Пловдивски университет > за бибилиотека на ПУ

Малък въпросник

<< < (2/3) > >>

Anck_Sun_Amun:
1.Абсолютно недостатъчни са за Биологическия факултет(поне по които дисциплини има учебници).
2.За почти всички.
3.Не мога да намеря това,което ми трябва.
4.Студентски дарения или минимална такса за записване.

mi7e7o:
1. Не. Ресурсите са достатъчни.
2. Специално за учебниците по английски не останах очарован.
3. Учебника който търся,го има но в моемента е зает.Последния такъв случай е с "Електродинамика" на доц.Казакова.
4.Чрез държавата.Плащаме данъци за щяло и нещяло.

FlexFit:
1) Определено ресурсите на библиотеката са недостатъчни.
2) За по старите специалности, най-вече за филологиите има минимално количество на учебници и не са достатъчни за всички студенти.
3) Най-често срещаният проблем е, че книгата я има в наличност, но някой я е взел и не я връща с месеци. Всичко е до политиката на библиотеката, трябва да се помисли по този въпрос.
4) Минимална такса при записване ; Символична глоба при забавяне  на връщането на книги.

Milka:
     Благодаря за мненията. Ще ги вземем предвид. Аз съм против въвеждането на такса при записване, но идеята за глоба при закъснение е чудесна. Тъй като не бихме могли да събираме пари, какво ще кажете за закупуване на книга от предварително предложен списък, примерно на ориентировъчна цена по 0.10 лв. за пресрочен ден. Читателите също биха могли да предлагат заглавия.

Milka:
Да, вярно е, че ресурсите са недостатъчни. Но бихте могли и вие, като читатели, да проявите повече инициатива. Вече съм споменавала, че книги се купуват по предложение на декана на съответния факултет. В Юридическия факултет, например, студентите изготвят списък, който се одобрява от декана и се предава на мен за закупуване.

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

[*] Предходна страница

Премини на пълна версия