argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: международно частно право  (Прочетена 3828 пъти)

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
международно частно право
« -: 27.01.2009, 00:51:56 »

здравейте,колеги!
моля да ми дадете някаква информация как минава изпитът по международно частно право?доколкото  знам ще е писмен,но въпроси от конспекта ли ще бъдат или казуси?!
ако са казуси,тъй като досега не съм решавала по МЧП,много моля дайте някакви примерни казуси..и решенията им,за да се ориентирам. :-)
благодаря предварително и на всички желая успешна сесия! :y:
Активен

vs_valio

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 84
Re: международно частно право
« Отговор #1 -: 27.01.2009, 17:38:38 »

ами аз доколкото съм чувал от мнения из форума не минава никак лесно ето ти някой линкове от форума на където можеш да намериш МЧП https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=7495.0https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=6612.0 , https://forum.uni-plovdiv.bg/index.php?topic=6059.0 , това е драга колежке с което мога да ви помогна а тъй като не съм стигнал до този изпит нямам и лични впечатления  надявам се да съм бил полезен и УСПЕХ на изпита!!!!
Активен
VS

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: международно частно право
« Отговор #2 -: 20.02.2009, 22:04:35 »

здравейте,колеги!
тъй като изпита по МЧП мина,време е да споделим впечатления.как ви се видяха въпросите и особено казусът?
стискам палци оценките ни да са положителни,макар че при този изпит винаги трябва да се очакват изненади,според отзивите на колеги,минали вече по този път. :-)
и в този ред на мисли,кога се очаква да излезнат оценките?
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: международно частно право
« Отговор #3 -: 20.02.2009, 22:14:03 »

Оценките са нанесени в базата данни в страницата на университета. Просто е необходимо малко време да се появят и за нас. В смисъл вкарани са, но започват да се показват след около 12 часа по мои впечатления.
Като цяло има много 2 - ки, а повечето от положителните оценки са много, ама много измислени. На печелившите честито!
Активен

lazy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: международно частно право
« Отговор #4 -: 28.02.2009, 22:08:29 »

Тъй като и аз като доста колеги не съм сред печелившите,ще се ходи на поправка на 13.03.Но днес дочухме ,че титулярът на дисциплината проф.Каменова се е завърнала и тя ще ни изпитва на поправката.Та въпросът ми е ,ако някой знае нещо повече-как е протекъл изпитът при задочниците,под каква форма по-специално,нека сподели.Проблемът е,че сме в неизвестност  изобщо как да се готвим за поправката,която е доста важна в момента преди държавните изпити.  :s:
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: международно частно право
« Отговор #5 -: 01.03.2009, 00:01:49 »

Изненадите очевидно не свършват. За съжаление формата на предстоящия изпит е повече от неизвестна.
Може би не изненада, а по-скоро абсурд  :no:
Активен

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re: международно частно право
« Отговор #6 -: 01.03.2009, 18:45:29 »

Честита Баба Марта! Здраве и  успешно вземане на изпитите! :-)
Активен
Всичко е любов

alex11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: международно частно право
« Отговор #7 -: 02.03.2009, 18:55:43 »

Доста съм объркана от написаното по-горе във връзка с поправката по МЧП на 13.03. Много ще бъда благодарна,ако някой внесе яснота във връзка с промените,които очевидно са настъпили- кой ще изпитва,ще се запази ли формата на изпита и други подробности ,които ще бъдат от полза за подготовката ни.Поставям този въпрос тук,понеже друг източник за информация очевидно няма :s:. Доколкото разбирам,поправката на задочниците вече е минала.Нека някой сподели как е протекъл изпитът.
Активен

law_master

  • Адвокат
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 547
Re: международно частно право
« Отговор #8 -: 02.03.2009, 19:16:06 »

Alex, ние (4-ти курс) имахме изпит по авторско който мина на 28.02 (не остана време в сесията за него). Лекциите които бяха, ги водеше проф. Натов и той трябваше да бъде на изпита за да изпитва, кто формата на изпита щеше да бъде 2 въпроса и щяхме да можем да ползваме неговия сборник по МЧП том II и ЗАПСП. Като дойде ас. Деков обаче стана ясно че вече титуляр не е проф. Натов, а проф. Каменова и съответно и формата е различна - 2 въпроса  + казусче, но не можеше да ползваме закона и конвенциите. Това е що се отнася до Авт.Пр. По МЧП също най вероятно ще има променис оглед верятността да не изпитва вече проф. Натов.
Активен
ЮРИДИЧЕСКИ ФАКУЛТЕТ

alex11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: международно частно право
« Отговор #9 -: 02.03.2009, 19:36:32 »

Благодаря за информацията.Да се надяваме,че няма да бъдем изненадани като вас на 13.03.,а ще бъдем информирани все пак за това какво да очакваме. А относно коментара за абсурда - напълно съм съгласна :y:
« Последна редакция: 02.03.2009, 19:40:52 от alex11 »
Активен

Kelli_Mutu™

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2750
  • Юридически факултет
    • My photos
Re: международно частно право
« Отговор #10 -: 02.03.2009, 22:53:10 »

Проблемът с информацията е решен - такава няма да има.
И подозирам, че форматът на изпита ще е различен, което също е неправилно, защото така изведнъж не се променя, при положение, че вече е съобщено. Но нейсе...
Активен

desinka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 22
Re: международно частно право
« Отговор #11 -: 06.03.2009, 15:33:54 »

здравейте,колеги!
и аз не съм сред печелившите в лотарията по МЧП. :hihi:жалко,че на последен семестриален изпит нещата се прецакват по този начин.. :?
честно да ви кажа,аз лично се радвам,че изпитът няма да се води от Натов.
само дето е много стряскащо и объркващо да не знаем каква ще е формата на изпита,който наближаваааа.. :s:
наистина ли никой не знае как ще протече,ако някой е дочул нещичко от колеги,минали при каменова,нека да сподели,моля..
и как така няма да се ползват законите,ако ще има казус?! :-o
моля ви,колеги,дайте някаква информация,ако знаете нещо,че работата е доста объркана,явно..
Активен

alex11

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 7
Re: международно частно право
« Отговор #12 -: 17.03.2009, 08:11:20 »

 Оценки по МЧП вече в базата данни има.Но не зная като цяло какви са резултатите.Но по моята оценка съдя,че отново принципът на оценяване е купчинки.Но това няма толкова голямо значение в този момент,важното е ,че са положителни  :-)
Активен