argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Граждански процес - изпит  (Прочетена 5377 пъти)

nadi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Граждански процес - изпит
« -: 13.01.2009, 18:05:10 »

Здравейте на всички  :-),

Ще съм благодарна, ако някой даде инфо относно това как минава изпитът по граждански процес. Ако може някой колега от 6 курс задочно да сподели, понеже знам, че при тях е протичало под тази форма, под която ще сме редовното.
Интересува ме какъв тип са теоретичните въпроси. Ако може ми дайте някой примерен, че теория много на лекциите не сме обсъждали и нямам представа до колко ще са теоретизирани.  :s:

А относно казусите, ако може някакъв примерен или ако помните какви са се падали, на каква тематика.
Активен

gganchev

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Граждански процес - изпит
« Отговор #1 -: 16.01.2009, 14:48:12 »

Здравейте НАДИ и всички студенти!

Изпита по Граждански процес е като всеки един семестриален изпит във Факултета и не би трябвало да създава някакви допълнителни проблеми и трудности на студентите!

Изпита ще протече по начина, по който доц. д-р Силви Чернев неколкократно е обяснявал на студентите. Теоретичните въпроси, които ще се поставят на писмения изпит, са част от по-големите въпроси, включени в примерния конспект и материята по специалността (обърнете внимание, че те често са тясно свързани с практиката и не са някакви отвлечени и неясни понятия), като например: пороци, водещи до недопустимост на съдебното решение; способи за защита срещу неистински документ и т.н. Казусите могат да бъдат най-различни и такива са разглеждани десетки и дори стотици, на лекциите и семинарите по специалността.

Студентите имат право да ползват ГПК на писмения и забележете ... всичко (учебник, лекции, записки) по отношение на казусите (разбира се, преподавателят има последната дума по този въпрос), като от тях се очаква да покажат разбиране на материята и умения не само да се ориентират в нормативната уредба, а и да я систематизират и прилагат на практика.

Що се отнася до нас преподавателите - ние определено се стремим да бъдем толерантни и да насърчаваме студентите да дадат и покажат най-доброто от себе си... Останалото зависи изцяло от Вас! :)

С най-добри пожелания за успех! :y:
 :-)
Активен

fanita

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 29
Re: Граждански процес - изпит
« Отговор #2 -: 19.01.2009, 15:54:50 »

Явявах се миналата година през април на ГПП. Изпита минава леко! Това, което прави изпита "тежък" е необятността на материята - много е, на места суха, но няма как, трябва да се мине през това. И все пак, всеки знае, че това е най-големия изпит в следването. И е доста голяма подготовка за държавния - аз почти не четох за държавния по процес...
На тази дата, на която се явявах аз изпита протече само под формата на казуси - малки казусчета, в които са застъпени на първо място общи неща, без които не може никой юрист, примерно подсъдност имаше в два от моите казуси...
Сядай и чети, това мога да ти кажа като препоръка.
Другото, което пропуснах е, че доц. Чернев се държи много добре, склонен е да помага.
Активен

nadi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Re: Граждански процес - изпит
« Отговор #3 -: 19.01.2009, 20:42:15 »

Благодаря много за информацията и съветите.
По-скоро писах с притеснение относно теоретичните въпроси, тъй като теорията ми е по-слаба, а нали вече ще има такава част преди мини казусите, за които не се притеснявам.
Активен

bakster

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 4
Граждански процес - изпит
« Отговор #4 -: 07.03.2009, 19:08:23 »

колеги може ли някой да ми изпрати актуални ликции по Граждански процес на имейл bakster@abv.bg.ПРЕДВАРИТЕЛНО БЛАГОДАРЯ !!!!!
Активен