argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Конспект-увод в лит. теория  (Прочетена 1486 пъти)

buba

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 15

Здравейте колеги!Бих ви помолила ,ако някой има конспекта по увод в лит. теория да го даде,защото изпита наближава, а ние не сме получили конспект.Първи курс БЕНГРЕ,изпитът ще ни е при Козлуджов,писмен.Ако някой желае нека сподели опита си ,било той добър, или лош. :mmm:
Активен

Антония

  • Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 343
  • филологически факултет
Re: Конспект-увод в лит. теория
« Отговор #1 -: 28.12.2008, 17:34:00 »

Изпита при Козлуджов минава лесно.Важното е да научите няколко теми от книгата му,на които той държи.Аз имам конспекта,но в момента нямам време да го търся,може би утре.На изпита дава две теми и една практическа задача.Ако не знаеш някоя от темите ти дава да я смениш с една по избор от книгата му.Книгата е "Херменевтичния подход-основания и изпитания"а темите които искаше да знаем са:"За литературоведската терапевтичност на херменевтичния подход";"Еротика на книжното тяло";"Автобиографичният прочит";"Категорията автор като философски и наратологичен проблем";"Борис Томашевски и руската литературна наука от първите десетилетия на миналия век",книгата струва 4 лева.Ами общо взето това е,поне при нас беше така.
Активен

xmd

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: Конспект-увод в лит. теория
« Отговор #2 -: 22.01.2009, 15:13:56 »

Някой може ли да даде конспеста за изпита па УЛТ и дали ще са всички въпроси от конспекта или има и отпаднали. Аз съм при Сапарав.
Активен