argon bulletin board

Експертно търсене  

Новини:

Регистрирането на нови потребители е временно деактивирано.

Автор Тема: Разлика между Visual C++ и C++  (Прочетена 10934 пъти)

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #20 -: 23.11.2006, 21:28:22 »

ti taka go kaza vse edno uchebnicite za C++ pochvat ot klasove
Да. Имам 2 книги за C++, които почват точно от класове.

Все пак аз ти натъртих защо повдигнах въпроса за C-то. Човекът иска да се занимава сериозно. Аз не си представям C++ програмист, който да не познава C.
Активен
Too short signature limits.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #21 -: 23.11.2006, 21:32:39 »

razbira se zashtoto C se vkluchva v C++

kato delphi programist deto ne moje da pishe na parcal

teia knigi siguren li si che ne sa se kazvali neshto ot sorta "OOP na C++" ili neshto takova?
sigurno ima i knigi za C v koito ne te uchat za cikli, masivi i ukazateli

nakratko
go for C++ puk C-to shtesh ne shtesh shte go nauchish dokato uchish C++ shtoto prosto polovinata C++ e C i taka i taka vinagi go obiasniavat
a C bibliotekite sa nenujni prosto
az naprimer niamam ideia kak se polzva printf i ne mi e zle (ne che sum goliam pisach na C++ de ama ne vijdam kato imam cout za chii triabva da polzvam printf)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #22 -: 23.11.2006, 21:41:33 »

Мога да споря с теб на тази тема, но няма да бъде тук.

И все пак, Stilgar, не мислиш ли, че скептицизмът ти и подобно зачертаване кардинално на всичко може да навреди на тоя пич най-малкото? В крайна сметка целта е да му се помогне на него, а не да правим flame кое е по-добро и кое в кое се включва.

Ето ти един пример. Едно време, преди години, бях хванал една книжка за C++ с цел да науча C++. В резултат на това нищо не постигнах. Не разбрирах как аджеба стават нещата. Бях доста по-малък, но все пак после разбрах, че всъщност подходът ми е погрешен. Хванах една много стара книжка за C и всичко си дойде по местата. C++ започнах да чета едва преди около месец. Четенето беше около 2 седмици. Реално аз пиша на C и до ден днешен не съм се почувствал ограничен от това. Моя съвет към пича си остава, пък ти ако искаш да го агитираш само за да си защитаваш мнението, макар явно да не си ползвал толкова тия езици, давай.
Активен
Too short signature limits.

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #23 -: 23.11.2006, 21:49:24 »

primer Visual C++
for (int i =0;i<122121;i++)
{

//todo
}
for(i =0 ; i <121212;i++)
{

//todo
}

raboti nali v 2riq for ne e deklarirano?
otdeno sym go probval na cc li gcc li ili onova det kdevelop kompilirashe e ne raboti :)
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #24 -: 23.11.2006, 22:15:26 »

И каква ти е тезата, не можах да разбера...? Да, декларирането на променливи в цикли в C не е позволено. Е и? C++ е по-добър за учене от пича, това ли искаш да ми кажеш?
Активен
Too short signature limits.

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #25 -: 23.11.2006, 22:15:50 »

Мога да споря с теб на тази тема, но няма да бъде тук.

И все пак, Stilgar, не мислиш ли, че скептицизмът ти и подобно зачертаване кардинално на всичко може да навреди на тоя пич най-малкото? В крайна сметка целта е да му се помогне на него, а не да правим flame кое е по-добро и кое в кое се включва.


ako otrichah vsichko shtiah da mu kaja direktno go for .NET koeto bez sumnenie e nai-prostata i udobna platforma koiato sushtestvuva v momenta, s nai-mnogo gotovi neshta i prochie, no ne go pravia
spored men C++ triabva da se uchi i da se pochne s nego za da se razbere kak rabotiat neshtata v .NET ili Java

a tova che si popadnal na gadna kniga za Ц++ i na hubava na Ц e suvsem otdelna tema

C se vkluchva v C++ IZCIALO v sledstvie na koeto vsiaka kniga koiato zapochva izuchavaneto na C++ ot nachalo (a ne se kazva naprimer OOP na C++) bi triabvalo da minava perz ukazateli masivi cikli i prochie toest da vkluchva cialoto C s izkluchenie razbira se na bibliotekite koito sa zameneni s po-novi i po-udobni v C++
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #26 -: 23.11.2006, 22:41:20 »

posledniq abzac koito stilgar napisa e veren
a i az ne sam vijdal nito edna hubava kniga za C na bylgarskiq pazar
a sam vijdal 1 za C++
Активен

deviser

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 247
    • портал за имоти
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #27 -: 24.11.2006, 00:01:32 »

"Програмиране на C/C++" на Иван Момчев, издателство на техническия  София. Много добра книга за С, но е написана на малко по-високо ниво и не е 
подходяща за начинаещи.
Активен

Stilgar

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 843
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #28 -: 24.11.2006, 01:08:42 »

не е подходяща за начинаещи.

demek ne vajish s taia kniga v taia tema:)
Активен
"Човек винаги трябва да си прави background" - Lia

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #29 -: 24.11.2006, 09:46:52 »

Eziky c++ chervena kniga SoftPress ne se izdava ot 2 godini struva 4 kinta
perfektna za nachinaeshti :+P
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #30 -: 24.11.2006, 11:59:05 »

Таратанци перфектна. Точно с тази книга се мъчих едно време да уча C++ и беше логичната развръзка да не науча нищо. Според мен книгите на Хърбърт Шийлд "C - практически самоучител" и "C++ - практически самоучител" са доста по-добро решение за начинаещи. Книгите ги има в почти всички книжарници и струваха по 12 лв всяка. Дебели са около 400 страници и са написани достъпно, което не означава, че се изпускат важни неща от езика.
Активен
Too short signature limits.

Rein

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #31 -: 28.12.2006, 13:26:39 »

Преди около час бях в книжарницата в търсене на учебник за C++ .. работил съм с паскал(преди година) и Visual Basic ( вмомента го уча в училище ) и до колкото разбрах няма да ми трябват занапред и реших да потърся C++ . От тази тема разбрах разликата ( нещо което преподавателите ми в училище не можаха да ми кажат  :no: ) между C, C++ и VC++.
Бях се насочил към "C++ - практически самоучител" но се колебаех дали да си я купя защото ми се намира само интегрална среда за VC++.
В "C++ - практически самоучител" пише че има код с който да си регистрирам (забравих как точно го пишеше) .. та прелистих ама не открих код :) Ще мога ли да работя с компилатора за VC++ използвайки тази книга ?
Активен

JOKe

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2656
  • Code or Die
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #32 -: 28.12.2006, 13:36:03 »

s kompilatora na VC++ 6.0 moje da si pishesh na ANSI C++..
File >> new >> Source file ( cpp )
F5 mai kompilirashe daje :)
tva e
prosto vC++ dava i vazmojnost za pisane na Win32 prilojeniq s Win32API chisto ili MFC .
no i ANSII C++ moje da si pishesh ima nqkoi "razliki" ama te ne sa mn frapirashti i si kazvash a ve karai :)
taka 4e zimai kniga za C++
pochvai da chetesh ...


Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #33 -: 28.12.2006, 18:22:43 »

Rein, не взимай книгата за C++. На Хърбърт Шийлд са 2 книги - C и C++ практически самоучител. Вземи си първо за C, а след това чети C++. Точно тези 2 книги са написани така, че е малко глупаво да почнеш от втората, ако не знаеш езика C. "C++ - Практически самоучител" започва директно с класове и ООП. Това е нещо, което на теб на този етап не ти трябва. Препоръчвам ти "C - Практически самоучител", където наистина се набляга на самия език и писането на структурни, а не обектни програми.
Активен
Too short signature limits.

Rein

  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 2
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #34 -: 29.12.2006, 00:33:23 »

С информатика се занимавам ей така.. да убия времето с нещо което ми харесва. В случая на Visual Basic съм си направил няколко игрички вече но там е главно базикане на обекти и на отношения с променливи .. нищо сложно. Ако започна с първата книга, което разбирам че трябва  :? , имам чувстовото че обектите ще ми липсват :)
Много ли ще изгубя като информация ако започна направо от втората книга (за C++) ?
Активен

antoniy

  • Управител
  • *
  • Неактивен Неактивен
  • Публикации: 723
    • http://antoniy.net/
Re: Разлика между Visual C++ и C++
« Отговор #35 -: 29.12.2006, 01:03:31 »

Ами няма логика да не знаеш как да си декларираш променлива, да използваш цикли и структори, а да четеш за ООП - класове, наследявания, поломорфизми и всякакви други глупости.
Активен
Too short signature limits.