argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Европейски стипендии  (Прочетена 332205 пъти)

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1740 -: 09.08.2011, 13:38:56 »

Да, ще звънна днес...Но защо ли си мисля, че дори и да ми вдигнат, резултат няма да има...Когато ние трябва да плащаме някакви такси, те са безкомпромисни откъм срокове, но щом те трябва да дават пари... :-X Така или иначе имат десетдневен срок...Както и да е...ще пиша, ако има резултат от обаждането ми.. :-)
Активен

Lilly

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 109
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1741 -: 09.08.2011, 19:10:38 »

За пореден път се убеждавам, че на административно ниво ПУ е пълен shit!!! Няма кой да ти вдигне, няма информация и най-лошото - пари няма по сметките на студентите!!!  :-X
Активен

Annie

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1742 -: 09.08.2011, 20:26:23 »

Днес видях Капка и я питах и каза, че са преведени само за ЛЕТЕН семестър, от министерството само това били превели като пари, останалите - след 10-тина дена, до 18-ти най-късно би трябвало да бъдат преведени.
Активен

n0_m0r3_pa1n

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 38
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1743 -: 09.08.2011, 20:54:42 »

Останалите трябва да ги получат утре или вдругиден най-късно.. Обаче все си мисля, че ще се замотат по 1 седмица с преводите и полудявам вече... След като имат някакви пари да ги пускат пък като получат другите тогава пак...
Активен
I GOT IT

tsvetieta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1744 -: 11.08.2011, 11:24:46 »

kolegi iskam da vi zaradvam s xybavata novina 4e stipendiite sa prevedeni.Na vsi4ki 4estito :-) :-) :-)
Активен

Георги Атанасов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 155
  • Георги
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1745 -: 11.08.2011, 11:37:41 »

Всички стипендии и награди, или само за някой от двата семестъра
Активен

Jupiter

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 33
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1746 -: 11.08.2011, 12:00:40 »

Преведени са всички стипендии и награди.  :#1:
Активен

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1747 -: 14.08.2011, 23:03:29 »

Браво на университета, и цялото ръководство, което организира стипендиите, че сега успяха толкова бързо да ги преведат и всичко да стане по план.  :y:
Активен

Георги Петров

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 55
  • фисн
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1748 -: 06.10.2011, 23:42:16 »

Някой знае ли кога ще се кандидатства този семестър или пак ще чакаме 1 година ? В сайта на евростипендиите нищо не пише...
Активен

Valentina_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 17
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1749 -: 11.12.2011, 12:23:46 »

Активен

Таньо Иванов

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 81
  • Бъди коректен потребителю!
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1750 -: 12.12.2011, 11:46:58 »

Имам няколко въпроса за стипендиите тази година. Втори курс съм и не съм наясно при започване на нова година как се изчислява успеха. Въпросите ми са:

1. При нанасянето на успеха в молбата и в сайта от последния семестър ли трябва да се нанесе или от цялата предходна година.
Пример: За миналата година общо от семестрите оценката ми е 5.00. А само от последния семестър ми е 4.60. Кое трябва да се пише в молбата.

2. След седмица изтича първия триместър на факултета по математика и информатика(в който съм и аз), кога ще трябва да кандидатствам с успеха от този триместър, сега или по-късно когато започне ново класиране?
Активен
Блаженството за тялото е здравето, за ума – знанието.

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1751 -: 13.12.2011, 20:55:48 »

Имам няколко въпроса за стипендиите тази година. Втори курс съм и не съм наясно при започване на нова година как се изчислява успеха. Въпросите ми са:

1. При нанасянето на успеха в молбата и в сайта от последния семестър ли трябва да се нанесе или от цялата предходна година.
Пример: За миналата година общо от семестрите оценката ми е 5.00. А само от последния семестър ми е 4.60. Кое трябва да се пише в молбата.

2. След седмица изтича първия триместър на факултета по математика и информатика(в който съм и аз), кога ще трябва да кандидатствам с успеха от този триместър, сега или по-късно когато започне ново класиране?


По въпрос 1: тъй като сега си 2ри курс, за успеха ще ти се изчисли целия 1ви курс. Ако не си сигурен колко е, мини през инспекторката да ти го нанесе в една декларация, и после си попълвай формуляра в интернет.

по 2: сега изтича 1ви триместър, него ще ти го вземат при следващите стипендии, които ще са след нова година някъде февруари-март, а европейските такива сигурно още по късно, те чак март месец ще превеждат сега тези за които подаваме в момента.. (тогава между другото  ще ти вземат този триместър + последните два от първи курс )
Активен

marielka8030

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 75
  • Бизнес информационни технологии, редовно
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1752 -: 20.12.2011, 17:59:23 »

И аз имам въпрос относно нашите триместри.
Тъй като аз съм БИТ, 1ви курс и следователно все още съм доста неориентирана.
Сега завърших успешно 1вия си триместър, имам 2 оценки от изпити и една текуща оценка.
Сега въпросите:
Мога ли да кандидатствам сега след 1вия триместър за евростипендиите, които са в момента за зимния семестър?
Ако да - как се кандидатства? Само попълваш формуляр в интернет или трябва да се ходи и при инспекторката за успеха?
И последен въпрос - кои оценки ми се взимат.. само 2те оценки от изпитите или 3те заедно?

Благодаря предварително. :)
Активен
I want to REFRESH my mind,DELETE all the problems,UNDO all my mistakes & SAVE all the happy moments!

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1753 -: 23.12.2011, 15:01:30 »

Нашия триместър сега свърши, но на останалите още не им е започнала сесията, с тези оценки които си изкарала сега БИ ТРЯБВАЛО да НЕ можеш да кандидатстваш сега по европейските стипендии и награди. С тези оценки ( ще ти ги вземат и 3те, без значение текуща или не) ще имаш възможност да кандидатстваш, когато свърши за всички сесията, което ще се случи края на януари, тогава ще има отново подаване за редовни стипендии ( от ПУ ), а за европейските ще е поне след още 2-3 месеца.
Активен

myriana

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1754 -: 31.12.2011, 18:38:48 »

то за европейската се чака не само тук за съжаление...
Активен

ItsYouHa

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1755 -: 12.01.2012, 08:21:56 »

С 5.22 имам ли шанс за ЕвроСтипендия?
Активен

Тодор Величков

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 63
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1756 -: 16.01.2012, 10:47:40 »

ние няма как да ти се отговори на въпроса, всичко зависи от колегите ти и техният успех, ако мислиш, че успеха ти влиза сред първите 8% студенти от твоята специалност от 2ри до 4ти курс, тогава имаш шанс :)
Активен

Стойчо

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 255
  • Политология\Маркетинг
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1757 -: 21.02.2012, 20:58:21 »

Понеже скоро не съм кандидатствал и не помня,за Евростипендиите банковата сметка трябваше ли да е към някоя определена банка (при другите стипендии май искаха само сметка в УниКредит Булбанк) или може във всяка банка!?  :beer:
Активен

darkymir

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 32
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1758 -: 28.02.2012, 21:54:26 »

Стипендиите са преведени. Честито!


@Стойчо

Въпрос: Защо трябва да посоча IBAN в избрана от висшето училище банка. Това не нарушава ли правата ми?
Отговор: Изплащането на сумите по проект "Студентски стипендии и награди" е само по банков път като средствата се превеждат от МОМН на висшето училище, а то ги превежда на студентите. Обикновено висшето училище има договор с една определена банка, която управлява и поддържа банковата му сметка. Извършването на масови плащания изисква спазване на определени условия и процедури, които са договорени между банката и счетоводството на висшето училище. Освен това таксата на банката за извършване на плащане към вас е за сметка на висшето училище.
Активен

tsvetieta

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Европейски стипендии
« Отговор #1759 -: 01.03.2012, 14:46:12 »

naistna li sa prevedeni stipendiite?????Ne e li rano o6te
Активен