argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Що за решение ?!?!  (Прочетена 1500 пъти)

tzyfo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Що за решение ?!?!
« -: 17.12.2008, 08:29:28 »

Привет на всички,

Не знам дали някой се е сблъсквал с подобна за мен лудост - подадох молба за освобождаване от изпити, тъй като със съпругата ми вече сме ги държали вече в бакалавърската степен. Става дума за следното:

Ние сме икономисти, завършили УНСС, спец. МИО. Подадохме молба за следните изпити:

1. Международни финансови пазари - положени изпити по Финансиране на международната търговия (хорариум Л. 60, У. 30), Финансов мениджмънт ( Л. 75) и Валутни отношения (Л. 60, У. 30)

2. Външнотърговска дейност - положен изпит по Външноикономически връзки и регулиране на външноикономическата дейност (Л. 45, У. 30)

3. Международна икономика - положени изпити по Международна търговия (Л. 60, У. 30) и Теория на МИО (Л. 60, У. 30)

Нито един от изброените по-горе изпити не е признат. Защо? Попитах и ми бе обяснено, че "може би Хорариумът е малък". Опааа. Обаче:

Изпитите (два отделни) по Международно застраховане и Международен транспорт и спедиторска дейност биват признати на база САМО един положен в УНСС, а именно Международен транспорт и застроховки (Л. 45, У. 30 )

Въпросът ми е след като сме платили и НЕ желаем да полагаме изпити, които видно вече сме минали защо са такива решенията? Дали можем да подаден повторна молба (оспорване) на това решение?

Поздрави на всички и весели празници!
Активен

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re: Що за решение ?!?!
« Отговор #1 -: 17.12.2008, 13:11:07 »

Най-често съм чувала, че за да те освободят от изпит, наименованията на дисциплините трябва да си съвпадат, което е малко глупаво, но в ПУ е така    :s:
Ако сте намерили начин да оспорвате взетото решение, би ли споделил във форума, как са протекли нещата.

Весели празници на всички!
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

12345678

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Що за решение ?!?!
« Отговор #2 -: 17.12.2008, 13:23:26 »

Доколкото съм запозната за да ти признаят изпити трябва да съвпадат конспектите което е доказателство че си ги учил същите неща нищо че имената се различават.
Активен

iwanowa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 65
Re: Що за решение ?!?!
« Отговор #3 -: 17.12.2008, 13:45:58 »

Доколкото съм запозната за да ти признаят изпити трябва да съвпадат конспектите което е доказателство че си ги учил същите неща нищо че имената се различават.
Наскоро пробвах да се освободя от един изпит, при който наименованията на предметите бяха сходни, но не еднакви, конспектите се припокриваха, но молбата беше отхвърлена. Иначе наистина най-логично е да се представят конспекти и на тяхна база да се решава.
Активен
Повечето хора използват първите години от живота си, за да съсипят последните.

tzyfo

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10
Re: Що за решение ?!?!
« Отговор #4 -: 17.12.2008, 14:39:17 »

Ами в моя случай признават 2 изпита на база 1 положен, които не са със съвсем еднакви имена. А конспект не съм представял, ако те имат такъв, който е бил валиден преди 2-3 г....
Активен

Ицкей

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 239
Re: Що за решение ?!?!
« Отговор #5 -: 17.12.2008, 22:25:46 »

Супер чудно ми е, за какво ги записвате тези магистратури, за да научите повече или за да си признаете повечето неща? Може би ръководството на ФИСН е преценило, че ще ви дадат повече или пък по-различни знания, от тези, които вече имате. Това винаги Ви убягва като причина. Винаги първо другият е виновен. Вървите сами против интереса си. Продължавам да твърдя, че образованието е единствения продукт, който болшинството плащат, а се стремят да получат колкото се може по-малко от него. Издигнат е в култ антипазарният механизъм.

Тъй като това е мое мнение, което не искам да ви вменявам, ще ви посъветвам нещо. Вземете конспектите от въпросните изпити и ги представете лично на въпросните преподаватели. Те могат да ви освободят, но поне ако не го направят, то ще разберете причините за това. Но все пак имайте предвид, че по смисъла на чистата логика, от чието име пиша, най-вероятно точно те са имали думата при отказа.

И стига сте подценявали преподаватели с толкова години стаж. Като правят нещо в продължение на доста години е нормално да знаят къде и какво се преподава в областта, в която и те самите преподават. Да не говорим, че повечето преподават в няколко университета.
Активен
Ицко иска поничка!

GOOD

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 189
    • Направи нужното.... не бъди послушен !!!
Re: Що за решение ?!?!
« Отговор #6 -: 18.12.2008, 15:06:47 »

Ице, прав си....     :heart: :heart:
Активен