argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Изпит по информатика  (Прочетена 1647 пъти)

packa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Изпит по информатика
« -: 18.02.2009, 13:20:43 »

Здравейте на всички :handshake: нова съм във форума, за което ще се наложи да ме извините ако нещо направя грешка или не разбера  :hihi: Тази година мисля да се явя на изпита по информатика в ПУ ,но ме интересува точно в какво се състой изпита  :blush: тази програма на лист ли се пише, какво имат впредвид да я обясна словесно и т.н всяка информация относно изпита ще ми бъде от полза  :-) Благодаря ви предварително  :bow:
Активен

Светослав Енков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1864
    • Shark's Home Page
Re: Изпит по информатика
« Отговор #1 -: 19.02.2009, 17:42:43 »

Досега изпита се състоеше от две части, провеждани заедно, за 3 или 4 часа:

1. Тест от 20 въпроса с избор на един верен от четири възможни отговора;
2. Задача от средна сложност, пише се на лист програма на някой алгоритмичен език - С, С++, Паскал.

Програмата може и да не я обяснявате словесно, но ако имате повечко коментари - помагата на проверяващите да ви разберят идеята по-добре. А словесно означава просто да опишете алгоритъма й.

Повече информация тук http://fmi.uni-plovdiv.bg/bg_ver/priem/priem_progr_inf_tema.htm
« Последна редакция: 19.02.2009, 17:44:29 от Светослав Енков »
Активен

packa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Изпит по информатика
« Отговор #2 -: 19.02.2009, 17:52:14 »

Благодаря много  :-)  ,а как мислите голям ли е наплива за този изпит и изобщо за този факултет  :s:
Активен

Trainer

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 54
Re: Изпит по информатика
« Отговор #3 -: 19.02.2009, 18:39:07 »

Това е най-добрият Факултет по Математика и Информатика измежду държавните такива в България, естествено, че наплива ще е голям :wink: Но много от кандидатстващите се носят по-течението, не им е интересна информатиката и не разбират от нея, затова ако си направиш изпита както трябва шанса да влезеш е много голям :) Разбира се винаги може да те изпревари някой зубър математик.

По-добре е темата да се казва "Кандидатстудентски изпит по информатика", за да не се бъркат колегите. Може би модераторите ще я сменят.
Активен