Факултети > Факултет по икономически и социални науки

Капиталови Пазари - акад. Попчев

(1/12) > >>

Icy_cold:
Здравейте колеги,

Извинете ме ако се повтаря темата и нещата, които ще се говорят тук.

Изпит: 01 Февруари 2009 - тест за 20 мин., 20 затворени въпроса, от които 1 или 2 задачи за смятане.

Курсова работа: съставена от 2 части
1 част:  Избира се една фондова борса (без Българската фондова борса) и се разглежда нейната организация, структура, инструменти, субекти, правила и перспективи.
2 част: Може да бъде финансови инструменти или извънборсови капиталови пазари, но задължително е да има актуални данни, нормативни изисквания, изследователски елементи - сравнение, анализ, съпоставяне. Може да се пише и за рейнтигови агенции; всичко което участва на финансовия пазар.

Курсовата работа трябва да е най-малко 25 стр., да са използвани 10 литературни източника, сайтове (да се напише кога си посетил сайта), да качена на дискета или CD.
Кр. работа трябва да се предаде преди изпита и може да се използва за освобождаване от теста. Кога точно трябва да се предаде и къде да намерим академика не знам, тук ако някой друг може да помогне с инфо ще съм благодарна. А пък ако някой има лекции и желае да ги сподели с колегите си, нека да заповяда, аз лично ще съм много признателна :).

Това е от мен колеги. Моля допълвайте каквото съм пропуснала.

Весели Празници на всички!!!
 :#1: :#7:

Ицкей:
Драснах Ви на скайпа преди няколко дни, за да Ви пратя една дузина неща, но не отговорихте. Явно скептичното Ви отношение към непознатите е проговорило. Успех на останалите стотици колеги, отзовали се на молбата Ви    :wink:

foxi:
Курсовата работа се предава до 1 седмица преди изпита.
Академика можете да го намерите в кабинета, който е до 6ауд. в Ректората, всеки вторник по обяд.

Icy_cold, аз съм от икономистите и при нас втората част не е такава, каквато ти си я описала. Ако те интересува пиши (може и на лични) и ще напиша, каквото съм записала.

Весели Празници  :#1:

Icy_cold:
Foxi, да не би за икономисти и неикономисти изискванията за курсовата да са различни? Аз съм от неикономистите. Я напиши за икономистите какви са изискванията.

foxi:

--- Цитат на: Icy_cold в 15.12.2008, 10:17:51 ---
Курсова работа: съставена от 2 части
1 част:  Избира се една фондова борса (без Българската фондова борса) и се разглежда нейната организация, структура, инструменти, субекти, правила и перспективи.
2 част: Може да бъде финансови инструменти или извънборсови капиталови пазари, но задължително е да има актуални данни, нормативни изисквания, изследователски елементи - сравнение, анализ, съпоставяне. Може да се пише и за рейнтигови агенции; всичко което участва на финансовия пазар.

Курсовата работа трябва да е най-малко 25 стр., да са използвани 10 литературни източника, сайтове (да се напише кога си посетил сайта), да качена на дискета или CD.




--- Край на цитат ---

Toва всичко е към първата ни част, която трябва да е 25стр.

Втора част:Модели на капиталови ЦК:акции,облигации,фючърси,опции - всичко това с числов пример, пише се формула за тях и се пресмята по нея.
Втората ни част трябва да е на дискета или диск без листове.

Така съм записала аз, дано не греша, че Академика каза,че имало много които се явявали по няколко пъти и въпреки това още не били разбрали какво трябвало да се пише.

Успех!

Навигация

[0] Списък на темите

[#] Следваща страница

Премини на пълна версия