argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Въпрос за изпитите???  (Прочетена 4193 пъти)

sis_2008

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Въпрос за изпитите???
« -: 15.01.2009, 12:58:22 »

Дали е възможно някой да ми каже датите за изпитите на специалност "Биология и химия" втори курс, много моля. Предварително благодаря!
Активен

sis_2008

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #1 -: 16.01.2009, 12:40:04 »

Всъщност, да уточня, че ме интересува по-точно изпита по биохимия...
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #2 -: 17.01.2009, 11:38:29 »

Има ги публикувани в сайта на биологическия!
Активен

sis_2008

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #3 -: 17.01.2009, 11:45:19 »

Много благодаря!
Активен

Godaiva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #4 -: 17.01.2009, 12:57:21 »

Няма защо :)
Активен

Vesenceto8989

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • МБ І курс
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #5 -: 20.01.2009, 20:35:39 »

А да попитам при доц.Русев изпита какво точно представлява? Има ли и устен и теорията във вид на въпрос ли е или цял урок? :-( Благодаря предваритерно! Стискайте палци молекулките да не се изложим много, много :roll: Успешна сесия,колеги!  :-*
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #6 -: 20.01.2009, 22:45:00 »

При Русев миналата година беше така - първа част със задачи (матрици, функции, интеграли и т.н.) и вече ако сте събрали достатъчно точки за 3 се явявате на теория, която е 2-3 въпроса, 20 минути писане и след това Русев задава въпроси. Най-трудното е да стигнеш до теорията, което ти гарантира 3-ка. След това дори и нищо да няма написано не е проблем.

Ние миналата година доста се изложихме на математиката, така че на вас се пада честа да спасите достойнството на молекулките  :-P .
Активен

Vesenceto8989

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 16
  • МБ І курс
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #7 -: 20.01.2009, 23:07:18 »

Дано да не се изложим много,колеги,но пък ще се постараем! :-)
Активен

Silverkata`

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 112
  • МБ RuleZZZ
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #8 -: 24.01.2009, 14:11:58 »

По математика само 9 колеги бяха скъсани, другите успешно си го взеха  :sun:. Аз лично имам 5, за което много съм happy  :#1:. Аз на изпита бях само на теория (на контролните общо изкарах 25 точки) - 2 въпроса (определение за производна,формула на Нютон-Лайбниц и своиства на определен интеграл) за 10-15 мин. и отиваш при доц.Русев проверява ти го и ти нанася оценката в книжката. И така поне за мен сесията започна отлично, но само засега - все пак следващия изпит е по ОНХ  :s:.
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #9 -: 24.01.2009, 15:54:16 »

По математика само 9 колеги бяха скъсани, другите успешно си го взеха  :sun:. Аз лично имам 5, за което много съм happy  :#1:. Аз на изпита бях само на теория (на контролните общо изкарах 25 точки) - 2 въпроса (определение за производна,формула на Нютон-Лайбниц и своиства на определен интеграл) за 10-15 мин. и отиваш при доц.Русев проверява ти го и ти нанася оценката в книжката. И така поне за мен сесията започна отлично, но само засега - все пак следващия изпит е по ОНХ  :s:.
Браво на децата. :sun:Успех на останалите изпити.
Активен

petar89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #10 -: 26.01.2009, 22:02:57 »

Здравейте колеги , искам да ви попитам дали си спомняте изпита по клетъчна биология при доцент  Попов , естествено тези които са специалност биология и биоинформатика само , са го държали . Понеже съм 1 ви семестър и ми предстои този изпит , ако знаете нещо повече за него . Изпита е устен , но как протича той .
Активен

dyavol4eto_f

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 23
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #11 -: 26.01.2009, 23:58:07 »

здр колега ние имахме изпит миналата година при него, така значи при него вярно е че изпита е устен обаче първоначално се тегли два билета  ако не ме лъже памета   имате 40мин.време за писане и след това те изпитва устно, имаш право да сменяш въпрос но ти смъква от отценката иначе е спокоен човек късмет на всички и пр.сесия :y:
Активен

petar89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #12 -: 27.01.2009, 14:57:49 »

А спомняш ли си дали при него отива всеки , които е готов или на друг принцип ще ни вика . Мерси за инфото и успех и на теб на предстоящите изпити.  :-)
Активен

ushes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #13 -: 27.01.2009, 23:45:21 »

Значи изпита се провежда в лабораторията и първоначално влизат към 10-11 човека,а останалите чакат. Дава им определено време за писане не помня колко точно и след това ги вика един по един при него.. започва от този който е влязъл пръв... и продължава по ред.. той по принцип си води тетрадка в която ти пише името и номера на билета който си изтеглил..и така ви вика един по един по реда в който сте влезли в стаята. Наистина ви дава възможност за смяна на въпроса но ако смъква от оценката.
Активен

petar89

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 11
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #14 -: 28.01.2009, 00:06:11 »

На нас пък ни каза , че изпита се провежда в една от аудиторийте , като ни дава 45 мин да пишем след което ни изпитва устно . Ще стане ясно как е , след 2 седмици . :-)
Активен

FumeLLa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 12
  • А сърцето пита тъжно: "Накъде отиваш ти?"...
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #15 -: 30.01.2009, 15:43:52 »

Здравейте, искам да попитам някой, който да каже нещо повече отностно изпита по Геология и Петрография при Темелков  :? 
Активен

bionic

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 5
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #16 -: 01.02.2009, 22:20:30 »

а относно кандидатстудентския изпит по биология- на какъв материал ще бъде?
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: Въпрос за изпитите???
« Отговор #17 -: 06.02.2009, 19:37:43 »

а относно кандидатстудентския изпит по биология- на какъв материал ще бъде?
Учебниците от 9 и 10 клас.
Активен