argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Психология изпити  (Прочетена 27747 пъти)

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Психология изпити
« -: 23.10.2008, 19:21:41 »

Здравейте идващата 2008/2009 ми предстои кандидатстване в ПУ психология и бих искала да знам какви са изпитите за тази специалност(за влизане в нея) Благодаря предварително за помоща
Активен

Ivanovich

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Психология изпити
« Отговор #1 -: 23.10.2008, 20:41:38 »

Мисля че това е, което търсиш. :) - http://www.uni-plovdiv.bg/GetResource?id=612&ln=1
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re: Психология изпити
« Отговор #2 -: 23.10.2008, 21:10:39 »

да това наистина ми помогна доста благодаря ти ако някои друг може да даде повече информация не бих отказала
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re: Психология изпити
« Отговор #3 -: 26.10.2008, 10:51:02 »

никой ли не може да даде повече инфо около изпитите.Много бих искала да знам изпита по Български език и литература в какво се състой какво се пада на него,но най вече бих искала да знам в какво се състой изпитапо говорни комуникативни способности.Наистина се надявам че някои ще ми помогне.
Активен

Elvandar

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #4 -: 26.10.2008, 13:33:50 »

За изпитите по български език и литература е обяснено в тази тема https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?PHPSESSID=043467e508429b6978b1131f5d7ed87b&topic=8360.0

А говорните способности няма какво да мислиш изобщо, те са просто формалност, трябва да прочетеш 5-6 скоропоговорки от типа на " Петър плет плете.. ", " 60 шишета се сушат... " и т.н. Става за 1-2 минути.
Успех
Активен

happy_end

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 3
Re: Психология изпити
« Отговор #5 -: 27.10.2008, 09:12:42 »

Хубава специалност си избрала, аз съм първа година Психология. Изпита по Български език (с когото впрочем 99% от хората влизат) е лесен, но за сметка това трябва да изкараш много висока оценка (5.80), така поне чух, за момчета е къде, къде по-лесно (blush) Хубаво (но не задължително) е да ходиш на уроци, в ПУ има уроци, провери. До колкото комуникативните способности, там хората искат да видят дали можеш да произнасяш правилно всички букви и т.н. И ако по някаква случайност (или не) не можеш някоя или няколко от тях, режат от специалностите. Но пак ти повтарям, както в горния пост са написали - няма нищо страшно :)

Пожелавам ти успех с изпита и като за край, мисля си, че следващата година балът ще падне, но това не значи че трябва да се отпускаш, стягай се, избрала си много добра специалност! :)
Активен

bqrqn4eto

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 475
  • Философия
Re: Психология изпити
« Отговор #6 -: 28.10.2008, 09:35:59 »

благодаря ви,и на двете/мата за отговорите надявам се че ще успея но  както каза happy_end не трябва да се отпускам,защото колкото и да мисля,че мога да се справя с изпита без кои знае какви уроци или у4ене със сигурност това ще ми подлисне вода.Относно уроците от този месец съм се записала на курсовете по езикова култура нядявам се,те да ми помогнат до голяма степен а после каквото сабя покаже
Ако има други които имат поглед върху изпитите или имат коспектите поне за изпита по литература нека го метнат тук ще бъде още един плюс за мен.
Активен

WhiteDove

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 24
Re: Психология изпити
« Отговор #7 -: 03.11.2008, 16:55:15 »

и аз искам психология тая година,как става тези с български език ли класират първо или с изпит по психология?или няма никво значение само оценките са важни?
Активен

Astrikol

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: Психология изпити
« Отговор #8 -: 04.11.2008, 15:15:32 »

Изпита по Български си е чиста граматика, ще имаш и кратко есе за писане, общо взето е това. Ако си добре с граматиката няма да имаш проблеми, останалото е свободна мисъл. Успех и дерзай :)
Активен

Kateri4oka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Психология изпити
« Отговор #9 -: 01.12.2008, 09:45:48 »

Цитат
и аз искам психология тая година,как става тези с български език ли класират първо или с изпит по психология?или няма никво значение само оценките са важни?

Значи всичко е до бал. Няма значение от това дали си държал/а изпит по български или психология. Намери си един справочник. Там има описани с примерни тестове какво представляват самите изпити и написано балообразуването. Еди кой си изпит х6 + нз кой си предмет и така нататъка. Предполагам, че ги има и някъде в интернет.
Активен
Предварително се извинявам за тъпия правопис, обаче миене хим ни мъ биъ

danito89

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #10 -: 12.12.2008, 15:52:45 »

bqrqn4eto Здравей значи по българска литература точен конспект няма.Аз кандидаствах с нея и с нея имах испит който се състоя от 25 въпроса тест и откъс от текст който трябва да се разъждава.Отиди вПУ и си купи тестове по българска литература на 1 страница има нещо като конспект.Произведения и автори които трябва да прочетеш.За българския граматиката е мн важна и има специялни тестове пак от ПУ на мен ми помогнаха мн решавах и така.Успехчета ти пожелавам :)
Активен

niki_v82

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Психология изпити
« Отговор #11 -: 07.01.2009, 16:18:55 »

Здравейте,мисля и аз да кандидатствам  :-) :-)Кога мога най-рано?
Активен

danito89

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #12 -: 12.01.2009, 20:56:13 »

Най рано са пробните изпити след март месец потърски в ректората на ПУ за справочник или в интернет за информация::)
Активен

niki_v82

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Психология изпити
« Отговор #13 -: 24.01.2009, 15:05:55 »

 :-)Благодаря
Активен

Зарито

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Психология изпити
« Отговор #14 -: 17.02.2009, 11:11:57 »

Извинявам се, че използвам тази тема, но аз също бих искала да попитам за малко инфо относно кандидатстването за психология.
И по конкретно, дали някой би ми дал инфо за влизането с изпип по психология? Интересува ме, какво по-точно трябва да подготвям, по кой учебник или някакъв конспект? Има ли изобщо конспект?
Или просто си научавам учебника за 10 клас?
Благодаря ви предварително!
Активен

danito89

  • Гост
Re: Психология изпити
« Отговор #15 -: 17.02.2009, 13:01:23 »

Виж матурите по философия подобното е по психология и имаш тема да пишеш за повече трябва да си купиш справочника и да питаш някой учител.Дано малко по не съм помогнала  :-)
Активен

zergon

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: Психология изпити
« Отговор #16 -: 17.02.2009, 17:23:56 »

 Пиша направо тук, че да не отварям сега нова тема. Така, въпросът ми е, може ли да се учат едновременно две специалности. Едната редовно, другата задочно. В момента съм във ФИСН, ама много лесно бре. Иска ми се още малко да си уплътня времето, малко по-ползотворен да си направя престоя в ПУ. И понеже психологията ме влече от край време, реших че това би ми било най-интересно/полезно.
 Та, въпросът ми е: Може ли, полага ли се пак изпит (при положение, че съм влезнал с български), и учат ли се пак предмети които вече са минати (например висшата математика).
 Айде, засега това е от мен, надявам се на бързи отговори.
Активен

palavata_SUZI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 85
Re: Психология изпити
« Отговор #17 -: 18.02.2009, 11:13:57 »

Не съм много сигурна -да не те излъжа.Някъде четох че две специалности може да се учат едновременно но в един и същи университет а и мисля че трябва да си поне 2 курс.За втората специалност мисля че не се кандидатства с канд.студентски а само с документи(предполагам успех се търси тук).Питай инспекторката си.Ама съм-не мога да помогна.Сори.
Активен
:)

Gery

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
  • :)
Re: Психология изпити
« Отговор #18 -: 19.02.2009, 00:34:16 »

Здравейте,искам да попитам нещо относно изпитите по езикова култура и комуникативни способности с които мога да вляза да следвам психология!От доста време търся в сайта на ПУ дати за предварителните изпити тази година (2009),тъй като разбрах че е взето решение предварителните изпити да са преди матурите.Не мога да намеря изложени дати и ако може някой да ми каже ще съм мн мн благодарна.Освен това искам да попитам каква е структурата на изпита по езикова култура: разбрах че са 4 зад. ;1. 60 думи и да се подчертаят вярно написаните;2.текст с правописни грешки;3.текст с пунктуационни грешки и 4.есе.Това ли е наистина?И изпитът по комуникативни способности какво точно представлява?Много моля ако някой може да ми изясни нещата.Наистина не мога да намеря никакви дати и съм леко притеснена.  :-(
 
Активен

Антония

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Психология изпити
« Отговор #19 -: 19.02.2009, 07:26:45 »

Здравейте,искам да попитам нещо относно изпитите по езикова култура и комуникативни способности с които мога да вляза да следвам психология!От доста време търся в сайта на ПУ дати за предварителните изпити тази година (2009),тъй като разбрах че е взето решение предварителните изпити да са преди матурите.Не мога да намеря изложени дати и ако може някой да ми каже ще съм мн мн благодарна.Освен това искам да попитам каква е структурата на изпита по езикова култура: разбрах че са 4 зад. ;1. 60 думи и да се подчертаят вярно написаните;2.текст с правописни грешки;3.текст с пунктуационни грешки и 4.есе.Това ли е наистина?И изпитът по комуникативни способности какво точно представлява?Много моля ако някой може да ми изясни нещата.Наистина не мога да намеря никакви дати и съм леко притеснена.  :-(

 
Да изпита по езикова култура представлява точно това. Говорните и комуникативните способности са:да прочетеш 5 изречения от сорта на " чичковите червенотиквеничковчета" - лесно е. Предварителната дата за езикова култура е 3 Юни
Активен