argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Нередности в Педагогическия факултет  (Прочетена 10017 пъти)

salzi4ka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Нередности в Педагогическия факултет
« Отговор #20 -: 15.07.2006, 18:33:26 »

Blagodarq za pojelanieto.Tova be6e na predvaritelniq izpit po matematika,no ne pomnq koq staq bqh.I qvno ot komentarite koito pro4etoh tova e edno malko dopalnenie ot tova da si 4ast ot PY.nadqvam se v deistvitelnost vse po malko da se slu4va da sre6tame nelubezni hora v koito i da e universitet.Za6toto se sblaskah i sas tova da vlezne6 v staqta i da te posre6tnat usmihnati hora koito te raztovarvat predi izpita.Tova naistina e priqtno.Dano sledva6tite kandidat-studenti da imat po golqm kamet
 
« Последна редакция: 15.07.2006, 19:03:58 от salzi4ka »
Активен

Атанас Терзийски

  • Администратор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2927
  • 0x04559912
    • atanas.uni-plovdiv.net
Re: Нередности в Педагогическия факултет
« Отговор #21 -: 15.07.2006, 19:15:41 »

Ти решаваш, но нещата никога не се оправят от самосебе си и перфектна система няма.
Активен

salzi4ka

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 9
Re: Нередности в Педагогическия факултет
« Отговор #22 -: 15.07.2006, 20:11:46 »

da predelno mi e qsno 4e idelani ne6ta nqma :-P
Активен

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Нередности в Педагогическия факултет
« Отговор #23 -: 17.08.2006, 13:36:00 »

Относно стипендиите : Формулата, по която се правят класиранията за стипендиите, вече е променена. Преди беше важен и дохода, и общият успех на студента, но явно се усетиха, че не е нормално хора с отличен успех да не получават стипендии, заради високия доход на родителите си. От миналата година (ако не се лъжа- от втория семестър), формулата е нова и сега от най- голямо значение е общият успех. Това дали ти е висок дохода или не, е незначително (макар че също се записва в тази формула.)
Активен

hexe88

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re: Нередности в Педагогическия факултет
« Отговор #24 -: 09.09.2006, 18:06:48 »

Аз също съм с лошо впечатление от ПУ и само аз си знам как завърших..(тази есен се дипломирам).Няма да ви казвам с какъв зор се добирах всяка година до стипендия и колко нерви и усилия ми костваше това,въпреки че майка ми е с минимална работна заплата,баща ми-безработен,а аз с отличен успех.Всеки път благополучното подаване на документи за стипендия не зависеше въобще от изрядността на документите,а от настроението и благоразположението на администрацията от социално-битови въпроси...
А какво ми се случи,когато се бях амбицирала да записвам паралелно втора специалност в 3-ти курс!Подадох си аз молбата за записване на втора специалност и зачаках одобрение.Дойде време за резултат и знаете ли какъв беше отогворът на инспекторката на въпроса ми:"Одобрена ли е молбата ми за втора специалност?"Отговорът беше следния:"Да,одобрена сте,но има едно условие...Трябва да направите дарение за университета,за да Ви запишем.." - "Какво дарение?"-недоумявам аз,а милата инспекторка все така невъзмутимо ми отговаря:"Още незнам със сигурност...чакам деканката да уточни,но става въпрос за закупуване на нов принтер.."
Излезнах от кабинета с чувство на яд,примесено с отвращение и се отказах да записвам втора специалност.
А сега ми предстои да запиша магистратура,защото бакалавърските степени не са конкурентноспособни и ща не ща,пак в ПУ-то ще трябва да е,защото няма как да уча в друг град,а и за ПУ поне съм спокойна,че е легитимен...

А да не казвам на какво унижение в буквалния смисъл на думата и то не по обективни,а по лични причини ,бях подложена на защитата на дипломната си работа,която за разлика от болшинството студенти разработих и набрах сама,тази година...В близко време ще отворя нова тема по въпроса.
« Последна редакция: 12.11.2006, 14:01:40 от Kelli_Mutu™ »
Активен

adito

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 60
Re: Нередности в Педагогическия факултет
« Отговор #25 -: 10.09.2006, 14:04:59 »

hexe88 : Не си единствената. На мен също ми беше казано, че е необходимо да се направи 'дарение'. И то не само принтер (компютър или нещо такова), а и пари в брой еди- къде си. :)
Активен

sister

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 87
Re: Нередности в Педагогическия факултет
« Отговор #26 -: 25.01.2007, 14:25:24 »

a kakvo shte kajete da povtarqte 2 godini, zashtoto na edna ot prepodavatelkite i e kefnalo da ne vi dade zaverka?a, ne vi dava zaverka zashtoto po neini dumi " ne moje da vi skusa na izpit, zatova prosto nqma da vi dade vuzmojnost de ste dopusnati do kakuvto i da e zizpit"
i na vsi4ko otgore da zloslovi pred ostanalite prepodavateli ot katedrata kolko ste bili ujasni i kak ne zaslujavete da zavarshite???
Активен

ALEMSI

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Нередности в Педагогическия факултет
« Отговор #27 -: 15.09.2009, 13:31:05 »

Изобщо нямаше да си направя регистрация и да пиша тук, макар да знам, че е хубаво да си активен и да изразяваш позицията си, реших да пиша защото прочетох едно изказване, което ме подразни, уважаеми bleedboy, искам да ти кажа, че ние от педагогическия факултет не сме хора втора ръка и, че макар и да има хора, коит си изкарват оценките с преписване, не всички в този факултет правят така, съгласете се, че това дали се преписва зависи, в голяма степен от преподавателя, в който и да е факултет, лично аз уча с гордост в педагогическия факултет и специалността , в която съм ми е 1-во желание, а не 16-то например, никога не преписвам, защото ме е срам да ме хванат с пищов на 21 години, просто е нелепо, така че, за да се вмъкна в темата, смело ще кажа, че голяма част от нередностите в ПУ се дължат на арогантни хора като теб, които се смятат за нещо повече от другуте, било то студенти или от ръководството
Активен