argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Надолу

Автор Тема: Българска филология  (Прочетена 67257 пъти)

marin2025

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1697
  • Прави добро ,пък каквото ще да става!
Re:Българска филология
« Отговор #160 -: 23.02.2010, 12:58:55 »

Колежке ,преди няколко години и аз много се дразнех от грешките на колегите ,но вече претръпнах,просто не им обръщам внимание,защото няма как да спреш вълните в морето на невежеството.Това е истината.От 1000 студента или повече(не знам точната бройка),които се дипломират всяка година ,най- много 100 да ги вземат на работа за да се реализират, просто защото те имат потенциала,а останалото с години ще си търси  място под слънцето!Дай боже  по-малко грешки и повече работа по специалността ,на колегите! :-)
Здравейте хора  :-)
Извинявам се че пиша в старата тема на повече от година, надявам се администраторите на форума да не се сърдят, но точно тя предизвика интереса ми.
Причината да се регистрирам и да пиша тук е един малък спор дали има дума в българския език, която вместо с "щ" да се пише с "шт" потърсих такава дума в Google и за моя най-огромна изненада открих такава дума само че в случая грешно изписана, точно във форум на български университет, точно в раздел Филологически факултет и точно в тема "Българска филология" думата беше "съштия" нямаше да повдигам въпроса тук, ако беше само тази грешка, но за моя още по-голяма изненада правописните грешки са много, за пунктуация да не говорим, ако беше някакъв друг форум или сайт, които и да е - дори официален на държавна институция, щях просто да го подмина, но във форум на филологически факултет в тема българска филология не успях ...
Знам че сигурно ще отнеса орицателните лаври, не желая никого да съдя - нямам такова право, може би погледа ми върху нещата не е цялостен, просто ми стана много любопитно, какво вие мислите по въпроса - това което аз виждам е, че хората които трябва да пазят езика ни чист и да го предават такъв на следващите поколения пишат с множество елементарни правописни грешки, надявам се поне да са по-малката част от вас те всъщност трябва да са много малка част от вас, дори се замислям може ли да има филолог и дори бъдещ филолог, който да пише с правописни грешки ... ако беше стругар, адвокат, министър или професор по космически науки - да, но филолог ...   :bow:
« Последна редакция: 23.02.2010, 13:00:51 от marin2025 »
Активен
Всичко е любов

Иван Георгиев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
  • "Да познаеш себе си-това значи да откриеш вечната

Това е чудесна информация, само сте изпуснали изпита по Руски език,който е текуща оценка и е на 21,03,2010г  :wink:
Активен
Елин Пелин-the best!

sunny001

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 10

Някой може ли да каже в коя зала ще е изпитът по славянски литератури на 7.03.2010?
Активен

Иван Георгиев

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 18
  • "Да познаеш себе си-това значи да откриеш вечната

Пред кабинета на проф.Игов  :-)
Активен
Елин Пелин-the best!

IvailaMaleva

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1
Re:Българска филология
« Отговор #164 -: 26.08.2010, 15:54:47 »

Здравейте,аз също съм приета БФ задочно,макар че това не беше специалността която исках,но след като прочетох тези добри отзиви за тази специалност се настроих по оптимистично.Чувала сам какви ли не неща във връзка с  учителите как си избирали кой да пуснат според техни критерии, което много ме разочарова,но въпреки всичко се надявам да имаме успех всички колеги и колежки. :y: :handshake: :-)
Активен

Middlesbrough

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 49
Re:Българска филология
« Отговор #165 -: 27.08.2010, 14:11:57 »

Честито специалността си струва труда ако си с желание за учене,ако не си все тая каква е специалността.Аз сега започвам 3-ти курс и може да се каже вече свикнах,само че това с преподавателите в по-голямата си  част са глупости,ако учиш сериозно всеки изпит се взема(поне за 1 и2 курс от опит го казвам) никога не ми се е случвало да знам и изпитващия нарочно да ме скъса.
Активен
http://bulfleet.com/?recruit=2149066  Много яка игра пробвайте ;)

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #166 -: 29.08.2010, 23:10:05 »

И аз ще съм първи курс тази година .. xixi , ако някой реши може да ми пише  :-P
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #167 -: 30.08.2010, 11:43:27 »

Честито специалността си струва труда ако си с желание за учене,ако не си все тая каква е специалността.Аз сега започвам 3-ти курс и може да се каже вече свикнах,само че това с преподавателите в по-голямата си  част са глупости,ако учиш сериозно всеки изпит се взема(поне за 1 и2 курс от опит го казвам) никога не ми се е случвало да знам и изпитващия нарочно да ме скъса.

Значи ти харесва  :-o Ако може да те попитам:какво си се ориентирала да работиш след като завършиш? Мен направо си ме е яд,че ми върви само БЕЛ-а и смятам да се преместя още след първия семестър  :-)
Активен

~SorroW~

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 45
Re:Българска филология
« Отговор #168 -: 30.08.2010, 13:05:05 »

Привет и от мен на всички колеги и начинаещи такива. Поздравления на новоприетите и особено на тези,които са искали да учат българска филология,а на тези които случайно са "попаднали" ще кажа само,че ако имат дори малък интерес към този тип научна среда,нека не подхождат с предрасъдъци,защото специалността си заслужава. Може би вече сте разбрали,че разковничето към успеха е четенето и то дисциплинираното четене.Доста хора си мислят, че като бездействат през цялата година и накрая прочитайки едно, две произведения ще успеят да преминат ( и жалкото е че някои успяват на гърба на тези ,които са се трудили цяла година ). Преподавателите са чудесни като колектив,( разбира се има и изключения,колкото и жалко да е това и то не от гледна точка на това дали са специалисти,а по отношение на , отношението им към студентите. Повечето такива смятат,че нашето и идните поколения са нехайни за каквото и да било и именно тези, които искат да положат усилия попадат в "нарочената маса". ) Но в крайна сметка мисълта ми е, че тези неща не трябва да ви отказват,а да ви мотивират,за да се доказвате още повече. Още веднъж поздравления на новоприетите колеги, дерзайте, за  да успявате както всъщност да трябва правим всички. Живота е борба, а специалността ни, освен бъдеща професия, е и една голяма протегната ръка , за обогатяване на интелектуалната ни култура и запазването духа на народа ни ( защото преди всичко сме българи =] ). Успех на всички. Поздрави :)
Активен
~ В истината има повече красота,дори когато красотата е отвратителна ! ~

Mademoiselle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Българска филология
« Отговор #169 -: 30.08.2010, 14:36:09 »

Привет и от мен!  :-) Тази година ще съм първи курс - Българска филология -редовно. Ще се радвам ако пишат тук и други първокурсници  :-D
Еssential - здравей колежке ! :)
« Последна редакция: 30.08.2010, 14:40:11 от Mademoiselle »
Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #170 -: 30.08.2010, 15:06:52 »

Привет и от мен на всички колеги и начинаещи такива. Поздравления на новоприетите и особено на тези,които са искали да учат българска филология,а на тези които случайно са "попаднали" ще кажа само,че ако имат дори малък интерес към този тип научна среда,нека не подхождат с предрасъдъци,защото специалността си заслужава. Може би вече сте разбрали,че разковничето към успеха е четенето и то дисциплинираното четене.Доста хора си мислят, че като бездействат през цялата година и накрая прочитайки едно, две произведения ще успеят да преминат ( и жалкото е че някои успяват на гърба на тези ,които са се трудили цяла година ). Преподавателите са чудесни като колектив,( разбира се има и изключения,колкото и жалко да е това и то не от гледна точка на това дали са специалисти,а по отношение на , отношението им към студентите. Повечето такива смятат,че нашето и идните поколения са нехайни за каквото и да било и именно тези, които искат да положат усилия попадат в "нарочената маса". ) Но в крайна сметка мисълта ми е, че тези неща не трябва да ви отказват,а да ви мотивират,за да се доказвате още повече. Още веднъж поздравления на новоприетите колеги, дерзайте, за  да успявате както всъщност да трябва правим всички. Живота е борба, а специалността ни, освен бъдеща професия, е и една голяма протегната ръка , за обогатяване на интелектуалната ни култура и запазването духа на народа ни ( защото преди всичко сме българи =] ). Успех на всички. Поздрави :)


Хммм интересно,аз точно за преподавателите чух само лоши отзиви...еми каквото е ,вече се записах и искам , не искам ще съм в БФ

П.П : привет на всички филолози и от мен :-D
« Последна редакция: 30.08.2010, 15:20:33 от tishyy »
Активен

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #171 -: 30.08.2010, 17:13:30 »

Честито специалността си струва труда ако си с желание за учене,ако не си все тая каква е специалността.Аз сега започвам 3-ти курс и може да се каже вече свикнах,само че това с преподавателите в по-голямата си  част са глупости,ако учиш сериозно всеки изпит се взема(поне за 1 и2 курс от опит го казвам) никога не ми се е случвало да знам и изпитващия нарочно да ме скъса.

Значи ти харесва  :-o Ако може да те попитам:какво си се ориентирала да работиш след като завършиш? Мен направо си ме е яд,че ми върви само БЕЛ-а и смятам да се преместя още след първия семестър  :-)

Здравей, колега  :-P Интересно ми е в каква специалност смяташ да се преместиш и защо ?
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #172 -: 30.08.2010, 17:18:14 »

Привет и от мен!  :-) Тази година ще съм първи курс - Българска филология -редовно. Ще се радвам ако пишат тук и други първокурсници  :-D
Еssential - здравей колежке ! :)

Здравей, писах ти лично съобщение...всички които искат могат да пишан на ЛС да си разменим фейсбуци, скайпове и т.н , нали все пак ще сме колеги  :-D :wink:
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #173 -: 30.08.2010, 17:39:11 »

Честито специалността си струва труда ако си с желание за учене,ако не си все тая каква е специалността.Аз сега започвам 3-ти курс и може да се каже вече свикнах,само че това с преподавателите в по-голямата си  част са глупости,ако учиш сериозно всеки изпит се взема(поне за 1 и2 курс от опит го казвам) никога не ми се е случвало да знам и изпитващия нарочно да ме скъса.

Значи ти харесва  :-o Ако може да те попитам:какво си се ориентирала да работиш след като завършиш? Мен направо си ме е яд,че ми върви само БЕЛ-а и смятам да се преместя още след първия семестър  :-)

Здравей, колега  :-P Интересно ми е в каква специалност смяташ да се преместиш и защо ?

Здрасти :-) Ами искам да е нещо с  усилено изучаване на английски понеже имам планове за чужбина...Иначе причина е абсолютно нулевата реалиция с БФ (предполагам,че си чувала ),което е жалко , защото на мен БЕЛ-а са ми в кръвта (ау как звучи :-D ) Иначе това за скайповете и аз съм съгласен и вече познавам 2-3 колежки по този начин :-D
Активен

Mademoiselle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Българска филология
« Отговор #174 -: 30.08.2010, 18:27:19 »

Между другото и аз съм на кантар..ако мога така да кажа. Постоянно чета форуми,интересувам се...мнения всякакви за тази специалност. Лично аз мисля,че би могла да има реализация със страшно много усилия...но няма нищо лесно....навсякъде е така. Все пак да не забравяме,че има и прависти и икономисти ,които също нямат работа..всеки с късмета си. :) На мен лично също много ми се иска да продължа да си уча английския..бях чела някъде,но не знам дали е вярно,че ако има желаещи за допълнително изучаване на английски трябва да се формира група и да се помоли декана.. малко нереално ми се струва,но дано да има и такава опция ..
Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #175 -: 30.08.2010, 18:45:50 »

Между другото и аз съм на кантар..ако мога така да кажа. Постоянно чета форуми,интересувам се...мнения всякакви за тази специалност. Лично аз мисля,че би могла да има реализация със страшно много усилия...но няма нищо лесно....навсякъде е така. Все пак да не забравяме,че има и прависти и икономисти ,които също нямат работа..всеки с късмета си. :) На мен лично също много ми се иска да продължа да си уча английския..бях чела някъде,но не знам дали е вярно,че ако има желаещи за допълнително изучаване на английски трябва да се формира група и да се помоли декана.. малко нереално ми се струва,но дано да има и такава опция ..

Ами да трудно е...абе не знам първата година весело да става пък после ще му мисла :-D
Активен

Mademoiselle

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re:Българска филология
« Отговор #176 -: 30.08.2010, 18:46:35 »

и аз съм на тоя принцип  :-D
Активен

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #177 -: 30.08.2010, 18:51:27 »

и аз съм на тоя принцип  :-D

Ее ще се разбираме с тебе :-D А такова и аз ти писах ЛС за скайп :-D
Активен

essential

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 83
  • Only God can judge me ...
Re:Българска филология
« Отговор #178 -: 30.08.2010, 19:10:38 »

Относно реализацията... тя си зависи единствено и само от нас.. Mademoiselle  и аз ти писах ЛС със скайп...ама май се интересуваш само от този на tishyy   :-D :-D :-D  :handshake:
Активен
Never let the fear of striking out keep you from playing the game! ...

tishyy

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 34
Re:Българска филология
« Отговор #179 -: 30.08.2010, 19:16:56 »

Относно реализацията... тя си зависи единствено и само от нас.. Mademoiselle  и аз ти писах ЛС със скайп...ама май се интересуваш само от този на tishyy   :-D :-D :-D  :handshake:

Глупости и на мен не го е дала  :-D Ем тя преценя...дай ние да заформим приказката :-D
Активен
Страници: 1 ... 7 8 [9] 10 11 ... 16   Нагоре