argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: стипендии  (Прочетена 34360 пъти)

n_k

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 14
Re: стипендии
« Отговор #100 -: 17.03.2009, 12:00:27 »

Здравейте,колеги!Първо-Честито на всички класирали се!Аз имам един въпрос и ще съм много благодарна,ако някой ми го разясни.Става въпрос за това каква е процедурата от тук нататък,т.е. как стои въпросът с картите(къде трябва да се отиде и какви документи са нужни) ? Благодаря предварително!  :-)
Активен

Nuingiliath

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 69
  • You shall not...
Re: стипендии
« Отговор #101 -: 17.03.2009, 15:08:48 »

На мен днес от банката ми казаха, че на студентите, които нямат дебитна карта (на Уникредит) автоматично им изкарват. Т.е. няма нужда ние да ходим и да подаваме каквито и да било документи. Казаха, че другата седмица можем да отидем да си ги вземем от клона на банката, който бил на центъра (и аз нз точно къде се намира, но ще го потърся).
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re: стипендии
« Отговор #102 -: 17.03.2009, 15:17:40 »

доколкото помня, тези, които взимат стипендии за пръв път, си получават картата от банковия офис в двора на ректората. няколко дни или седмици, след като излезе класирането, новите стипендианти отиват в банката, подписват се срещу името си в един списък и след това получават запечатан плик, в който са дебитната карта и листче с кода. мисля, че бе нещо подобно.
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #103 -: 17.03.2009, 15:37:28 »

Абе хора кво толкова една стипендия който не е взел няма смисъл да се нерви да ви кажа честно за мен е пълна подигравация :-D за какво искат доход няма смисъл кат гледат само успеха  :-Dи аз се надявах на стипендия нисък доход много добър успех ама нямам късмет карай кво толкова догодина даите да седнем на дупетата да изкараме 6.00 и да пишем доход 15000 :-D не е никак нахално имаме нужда още 100 лева :-D ...по добре да спра и едно просто свикнете с това политиката на България така тези които се нуждаят не получават иначе ЧЕСТИТО НА ПЕЧЕЛИВШИ ТЕ ............ :bow:
Активен

Slack

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: стипендии
« Отговор #104 -: 17.03.2009, 17:02:35 »

Значи утре излиза крайното (окончателно) класиране, така ли?
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #105 -: 17.03.2009, 17:05:14 »

Ми да ако има шанс за някой му стискам палци :)
Активен

Slack

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: стипендии
« Отговор #106 -: 18.03.2009, 09:33:46 »

Днес следобяд ли изнасят списъците?
Активен

katrrin_

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 6
Re: стипендии
« Отговор #107 -: 18.03.2009, 14:34:32 »

някоий може ли да ми каже дали има друг начин да се провери дали си одобрен за стипендия,без да се ходи до ПУ,по тел или нещо такова.мерси предварително!!!
Активен

Slack

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 27
Re: стипендии
« Отговор #108 -: 18.03.2009, 17:20:13 »

Към 13:30 днес списъците бяха същите.
Активен

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #109 -: 18.03.2009, 17:35:51 »

Ми и така ще си останат аз не мисля че ще има нови  :-D квото беше беше вече край който взел взел  :-D пък който не догодина 6.00 а и висок доход трябва също :-D....
Активен

Anck_Sun_Amun

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1616
Re: стипендии
« Отговор #110 -: 18.03.2009, 21:34:43 »

някоий може ли да ми каже дали има друг начин да се провери дали си одобрен за стипендия,без да се ходи до ПУ,по тел или нещо такова.мерси предварително!!!
Освен някой да провери за теб или да звъннеш в СБК, не виждам да има друг начин.
Активен

ushes

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 20
Re: стипендии
« Отговор #111 -: 19.03.2009, 23:30:25 »

ее значи на тези, които не им е вписан сумата за степендия в списъка няма да получават степендия.
Активен

john_abruzzi

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 186
Re: стипендии
« Отговор #112 -: 20.03.2009, 10:02:27 »

ее значи на тези, които не им е вписан сумата за степендия в списъка няма да получават степендия.
точно така. тези, срещу чиито имена в графата за стипендии има бяло поле, не са “благословени” и няма да получават парички. защо? защото излиза, че според “господарската раса” от сбк-то или си “прекалено слаб” по успех, или пък си “по-заможен, отколкото трябва”. ако под заможен се има предвид доход, близък до минималната заплата, разбира се.

Цитат
SUN`way  Публикувано на: 17.03.2009, 02:50:45 
И защо пък тези с доход над 1500 лв. да не взимат стипендия, след като са си я заслужили с успех от изпитите? А и припомням, че при формулата за изчисляване на коефициент, определено превес има успеха пред дохода, тоест успеха има доста по-голяма тежест.
Иначе съм съгласен - трябва да има отделно стипендия за успех и социална. Макар че при социалната ще се надпреварват да укриват доходи и... не се знае къде ще му излезе края.
А за т.нар. европейски стипендии нещо чува ли се? Някой да има инфо?
подкрепям мнението ти, че ще има масово укриване на доходи, ако се въведе т. нар. “социална стипендия”. що се отнася до т. нар. “европейски” стипендии, ще трябва да идеш до стая 133 в ректората или пък да се обадиш по телефона, за да питаш капка цветкова или някой от нейните асистенти. тя спомена за тия стипендии, когато подавахме документи през първия семестър за стипендиите, дето “се дават за успех”. спомена да проверяваме за информация на таблото до стая 133, ама само до споменаването се стигна. нищо повече. относно това, че успехът по тая “формула” надделява на дохода – би могло да се каже. но се вгледай малко по-дълго в списъка с “благословени” и “неблагословени” и ще видиш не един или двама с успех 5,00. от тях някои имат стипендии, други – не. освен това, хора с по 4,93 също взимат стипендия, щото “имат успех” и, както каза колегата/ексколегата стефан николов на 17.03.2009, 09:05:48: “няма социална стипендия”. по силата на кое правило хора, дето имат равен успех, не могат всички да взимат стипендии. ПЪЛНА ИЗМИШЛЬОТИНА И ПАРОДИЯ! по мое мнение цялата тая дейност около стипендиите се свързва с прилагането на двоен стандарт.   :hihi: :D
Активен

Стефан Николов

  • Глобален Модератор
  • *****
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 1122
  • lowstef
    • Блогчето ми
Re: стипендии
« Отговор #113 -: 20.03.2009, 10:27:53 »

Цитат на: john_abruzzi
по силата на кое правило хора, дето имат равен успех, не могат всички да взимат стипендии.
По силата на правилото, че в определянето на коефицента взима роля и дохода. Изобщо, това нещо:
Цитат
по мое мнение цялата тая дейност около стипендиите се свързва с прилагането на двоен стандарт.
просто не е вярно. Стандарта си е един. Според него оценката има много голяма тежест, а дохода - малка. Толкова. Ако имаш оценка над 5,50, то никой с оценка 5,00 няма да те измести, просто разликата в оценките е достатъчна. Но ако имаш 5,00 и висок доход, а накоя друг има 4,93 и нисък доход, то при тази съвсем минимална разлика в оценките, започва да играе и дохода. Толкова ли е трудно да го разберете? Ако разликата в оценките е повече от около 0,2 реално е много трудно да стане разместване заради доходите.
Активен
Физически Факултет

danito89

  • Гост
Re: стипендии
« Отговор #114 -: 20.03.2009, 19:56:52 »

А някой можели да ми обясни кат толкова мн знаете как може човек с окло 4.80 и доход кам 700лева да взима или човек близо с 5.30 и с 72 лева не взима.А пък да не говорим човек с 1500 лева и нахалството да се бори и да взима стипендия.Лично аз мойто мнение пълна подигравация какъв стимул дава те на студенти те които имат нужда и се борят да продалжавът.А и имам колешка която е бес родител не мн висок доход и успех окло 4.70 и пък не взима за мен няма да говоря само дет се борих и се надявх оставам без коментар и честно казано не мисля аз вече за стипендия хора с нисък успех  и висок доход взимат хора с добар успех и нисък доход не взимат не им,ашли поне 5.30 недей да даваш документи.Просто оставам наистина без думи ...................................
Активен

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re: стипендии
« Отговор #115 -: 20.03.2009, 20:42:19 »

Колеги, първата стипендия е преведена.
Да ви е честита!
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: стипендии
« Отговор #116 -: 21.03.2009, 13:31:13 »

Здравейте, искам да попитам колко на брой са стипендиите за първия семестър. 4 или 5, имам предвид дали се дава и за февруари.  И за втория колко на брой са.
Активен

MISSTY

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 379
  • Биологически факултет :-)
    • My home page
Re: стипендии
« Отговор #117 -: 21.03.2009, 16:11:15 »

Здравейте, искам да попитам колко на брой са стипендиите за първия семестър. 4 или 5, имам предвид дали се дава и за февруари.  И за втория колко на брой са.

И за двата семестъра са по 5 стипендиите.
Активен

Ivan_Ivan

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 128
Re: стипендии
« Отговор #118 -: 21.03.2009, 16:26:58 »

Здравейте, искам да попитам колко на брой са стипендиите за първия семестър. 4 или 5, имам предвид дали се дава и за февруари.  И за втория колко на брой са.

И за двата семестъра са по 5 стипендиите.

Правилно разбирам, че 1-ви семестър месеците са: октомври, ноември, декември, януари, фвруари.  За 2-ри- март, април, май, юни, юли?
Споря с един човек и никак не мога да го убедя.
Активен

no name

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 43
Re: стипендии
« Отговор #119 -: 21.03.2009, 18:27:30 »

Здравейте, искам да попитам колко на брой са стипендиите за първия семестър. 4 или 5, имам предвид дали се дава и за февруари.  И за втория колко на брой са.

И за двата семестъра са по 5 стипендиите.

Правилно разбирам, че 1-ви семестър месеците са: октомври, ноември, декември, януари, фвруари.  За 2-ри- март, април, май, юни, юли?
Споря с един човек и никак не мога да го убедя.
Правилно си разбрал. Толкова са.
Активен