и ниски да са доходите, с успех 4..не можеш да вземеш стипендия /това във връзка с някои по-горни мнения/. Просто следващия семестър повечко учене=стипендия..
Активен
Just smile!

n_k

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: стипендии
« Отговор #130 -: 02.04.2009, 11:28:24 »

А някой има ли информация до коя дата от месеца най-късно трябва да бъдат приведени стипендиите? Благодаря предварително!  :-)
Активен

palavata_SUZI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 85
Re: стипендии
« Отговор #131 -: 12.04.2009, 09:05:10 »

Не знам до коя дата се превеждат всеки месец но миналия ги преведоха на 20.Въпреки че тогава така беше заради класирането ....хм....незнам,може и по-рано да е.Все пак-видиш ли парички- бързай да ги хванеш с ръчички.аххаха ама какъв съм скрит талант :-D аххаха :-D
Активен
:)

zzzzz

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: стипендии
« Отговор #132 -: 15.04.2009, 15:18:21 »

А колко стипендии трябва да са привели-за март и за април или само за единия месец.
Активен

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re: стипендии
« Отговор #133 -: 18.06.2009, 12:46:03 »

Аз взех да се чудя,като взимам стипендия за това, че съм майка с дете,не мога ли да взимам стипендия и за успех,защото все пак за да постигна висок успех аз съм се трудила,стипендията за детето е за детето???Чудя си се само???
А някой има ли информация юли ,август взима ли се или е само за през учебно време? :-(

Дани не се ядосвай :s:
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #134 -: 18.06.2009, 19:10:16 »

Ели няма смисъл от нерви.Незнам дали ти можеш да взимаш ама съм на мнение , че трябва да взима те.Даже да има майки както ти си те също трябват да имат право за стипендия по успех......
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: стипендии
« Отговор #135 -: 18.06.2009, 22:59:40 »

Студентките майки взимат стипендия целогодишно
Активен
С. Цветков

Eli83

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 203
Re: стипендии
« Отговор #136 -: 21.06.2009, 13:35:55 »

Супер ако е вярно ,ще пиша като ги взема дали е истина :wink: Юли месец,а защо не може да взимат и за успех като тези ги дават без успех нито доходи,само за това че си майка,а това че съм постигнала висок успех и не дават на мен за успех ме отказва да уча,ще гледам да имам 3ки да минавам и това е а??? защо се мъча :roll:
Активен

S.Cvetkov

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 433
  • Самуил Ц.
    • Стундетски съвет при ПУ "Паисий Хилендарски"
Re: стипендии
« Отговор #137 -: 21.06.2009, 13:40:35 »

Защото това се води предимство, както инвалидите, както семействата с 3-ма учащи и чужденците
Активен
С. Цветков

kalla

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: стипендии
« Отговор #138 -: 24.06.2009, 11:53:13 »

Студентките майки взимат стипендия целогодишно
Колко е стипендията за студентките майки?
Активен

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re: стипендии
« Отговор #139 -: 25.06.2009, 16:29:30 »

Искам да попитам кога започват сроковете за подаване на документи за стипендии ?
Активен